Ako ste si našli prácu?

20. nov 2022

Dievčatá, ako ste si našli prácu? Ja už tri mesiace posielam životopisy, poštou, mailom, málokedy dostanem nejakú odpoveď. Naposledy som poslala žiadosť na miesto v štátnej správe. Mám VŠ 2.stupna, 10r. prax v kancelárii vo verejnej správe a vraj nespĺňam kritériá. Ok, beriem. Ale ráno som stretla kamošku, ktorá na dané miesto nastupuje. Má hotelovú školu..strednú. Ale bez hanby sa priznala, že nebyť svokry, je stále doma. Ja už strácam nejakú nádej, už som rozšírila oblasť o 20 km, ale stále nič. Buď miesto nemajú, alebo rovno povedia, že už je obsadené, ale musia urobiť výberové konanie :(

lenkav9
20. nov 2022

Mozno preto ze si prekvalifikovana na danu poziciu a museli by (bali by sa ze budu musiet) zaplatit viac. Nezufaj nieco sa najde skor ci neskor

t1nusa
20. nov 2022

v dnešnej dobe je ťažké si nájsť prácu bez známostí... skús si pridať aj životopis na Profesiu, vytvor si účet na LinkedIn a hlavne sa nevzdávaj 😊 prípadne popros vedúcich odtiaľ, kde si získala prax, aby ti vypísali odporúčanie alebo nejakú referenciu ak je to z ich strany možné

3009
20. nov 2022

Ale do št. správy najprv prijmú niekoho známeho a potom urobia akože výberové konanie.

loginexistuje
20. nov 2022

tak sa popytaj znamych byvalych koelgov a pod system referencii sa dnes uplatnuje aj v statnej sprave
a ano vyberko musia robit aj ked napr uprednostnia interny zdroj

pribinak
20. nov 2022

Kamoska je aspoň úprimná

Určite hod svoje CV na sociálne siete.

Inak je koniec roka, veľmi zle obdobie na nivy job. Väčšina firiem a organizácii sa už koncentruje na záver roka, rôzne uzávierky, či štatistiky. Niekto pred vianocami nenabera nových ľudí, teda aspoň moja skúsenosť

judar
20. nov 2022

Prekvalifikovanost....a vseobecne statna sprava je hotove terno o zaujem takze lepsie je nepchat sa tam kde sa pcha vacsina

linibini
20. nov 2022

Vždy cez profesiu, životopis v dvoch jazykoch, 300 pohovorov, všetci sa boja dať HO - moja podmienka, hoci celé firmy sú na ňom :P (lebo oni nevedia zaručiť, či tak budú i od nového roku), nakoniec si zamestnávateľ sám našiel mňa, 4 kolá pohovoru, neľutujem, už som zvyknutá. Treba skúšať, hľadať, občas si od toho oddýchnuť a nehrotiť, ono to príde. Držím palce.

tosomja
20. nov 2022

Tak sa skús zamerať aj na inú oblasť, nie len kancelária. Keď vieš účtovníctvo, tak to, keď ovládaš jazyky, možno aj špedícia.

laurikagab
20. nov 2022

ja som tiez bola rok doma ale intenzivne som hladala pracu, ked som bola este vo vypovednej dobe 2m..nechcela som ‘hocijaku’, tak som ostala s detmi doma rok..predsa covid a opatrenia. Mozem sa opytat, preco taka zmena po 10 r.? Nam z firmy odisla kolegyna a na jej miesto sa hlasilo cca 30 ludi a vsetci vedeli cudzi jazyk, podmienka! Takze asi je teraz vsade naval, niektore firmy prepustaju, tak zamestnanci si drzia miesto aj ked su nespokojni. Skus korporaty ak vies jazyk, mas 10 rocne skusenosti, co moze byt +++

autor
20. nov 2022

@laurikagab zmenilo sa nám vedenie, šéfka prijala protekcne jednu dievčinu. Nova šéfka zmenila org štruktúru tak, že ona nastúpi v podstate na moje miesto a ja ostanem navyše. Ponúkla mi prácu mimo kanceláriu, styk s klientami, je to ale na smeny a za menej peňazí. Ako matka samoživiteľka si to nemôžem dovoliť, nevyšli by sme ak zaplatím nájom a plus ešte nejakú opatrovateľku, aby mi bolo do večera postarané o dieťa. Tabuľkové platy vo verejnej správe sú na tomto poste na úrovni minimálnej mzdy...takze mi neostáva nič iné, ako hľadať inde.

olimuc
20. nov 2022

Ak vies jazyky skus korporaty.. ja menim robotu a v novej idem teraz na permanentny HO. Dohodli sme sa aj na plate. Ak ponukas nieco zaujmave mozes si vyberat. Ja som tiez sama s malym, ale nijakemu zamestnavatelovi to nevadilo. urcite najdes.

missviolet
20. nov 2022

vzdy cez profesiu a linkedin 🙂 netreba sa bat reagovat aj na pozicie kde splnas napr len 70-80 percent podmienok, ak to nie je uplny dealbreaker

mogaa
20. nov 2022

no ja ťa nepoteším.....ja mám síce len strednú školu ale prax cez 30rokov....normálnu prácu som zohnala po intenzívnom 9mesačnom hľadaní(medzitým som mala 3miesta kde som odchádzala v skúš.dobe a vždy hladala niečo lepšie) ,......nakoniec sa mi ozvali v 1mesiaci na 2pobočky do SP......

bublinka1426
20. nov 2022

autorka presne toto je problem, NAJHORSIE JE MAT PRAX V ADMINISTRATIVE, to je nula bodov. vsade chcu aby sme mali asi aj prax v sluzbach. mam tenm isty pripad ako ty, VS 2st. 12rocna prax administraiva a tiez mi niektori napisali ze nesplnam podmienky. tak potom uz naozaj asi mam chodit po rukach ci co.

bublinka1426
20. nov 2022

@laurikagab korporaty chcu mlade a bezdetne. viem o com pisem. aspon na pozicie admin,najlepsie su tam to ITckarky a Itckari, o nich sa biju...

laurikagab
20. nov 2022

@bublinka1426 tak IT ano, ja mam deti a 40 r a robila som 2 roky ako Inzinier kvality ( uz sa vyhybam korporatom) a vsetci v kancli mali deti..ked niekto odisiel a zistili, ze je zastupitelny nachvilku, tak vtedy hladali mlade, bez skusenosti a za nizky plat.. v akej sfere si hladas pracu? Ja som chcela nieco kde vyuzijem jazyk.

bublinka1426
20. nov 2022

@laurikagab ja sluzby, v administraive chcu mlade baby a najlepsie bezdetne. lenze sluzby zas preferuju niekoho kto v sluzbach uz robil, takze tam mam tiez negativne odpovede. takze fakt neviem co. uz som zo zufasltva pisala na upratovanie, ale tam sa mi zas isto neozvu lebo som prekvalifikovana. takze naozaj netusim

gemerka17
20. nov 2022

Zas baby prax v administrative, ak sa bavíme o preberaní pošty, vytvárania objednávok, rozdeľovania zmluv, skenovanie dokumentov, príprava dokumentov pre uctovnikov nie je nič, čo by priemerne inteligentny človek (aj mladá baba) nezvládli za 2 mesiace. Stačí len vedieť čítať a nebyť úplne neschopný. Verím, že ak sa nejedná o hlavne mesto tak je ťažšie dostať pozíciu administratívneho pracovníka. Preto lepšie myslieť na budúcnosť a o účtovníka by sa niekde aj pobili.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. nov 2022

@stvura píšem, vdaka

autor
20. nov 2022

@gemerka17 ja som niekedy v stave, že by som robila čokoľvek. Ale nemôžem si dovoliť ostať bez príjmu a ísť na nejaký rekvalifikacny kurz. Takže to jedine popri nejakej práci, ale to je zase časovo náročné, keďže dcéra je ešte skolkarka.

gemerka17
20. nov 2022

ja to chápem, ani nepíšem, že to máš zmeniť teraz. Skôr to trebalo, keď si začínala s prácou. Čiže vedieť ako "kancelárska krysa" niečo čo je pre zamestnávateľa plus a to je v dnešnej dobe buď IT alebo účtovníctvo. Do korporátu zas treba vedieť jazyky, angličtina je už základ. Lebo presne sa potom stane ako tebe, že v podstate po 10-20 ročnej praxi nemáš na trhu práce ponúknuť pre zamestnávateľa nič, čo by nevedel obsadiť a naučiť za chvíľku kohokoľvek. Držím palce nech si čo najskôr niečo nájdeš.

laurikagab
20. nov 2022

@bublinka1426 myslim, ze po buduci rok sa otvoria nejake pozicie, nakolko teraz sa uzatvara rok a ak bude viac prace, tak budu hladat zamestnancov. Ja obcas kuknem profesiu a momentalne uz dlhodobo tam nic neni vhodne pre mna. Ja robim teraz v dopravnej spolocnosti, nikdy som netusila, ze taka praca existuje a vyhoda 5 minut pesi z domu. Tiez by som bola zufala a zvlast v tejto dobe.

autor
20. nov 2022

@gemerka17 no anglinu viem, ako bežný používateľ, profesionálne by som ju vedela oprášiť. Ale keď hneď po škole, keď dostaneš prácu v odbore, tak nemyslíš žiaľ na to, že po 10 rokoch budeš začínať od nuly. Akože ja som v práci mala aj služby, komunikáciu s klientami, vystupovala som aktívne aj na konferenciách. Čiže ta moja prax je, myslím si, v mnohých smeroch...To len aby ste si nemysleli, že som teta, ktorá sedela za okienkom a pečiatkuje papiere. Preto som z toho veľmi znechutená a preto som doteraz hľadala len takéto pozície ..

laurikagab
20. nov 2022

inak moja kamoska sa zamestnala ako dobrovolnicka cez UP na mestky urad a potom si ju tam uz nechali, vytvorili dalsie miesto. Myslim, ze si dost sikovna ale ako som spominala, do nasej fotmy prislo vela CV a vsetko ludia s VS, jazyk a skusenostami, takze zamestnavatelia si mozu vyberat.

autor
20. nov 2022

@laurikagab áno, toho som si vedomá. Ale ďakujem🙂

bublinka1426
20. nov 2022

@laurikagab som a tiez dufam ze od noveho roka to bude lepsie , predsa len idu sviatky a podniky budu setrit a davat ludom dovolenky. tak dufam. smutna som. lebo uz naozaj neviem ani jazyk, ani VS ani prax neni dobra. tak uz potom naozaj neviem. 😖

bublinka1426
20. nov 2022

@laurikagab ved prave, takych ako ja je vela. a ked pozru vek,a male dieta. maju jasno.

zuzubb007
20. nov 2022

Vobec nieje tazke si najst pracu a netreba ziadne znamosti, poviem dovody: Po prve netreba posobit az velmi sebavedomo alebo dolezito, toto odradi od prijatia, po druhe clovek ktory je sympatickejsi, a ako vidno, ze sa stara o seba ma vacsiu sancu, po dalsie, ked mas deti, nemozes zahlasit hned ked budu chore nemam ich kde dat atd.... S dvomi detmi som po materskej nasla pracu ihned, dva zivotopisy poslane, hned zavolana na pohovor a hned na oba miesta prijata po 10 minutach rozhovoru

bublinka1426
20. nov 2022

@zuzubb007 mala si šťastie nemyslíš? na pohovore som az moc uprimna a na nic sa nehram, skor mam pocit ze ludia s ktorymi robim pohovor obcas ani nevedia ako sa pohovor ma robit alebo mi nevedia zodpovedat dake otazky. a jednoducho praca sa nehlada lahko, zas nemazem si med okolo ust. jednoducho treba mat aj stastie. aj o tom je zivot a uspechy v nom.