Ako si zvyknúť na prácu?

5. dec 2022

Dobry den. Po strednej skole nastupujem prvy krat do zamestnania. Sice to nie je po com tuzim,je to operator vyroby v 3smennej prevadzke,no peniazky treba tak ci taak. Moja otazka znie,ako si zvyknut na kazdodenne dochadzanie do prace,ako si vytvorit rezim atd..ked idem niekam tak skoro rano,cely den som mrtva ked pridem domov. Mate nejake rady? Dakujem.

natalala
5. dec 2022

Ja som pracovala aj pocas vysky, ked som ju skoncila a mala zrazu iba pracovat, tak som mala kopec volneho casu a chodit iba do roboty bola pre mna vlastne ulava. Normalne si na to zvyknes, si mlada a robit budes este cely zivot 🙈 Rezim si tvoje telo vytvori samo. Ked budes mat k tej praci este tak 2 deti a vlastnu domacnost, potom sa iba pousmejes nad tymto casom ;)

beata_k
5. dec 2022

Musis ist skor spat. Niet inej cesty. 🤷🏼‍♀️

kvetinka75
5. dec 2022

časom to prejde, človek si zvykne na rutinu a nebudeš mať taký problém. Prvé dni sú najhoršie, pretože organizmus nie je zvyknutý ale potom to už pôjde.

fadama
5. dec 2022

Nikdy si nezvyknes 😂😂😂

hederamonstera
5. dec 2022

Neviem ci si zvyknes, ked ides do 3smennej prevadzky. To sa ti to bude stale tocit. Ale si mlada, to zvladnes, hlavne si skus najst nieco pozitivne na tom. A mozno sa ti tam zapaci, budes mat super kolegov, bude sranda. A ked nie, nemusis tam ostavat. Drzim palce☺️

pupavocka101
5. dec 2022

cele je to o zvyku, no aj ked je ravdou, ze nie kazdy je stavany na takuto trojzmennu prevadzku. casom uvidis, ci sa v tom zorientujes a bude ti to vyhovovat alebo nie

danica2711
5. dec 2022

ak si nevieš nájsť inú prácu, neostáva ti nič iné, len zaťať zuby, neľutovať sa a robiť, čo treba. Ak po nejakej dobe zistíš, že to nejde, hľadať niečo iné. Hlavne to nebrať tak tragicky, sú aj horšie veci v živote

siska53
5. dec 2022

Tak ako si chodila do skoly, cize mala si nejaky ten rezim, tak si ho vytvoris aj teraz, len to chce cas.

Ako ti pisu, horsie bude, ked ti k tomu pribudne aj domacnost a deti. Tam ich nudes zvykat na rezim ty a to, ze si uavena, nikoho zauimat nebdue.
Vzdy na novom poste, ak ides aj z inej prace do inej, je to istu dobu unavne, lebo novi ludia, novy sposob prace, nove prostredie.

ivangeline
5. dec 2022

Ides do 3 smennej prevadzky,tam nie he velmi na co zvykat,len neustale sa prisposobovat. Proste byt flexibilna. A mysliet kazdy den dopredu. Si mlada,hadam si zvyknes lahsie...

belllinka
5. dec 2022

Si mlada, kym nemas deti, skus si zvysit vzdelanie, kurzy, hocico, nech sa nemusis cely zivot trapit niekde za pasom

akvi
5. dec 2022

No tak ja mozem povedat, ze sa ti moze stat, ze si nezvyknes nikdy. Ja som "len" vstavala rano do prace (a predtym aj do skoly) okolo 6-tej a veru, NIKDY som si nezvykla. Moj biorytmus je proste iny. Ja som aktivna podvecer a vecer, rano je pre mna na zabitie a to doslova. Takze som robila vsetko preto, aby som nemusela vstavat skoro rano a budem robit vseko preto, aby som vzdy mala pracu, kde to nebude nutne..

liusa82
5. dec 2022

zvýš si kvalifikáciu a nebudeš musieť takto muklovať.Síce ani to nie je záruka.Ale najhoršie čo sa môže stať je to,ked človek robí v živote to čo ho nebaví a chodí do práce za trest.Nejakú živnosť alebo tak si neskúšala otvoriť? alebo podnikať?

autor
5. dec 2022

@liusa82 ja totizto netusim co by som v zivote chcrla robit. Nemam ziadne napady ani nejaky extra zrucnost co by som vedela spenazit

slovenka753
5. dec 2022

Zvykneš si. Na začiatku človeka vyčerpáva každá práca, za pár mesiacov to bude lepšie.