Ako uviesť mínusový zostatok na účte vo výkaze?

alik87
6. feb 2015

Pekný večer, rada by som sa spýtala či mám mínusový zostatok na bankovom účte uviesť vo výkaze majetku a záväzkoch v riadku 11 alebo v riadku 17 alebo 18? a ešte jedna otázka, keď neúčtujem za rok 2014 žiadne odvody do ZP, mám uviesť vo výkaze v riadku 17 odvod do ZP za december? Ďakujem

jana_eyre
6. feb 2015

jaaj, mne taketo veci uplne vypadli - ale ak ti tu nikto nenapise, tak sa spytaj radsej na porade.sk, ak si tak uz neurobila..

evita68
6. feb 2015

@alik87 na základe čoho máš mínusový zostatok? je tam kontokotentný úver?

a ako neúčtuješ odvody? nechápem

alik87
autor
6. feb 2015

Urobila ale uz dva dni mi jikto nevie odpoved... A co som citala v archive tak tam boli odpovede typu ze niekto to dava do riadku ucet v banke aj ked je minus a niekto ako zavazky alebo uver. Takze tam som sa tiez vela nedozvedela 🙂

alik87
autor
6. feb 2015

Je to klasicky ucet bez debetu. Len vybral viac penazi ako mal a nenechal tam peniaze na poplatky za vedenie uctu. Tak tam vznikol minusovy zostatok skoro 2e. Odvody neuctujem lebo ich podnikatel tam nechce dat. Tiez nechapem preco. Minuly rok som ich neuctovala kvoli tomu zey bol v strate.

alik87
autor
6. feb 2015

@evita68 minuly rok som uctovala len odvody do 5 mesiaca lebo to islo z dotacie co dostal z uradu prace.

evita68
6. feb 2015

@alik87 mínusový zostatok na účte daj do záväzkov..

to poistné tiež, je to jeho záväzok, aj ked ho nedáva do výdavkov

alik87
autor
6. feb 2015

@evita68 no tak to mam potom problem minuly rok som mu nedala ako zavazok decembrovy odvod...

evita68
6. feb 2015

@alik87 neboj, za to sa nestrieľa 🙂

alik87
autor
6. feb 2015

@evita68 len aby to takto zobrala aj pripadna danova kontrola 🙂

alik87
autor
6. feb 2015

A dakujem za radu 🙂