Ako ste sa posunuli v živote, keď ste cítili stagnáciu?

dobryclovek1
26. júl 2024

Pozdravujem vás koníci.

Chcel by som sa opýtať, ako ste sa posunuli v živote keď ste cítili stagnáciu? A ako to dopadlo negatívne alebo pozitívne?

Alebo keď ste chceli zmeniť profesiu? Ako ste sa odhodlali?

Celkom ma to zaujíma, pretože momentálne sa neuberam smerom, akým by Som chcel. Praca ma aj baví, zarobím si nad rámec, no hlavný faktor je cas ktorý, tomu odovzdávam a plynutie života.
Dni sa mi zlievajú, a mesiac za mesiacom. Defakto mám, len 2-3 hodiny pre seba voľného času, niekedy ani to nie. Určite sme každý vyťažený, a sú oveľa viacej ľudí čo majú ešte väčšie problem ako ja. Plne sa do toho vcitujem. Len ma zaujíma ako ste sa odrazili, niekde vyššie, objavili samých seba. Nepotrebujem návod, len aby mi niekto napísal, konštruktívnu odpoved. Bohužiaľ v mojom okoli nikto momentálne taký neni, tak neviem koho sa pýtať. Inklinujem k starším ľudom, ktorí už majú niečo za sebou. A vedia ako ten systém chodí.

Momentálne pracujem v Nemecku a ročný príjem mám 40000, no dlhšie premýšľam, ako to obijst. Aby som mohol žiť dôstojný život aj na Slovensku. Premýšľam, nad štúdiom, ale zase ma bráni nerozhodnosť. Mám 23, ale už aj mne ten cas po strednej rýchlo uteká 😀

Ďakujem, za názory

pauluska20
26. júl 2024

@dobryclovek1 nie si spokojný tak to zmeň..poznám ľudí, ktorí odišli zo zahraničia, niečo si tam našetrili, začali buď podnikať tu na SR alebo začali študovať presne ako by si chcel ty...a sú spokojní, ale je mnoho takých ktorí odišli zo zahraničia neboli spokojní na SR, tak sa vrátili späť...je to na tebe...a vždy musíš začať nižšie aby si sa dostal vyššie...vždy všade, všetko v živote je proces, dlhší, kratší, no musíš sa o všetko pričiniť sám....a aj keby niečo dopadlo negatívne no a? Pokiaľ nejde o život, nejde o nič,všetko sa dá napraviť, všetko má minimálne jedno riešenie , no väčšinou viac....A aj negatívna skúsenosť je skúsenosť, ktorá ťa posúva ďalej....

tinalia
26. júl 2024

Zacala som si robit nadstavbu v tom co som vystudovala, kurzy, vycviky atd a zmenila som nakoniec aj miesto prace. A potom som zacala aj cvicit jogu, co som dovtedy nerobila. Ja potrebujem proti stagnacii kognitivnu stimulaciu a pohyb. Velmi mi to pomohlo, duševne aj fyzicky.23 je este skvely vek zacat robit nieco navyse lebo mas este dost energie, neboj sa toho, skusaj 😊

denkabemommy
26. júl 2024

@dobryclovek1 začala som kurzami, podala som si prihlášku na VŠ, vytýčila som si jasný cieľ + pár malých 🙃 a postupne sa k tomu dopracuvávam

dancingqueen321
27. júl 2024

@dobryclovek1 prepac, ale ja ta hned odhovorim… tu stale v drvivej vacsine prac budu ocakavat nadcasy len z tvojej dobrej vole a to z dovodu, ze rozsah prace ako za troch… fakt tu dostojny zivot nehrozi. Hned by som menila s tebou