Ako začať podnikať?

11moni11
27. nov 2021

Dobrý deň, chcela by som začať podnikať. Keďže s tým nemám žiadne skúsenosti vedeli by ste mi poradiť ako a co mam vybaviť? Ďakujem pekne 🙂

greta2017
27. nov 2021

@11moni11 ak smiem pripnem sa. Rada si precitam cenne rady a skusenosti 😊

kabinka11
27. nov 2021

@11moni11
@11moni11 v com chceš podnikať? Keď máš nápad a priestory, treba ísť na živnostenský úrad a vybaviť si živnosť. Tam by Ti mali poradiť kam ďalej. (zdravotná a sociálna poisťovňa, hygiena danovy úrad). .

nika_val
27. nov 2021

V prvom rade spravit si nejaký podnikatelsky plan, prieskum trhu, rozhodnut sa či chceš živnosť alebo sro. Ak je potrebny na to zvlasť priestor tak si ho najskor najsť a podla toho aku formu (zivnost/sro) si zvoliš obehat prislusne urady. Tam ti povedia čo dalej treba, pripadne čo ti chýba ešte. Určite ist na zdravotku, socialku, daňový urad.

oli18
27. nov 2021

Je toho dosť, čo treba pre začiatok podnikania "papierovo" vybaviť. Preto by som ti radila hneď na začiatku nájsť účtovníčku, ktorá ti bude viesť účtovníctvo a pomôže ti vybaviť všetky tieto veci., alebo vybaví za teba.

11moni11
autor
27. nov 2021

@nika_val ďakujem pekne 🙂

11moni11
autor
27. nov 2021

@oli18 ďakujem pekne 🙂

lilyianka
27. nov 2021

@11moni11 ak sa smiem spýtať v akom odbore chceš podnikať? My sme to riešili všetko tento rok a teda bolo toho hodne co vybavovať

desore
27. nov 2021

@oli18 Ona chce podnikat, nezahlasuje dieta do skoly. Ved to da aj Fero z Hornej Marikovejbs troma ludovymi. 🙄

petrakrasna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz