Ako si predstavujete ideálnu prácu?

viki_lv
30. aug 2021

Zaujíma ma ako si ženy (povedzme najmä tie po rodičovskej dovolenke) predstavujú ideálnu prácu? Aké podmienky máte/chceli by ste mať v práci nato, aby ste si povedali - toto mi vyhovuje. Pracovná doba, plat, vzdialenosť do práce, náročnosť práce, čo vás napadne. A ako máte podelenu starostlivosť o rodinu/domácnosť s manželom/partnerom?

buberova
30. aug 2021

Nemám deti ale ajtak sa bezvýznamne vyjadrím. Do veľkej miery mám svoju ideálnu prácu. V priemyselnej časti v meste, do 10 minút autom, do 15minut bicyklom. Mám to na skrátený úväzok pracovná doba 9:30-16, manžel začína o 7:30 a ja mám 2 hodinky každé ráno na domácnosť a varenie, domov ideme spolu autom. Je to kancelárska robota, nijak extra náročná. Keďže ma to baví, ide mi to šikovnejšie a som doma tie 2 hodinky denne sama, väčšinu domácnosti riešim ja, manžel iba také drobnosti že odloží suchý riad, vynesie koše, občas pozbiera a odloží suché prádlo...

hederamonstera
30. aug 2021

Ze nebudem mat prac. dobu od do ale podla toho, ako prave potrebujem - ale to je mozne asi len, ked budem si sama sebe panom. A o to sa teraz idem pokusit :D

ale asi by som sla na skrateny uvazok, uvidime ci si to o par rokov budem moct dovolit (aktualne manzel zaraba dost, aby som si to mohla dovolit). Mat moznost homeofficu a malu zodpovednost - cim vacsia zodpovednost, tym viac prace aj mimo prac. doby a to nechcem. To som si odmakala po skole a mozno o to budem mat zaujem, ked deti budu samostatne.
Zatial sa o domacnost staram len ja, uvidime, ked pride dieta ako sa k tomu manzel postavi, ten ma teraz dost prace okolo domu.

ofzuza
30. aug 2021

Skrateny uvazok, vacsina casu z domu, dobry kolektiv, rozne benefity (sukromna klinika, napoje, obcerstvenie na pracovisku), mzda tak 2000 pri uvazku 6hod/den. No a praca ma musi bavit, naplnat, musim mat moznost sebarozvoja.

nafka0483
30. aug 2021

@viki_lv Mam pracu, ktora je pre mna momentalne idealna a javi sa mi byt idealna aj do buduca. Pracujem z domu, do kancelarie idem vtedy ked chcem/potrebujem. Platovo som ohodnotena primerane tomu aku am kvalifikaciu, ako som sa vypracovala, ake mam zodpovednosti. Ako bonus sa mi pacia aj nefinancne benefity, ktore zamestnavatel ponuka.
pracovna doba - flexibilna (vyhradeny cas kedy musim byt dostupna, zvysok si zariadim ako chcem), mam aj moznost uplne flexibilnej, kedy som dostupna vyhradne vtedy ked chcem ja - za predpokladu ze je urobene vsetko tak ako ma byt, ale tam stracam ine vyhody, cize to nechcem
plat - vyhovujuci
vzdialenost do prace - som doma, cize nulova, do kancelarie je to v ramci mesta, cize pohoda autom, alebo dostupne MHD
narocnost prace - primerana tomu co som ochotna zvladat, primerana mojim schopnostiam a platu, mozno dalsieho vzdelavania, rozvoja, karierneho rastu...

Starostlivost mame podelenu tak, ze obaja v domacnosti byvame, takze obaja sa o nu starame. Odkedy nechodim do kancelarie a robim vylucne z domu, tak stiham viac domacich prac urobit ja, manzela trochu viac odlahcujem, ale cakame babo, tak sa chysta, ze sa to vymeni a ostane viac prac na nom.

jana_eyre_2
30. aug 2021

Že mi zaplatia za nič 🤣 ale nie, žartujem samozrejme..

Mám tri deti, po práci sa už obzerám a čakám ako sa vyvrbi začiatok školského roka..

Pre mňa by bola ideálna práca na 4h, nemusí byť ani nejako extra zaplaten, ale keby som ju mohla vykonávať doma bolo by to ideálne.. ak by sa nedalo z domu, tak nech nie je ďalej ako pol hodinu od domu.. ďalej by bolo premna ideálne to, že by mi nikto nevyčítal prípadnú OCR, pretože pri troch často chorých detoch sa bojím najmä toho že sa mi to stane častejšie ako iným a to by sa mnohým asi nepáčilo.. môj manžel je veľmi pracovne vyťažený (a keďže má veľmi dobrý príjem neplánujeme to meniť) takže ja chcem prácu najmä takú aby som mohla byť stále deťom k dispozícii vždy keď budú potrebovať.. aby som bola poobede už uvoľnená od práce a mohla sa venovať len im..

neviem či niečo také nájdem, ponuky práce na 4h je dosť málo a ja som už dlho doma, takže nie som na veľa pozícii ideálny kandidát.. hlavne som zvedavá čo bude s koronasituaciou, nechcem totiž nastúpiť a potom byť pol roka doma a behať medzi vzdelávaním deti a výčitkami že už mám prácu.. finančne to nepotrebujeme, chcem sa však len cítiť užitočná aj keď budú deti v inštitúciách.. plánujem sa teda venovať domu, kým si niečo nenájdem..

thoughtfulweirdo
30. aug 2021

Ja sa ešte do práce nechystám, ale vyjadrím sa. Mne by vyhovovalo mať prácu do max 20 minút peši alebo busom, z domu robiť nechcem. Plat taký, aby sme dokázali vyžiť, takže nie minimálku, ale nepotrebujem ani 1000 v čistom, skôr tie vhodné podmienky závažia. Pracovná doba môže byť 6-14:30, muž ráno nerobí, takže deti porozváža a ja radšej ráno vstanem skoro a budem mať voľné poobedie. Čo sa týka náročnosti práce, kým budú deti malé, tak nechcem psychicky náročnú prácu. Dočasne nemám problém ani dokladať tovar alebo robiť niekde v sklade. Dôležitá je pre mňa atmosféra v práci, takže nie šéf, čo bude vytvárať priamy alebo nepriamy nátlak proti čerpaniu opodstatnených paragrafov a OČR. A čo sa týka podelenia povinností s manželom, on robí len poobedné, takže ráno môže rozviezť deti, nakúpiť, prípadne aj navariť a urobiť takú udržiavaciu prácu v domácnosti 😄 a vyzdvihovanie zo škôl a škôlok a poobedná smena s deťmi je na mne, preto potrebujem prácu s voľným poobedím.

sarinka2012
30. aug 2021

@viki_lv ako moju ktorú mám 🙂 po 3 rokoch som sice zmenila prácu ale mám tie isté podmienky , iba pozícia je iná a viac mi vyhovuje 🙂 Kedže to nie je len predstava ale realita, tak nebudem uvádzať nič konkrétne, pracujem v administratíve na vyššej pozícii s flexibilným pracovným časom, musím tu byť od 9-15:00 s tým že mám klasický uväzok na 8 hodín ( 8,5 aj s obednou pauzou) a musi mi sediet mesačný fond, takže ked jeden den odpracujem od 8:30 - 16:00 chýba mi hodina tak iné dni musím ostať dlhšie a pod. Kedže začinam až o 9tej tak ja rano zaobstaravam školu ( predtým školku) a školský klub je do 17:00 a to stiham dcerku bud ja alebo pre nu chodí priateľ, moja mama, či jej tato ( aj školka bola tak ), vyzdvihovanie teda máme podelené. Domácnosť ako upratanie riešime cez vikend a nákupy potravín podla potreby cestou zo školy ( predtým školky) Plat mám nadštandardný, kedže prácu ovládam lavou zadnou tak aj naročnosť nie je takmer žiadna, len teda prácu mám v inom meste ako bývam, takže presuny a dialka su naročnejšie, ale nakolko je pre mňa šoferovanie relax, tak to ťahám takto už 4 roky a ešte som tu 😀 a bez ujmy na zdraví, raňajkume v aute ráno, poobede sa cestou učime, skušam učivo a pod. 👍 všetko sa dá a kedže mám tolko "pre" v danej práci toto jedno proti prežijem 😉

zuvelyn
30. aug 2021

Vyjadrím sa lebo ja ideálnu prácu pre mňa mám. Pracujem pre korporát, práca full time domu na polovičný úväzok, ale plat ako na full time (lebo robím tú istú prácu čo som robila na full time, len ju stíham urobiť popri dieťati doma skôr). Pre mna je priorita dobrý zamestnávateľ, s ktorým sa da dohodnúť a ocení výstup práce a nie odkliknutych 8hodin v dochádzke. Domácnosť riešim väčšinou ja lebo som som doma, ale u nas sa teda "robi" priebežne takze len za chodu udržiavame. Dieťa (o chvíľu deti) sú rovnako moje ako partnerove takze s nimi trávime prakticky všetok svoj čas, radi, dobrovoľne a bez rečí " ja nevieme co s takým malým robiť".

sanssa
30. aug 2021

pre mna je ideal taky, ze nemusim sa stresovat tym, ked nahodou do prace zaspim, aby to proste nebolo, ze musim prist na cas a stiknut si, nehovorim, chodim na cas vsade to som zvyknuta, ale keby sa nieco vyvrbi tak aby z toho nebol nejaky problem, tiez ocenujem, ak sa da robit z domu, ked by mi maly bol napriklad chory, len teda je mi jasne, ze takych pozicii nie je vela

ivangeline
30. aug 2021

Od 7 do pol4. Alebo nieco podobne,aby som deti dala do skolky a nebola v praci zas od neskoreho vecera. Kludne od 6 rana,len aby do 16tej bolo po praci.. Praca max 15min busom. Aka? Admimistrativa,preklad,nejake poradenstvo...Plat 1000 v hrubom. Moznost nadcasov alebo ukolovo si privyrobit viac.. Hmm..take nieco. xD Moznost home office vitana. xD Tak o 3/4r...aj zacnem hladat. xDD

tenerifka
30. aug 2021

Pre mña je idelana praca je byt sama sebe pañou, nemat sefa, urcit si podla seba pracovny cas a moct uplatnit svoje napady, kreativitu bez toho, aby ma niekto limitoval ci kritizoval. Zarobit priamo umerne svojej sikovnosti

linibini
30. aug 2021

Ideálna - na home office, s možnosťou začať skoro ráno a robiť aj neskoro večer. Pokojne aj na plný úväzok. Náročnosť - aj odborná, psychicky náročná. Nadriadený - aby vedel, akú pracovnú náplň majú jeho podriadení a nekryl flákačov, aby bol kompetentný a rozumel svojej práci, nie aby mu podriadený musel vysvetľovať základné pojmy a skutočnosti. Mám dve deti - tretiaka a začiatočníka v škôlke. Potrebujem deti ráno dať do školy a škôlky, poobede vyzdvihnúť, urobiť úlohy a venovať sa im, stihnúť nejaký krúžok. Mám rodičov, žiaľ už nie sú fyzicky schopní stíhať deťom, ráno obehnúť školu a škôlku, poobede detto a zároveň písať úlohy. Svokra rovnako. Oni by sa aj brali, ale ja vidím, že by to bolo nad rámec ich možností a s vypätím všetkých síl a v strese. Som rada, ak sa s deťmi pohrajú, venujú sa im, kým sú u nich, majú vzájomný krásny vzťah. Prípadne, ak potrebujeme niečo vybaviť, vždy sú ochotní na hodinu-dve zavarovať a cez leto vziať staršieho k sebe vždy, ak zatúži. Nie o tom som chcela. Momentálne mám obavu, čo bude s nástupom žiakov do škôl. Prvý rok škôlky bol starší stále chorý, viac bol doma ako v škôlke, ak by som vtedy bola zamestnaná, tak by som letela ako špinavé prádlo. To isté očakávam aj u mladšej. V meste bydliska je 1000 pracovných príležitostí pre operátorov výroby, administratíva po známosti, ak vôbec. Dochádzať si pri dvoch deťoch denne 40 alebo 70 km dovoliť nemôžem. Tak som pracovala pri prvom - o šiestej ráno bus do práce a o šiestej večer som otvárala doma dvere. Dieťa som si ráno zobudila a večer umyla a dala spať. Život o ničom. Pri druhom mi zamestnávateľ núkal home-off. na plný úväzok pri 4 mesačnom bábätku. Práca vysoko odborná, psychicky náročná. Poslala som ho slušne do...preč. Naše cesty sa rozišli, nakoľko mi nedokáže zabezpečiť rovnaké pracovné podmienky ako majú moji zahraniční kolegovia. Teraz som rada, že som rada 🙂. Po Novom roku budem riešiť, aktuálne sa rozhliadam. Obdivujem všetky maminy, ktoré to zvládajú, robia na zmeny, dajú deti do jaslí, opatrovateľkám, skrátka, riešia, lebo musia. Tíško v dobrom závidím tým, ktoré majú aktívnych starých rodičov, ktorí dokážu urobiť full service a môžu sa realizovať. V konečnom dôsledku si to každý zariadi podľa seba, svojich možností, najlepšie ako vie. Bojím sa toho, že nakoniec budem všetkým známym ponúkať po telefóne bambusové ponožky, vitamíny a vankúše. Klobúk dolu pred vami baby, ktoré to dokážete. Na to treba mať tiež pevné nervy. Autorka: veľa šťastia pri hľadaní práce.

mareka49
30. aug 2021

Pokiaľ možno práca v meste kde bývam, alebo spoj do 30 min.
Nie je pre mňa prvoradé finančné ohodnotenie ale práca ktorá stresuje iba tak akurát, nie ze vredy na žalúdku z nej.
Kolektív len s par zakerakmi by potesil.

viki_lv
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
30. aug 2021

@viki_lv v parlamente...nic nerobit a dostavat peniaze

zuzanka.zuzu
30. aug 2021

3.poslankyňa
2.niečo ako Makó kde mi bude nejaký oligarcha dorovnávať môj biedny 3000 eurový plat do sumy 12 000
1.oligarcha - neviem síce kde sa to študuje, ale chcela by som tak byť označovaná 😎

zuzanka.zuzu
30. aug 2021

a popravde nikdy ma neprestane udivovať ako berú ľudia s nadšením "benefit - služobný mobil" však to fuuuurt na telefóne 🙄 no nasr*ť

6mia6
30. aug 2021

@buberova takú presne hľadám 😉