Ako si privyrobiť popri dôchodku?

franci310
12. dec 2021

mam veľa zdravotných problémov. autizmus, schizofreniu, zlý zrak, goldenharov syndrom, skoliozu, adhd... ako si môžem trochu zarobiť? Môj brta je živiteľ rodiny, ale bude dlhodobo na PN: chcem pomôcť rodine... Napadá ma predávať handmade výrobky, ale nemám ich také pekné. čo mi radíte?

natalienka12
12. dec 2021

@franci310 upratovať domácnosti by si zvládla?

franci310
autor
12. dec 2021

@natalienka12 okrem prachu ano. prach mi robí zle. vždy potom celý deň vraciam.

mogaa
12. dec 2021

@franci310 môžeš napr.umývať okná pred Vianocami, roznášať letáky,umývať vchody v panelákoch, strážiť deti, piecť, ísť dokladať tovar do reťazcov ako Tesco, Kaufland a pod....skrátka a dobre môžeš robiť všetko čo zvládneš....už len začať si zháňať prácu...inak o brata sa netráp, bude mať predsa platenú PN.....u nás napr.hľadajú aj počtové doručovateľky a aj výpomocné doručovateľky, práce je veľa len sa treba prejsť po meste s otvorenými očami a nehľadať výhovorky prečo toto nie a tamto nie, ale jednoducho vyskúšať.......nepôjde ti to, nevadí, skúsiš niečo iné.....

mogaa
12. dec 2021

*poštové doručovateľky

sissy27
12. dec 2021

@mogaa nemyslím si, že schizofrenička s autizmom, skoliózou, goldenharom a adhd je reálna osoba a ak náhodou áno, tak určite nie je zamestnateľná - a admin bude asi podobného názoru

lenkasarka
12. dec 2021

@sissy27 ja si myslím,že ona tu už bola. Brat jej havaroval. Ona sa stratila s mamou niekde v lese. Necitala som to celé nepamätám si presne, ale viem,že predávala mydielka,nejaké hackovane veci a mala kopec diagnóz.

mogaa
12. dec 2021

@sissy27 tak ak niekto vie písať na nete do diskusií, tak hádam bude vedieť aj upratovať vchody cez upratovacie agentúry alebo roznášať letáky......

sissy27
12. dec 2021

@mogaa no neviem si predstaviť osobu so skoliózou vláčiť kýbel s vodou po schodoch alebo 10-20kg ruksak s letákmi celý deň chodiť… pre mňa to zaváňa klamstvom celý ten príspevok, ale nechcem sa nikoho dotknúť …

ivkazba
14. dec 2021

@lenkasarka presne si myslím, že to je ona, čo poloslepá a ledva chodiaca išla s mamou do lesa a stratili sa a riešila, z čoho zaplatiť výjazd horskej služby, pretože brat ako živiteľ rodiny mal haváriu a bude dlho PN. Každú chvíľu nový nick a vždy rieši toto isté, že chce niečo robiť, ale vlastne nič nemôže. Prach jej robí zle, dvíhať nič nemôže, o deti sa starať nemôže, po vonku nemôže chodiť, handmade vyrába nepekný. Vždy toto dokolečka. Aj jej mi je ľúto, lebo bude troška postihnutá nielen fyzicky a takým ľuďom žiaľ ťažko pomôcť.