Ako si zvýšiť priemer pre náhrady?

juliasb
15. okt 2023

Ahojte,
Manzel a jeho kolega majú takmer rovnaký základ platu, ale pritom priemer pre nahrady (dovolenka, nočná, sviatok, nadčas) má kolega o 30% vyšší. Potom ma teda aj spominane priplatky vyššie. Neviete prosím ako je to možné?
Kolega hovorí, že on si nečerpá pravidelne dovolenku, lebo keď si ju vezme, potom sa mu priemer pre nahrady znižuje. Vraj to ma odskúšané.
Nechápem, ako ti môže byť možné? Veď tak ci tak si tu dovolenku bude musieť vyčerpať....ak náhodou by dakto vedel akékoľvek vysvetlenie, bola by som veľmi vďačná

eeffka
15. okt 2023

@juliasb dovolenkovy priemer navysuje aj variabilna zlozka mzdy a odmeny, takze plat rovnaky mat nebudu

buberova
15. okt 2023

Som zvedavá na nejakú fundovanú odpoveď, ale tiež to vidím tak že asi nemajú úplne rovnaký plat

oriesocek
15. okt 2023

Evidentne si hlavne čerpá dovolenky, keď má vyššiu priemernú, takže po nejakých väčších odmenách...

juliasb
autor
15. okt 2023

@buberova práveže mu aj poslal výplatnú pásku, základný plat majú takmer rovnaký.

pralinka25
15. okt 2023

neodpoviem ti presne lebo tomu uplne celkom nerozumiem, asi skor nejaka mzdarka by vedela ale raz davno som sa na to pytala a vraj zohrava rolu aj ocr, pn, a to kedy si cerpas dovolenku. nejako sa to prepocitava potom kto sa v tom vyzna napasuje si dovolenku tak aby mu to potom vyslo vyssie.

eeffka
15. okt 2023

@juliasb dovolenkovy priemer je vypocitany z predchadzajuceho kvartalu, musel mat o 30%vyssi prijem v obdobi 4.5.6, teraz v 7. 8.9 sa vychadza z neho

juliasb
autor
15. okt 2023

@eeffka v období 4,5,6 bol môj manžel na materskej. Tak potom preto mal taky nikdy priemer? 🙂

eeffka
15. okt 2023

@juliasb tak ma priemer pocitqny iba z predpokladaneho zarobku, v dalsom kvartaly by mal mat vyssi

juliasb
autor
15. okt 2023

@eeffka ďakujem 🙂