Ako zistím, či za mňa zamestnávateľ platí odvody?

3. júl 2024

Ahojte,
ako viem zistiť, či za mňa zamestnávateľ platí odvody? Na elektronickej stránke Sociálnej poisťovne ukončenie zapísané nie je, ale sú tieto údaje úplne aktuálne? Môže mi tam napríklad na konci mesiaca napísať, že od určitého dátumu už neplatil?

vevebono
3. júl 2024

Ideálne je si asi zavolať

zuzanita1609
3. júl 2024

Asi sa ísť opýtať do ,,zdravodky"(poisťovne),si myslím...

kris_tin257
3. júl 2024

Ak máš dôveru vieš si to pozrieť v elektronickej zdravotnej karte v časti Platby

alickapusinka
3. júl 2024

chod sa opýtať priamo na pobočku.

autor
3. júl 2024

Práve že ani v zdravotke ani v sociálnej ukončenie nie je, len neviem, ako často sa to aktualizuje.

bublinka1426
3. júl 2024

a na vyplatnej paske mas co.

lauruska_sumienka
3. júl 2024

pokial nefiguruje v zoznamoch dlznikov danych instituciach, tak ich za teba plati. ak ste ukoncili pracovny pomer. okamzite ries upsvar, on ma cely mesiac na to aby dodal instituciam vykazy kde bude uvedeny termin ukoncenia pomeru. za ten cas ty ale budes vedena u nich ako zamestnanec ale po dodani vykazov sa to spatne upravi

autor
3. júl 2024

@lauruska_sumienka Ukončenie pracovného pomeru som nepodpísala.

lienka.7
3. júl 2024

@autorka zavoláš si do poisťovní (sociálna, zdravotna) a povedia ti.
Inak to, ze za teba neplati, teba trápiť nemusi. Ty máš odvody zrazene, to, ze on ich nezaplati je jeho pruser, nie tvoj

mk1111111111
3. júl 2024

Dobre pise
@lienka.7 .
Ak si zamestnana, tak za platby zodpoveda zamestnavatel. Ak ich aj nezaplati, teba sa to nijako netyka, ani Ti to nic neovplyvni, ci uz podporu, PN, dochodok....
A ci plati zamestnavatel, zistis na SP a ZP podla nazvu zamestanavtela v dlznikoch, ale zasa, Teba to neovplyvni

purple_wolf
4. júl 2024

teraz nechapem .. pracujes ci nie???