Ako si nájdem prácu v zahraničí?

6. apr 2021

Ako postupovať? Mám rodinu už, ale nedá sa tu. Poraďte prosím. Upratovačka v hoteli a pod. Mám VŠ, prax roky, ale nepodstatné, nenaplňujúce, a pod. Nemám záujem vysvetľovať "prečo", chcem prácu upratovačky najlepšie v AT. SK nemá budúcnosť, iba depresia. Radšej upratovať kdekoľvek, AT, Švajc. Nem.

viera
6. apr 2021

.

autor
6. apr 2021

Podotýkam v strednom veku už☹

loginexistuje
6. apr 2021

aktualne je to problem kedze cestovny ruch je na tom tak ako je ... mozno by bola vhodna info o jazykoch ake ovladas ... predpokladam ze nemcinu ...
mozno by som si skor urobila opatrovatelsky kurz a skusky v nemcine a skusila ist tym smerom a robit na turnusy

loginexistuje
6. apr 2021

skus popozerat na nete a potom referencie na tie agentury .. na zaciatok agentura a potom si mozes najst nieco sama ... na zaciatok by som rodinu nestahovala ... z toho platu nevyzijete ...
https://sk.jooble.org/desc/2477741643569968061?...

luccija
6. apr 2021

Teraz je ten najhorší čas na zahranicie vsetko pozatvarane a Poliaci a domáci si budú držať miesta a robiť aj za menej

pribinak
6. apr 2021

No ideálne je ísť buď cez agentúru alebo sa nakontaktovať na niekoho kto už vonku robí.
Ale turizmu sa momentálne až tak veľmi nedarí

lalenka33
6. apr 2021

Pridaj sa na facebooku do skupin krajin,kde by si chcela pracovať a daj si tam inzeráty Napíš si životopis a motivačný list v nemčine a rozposielaj do agentúr, najlepšie rovno do tých zahraničných,nájdeš cez google.Ale teraz veľmi ťažko niečo nájdeš.Mám viac známych vo Švajčiarsku a nevedia si nájsť prácu ani ako upratovačky.

sense
6. apr 2021

Ak ovladas jazyk osliv priamo hotely alebo vyhladaj prac agentury...firmy....

janakuul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. apr 2021

@luccija však toto ma straší....

autor
6. apr 2021

@sense práve že neovládam jazyk, vedela som veľmi dobre, ale cca 20 rokov dozadu.

loginexistuje
6. apr 2021

vobec neovladas ? ani sa nedoroxumies ? nenapises mail ? tak potom hladaj radsej v cechach nieco

autor
6. apr 2021

@janakuul ja som zúfalá.....mám VŠ, prac v obore, ale mala som možnosť pred 20 rokmi vycestovať, nechcela som. Teraz by som brala všetkými desiatimi.....Mám strach, dieťa......ale potrebujeme existovať. A na SK nulová šanca.

autor
6. apr 2021

@loginexistuje učila som sa 8 rokov, maturovala som, mám certifikát. vedela som na cca 80% ale pred cca 20 rokmi, ja sa skôr podceňujem ako naopak

loginexistuje
6. apr 2021

skus sa dat najprv psychicky dokopy ak chces uspiet v zahranici musis tvrdsie makat ako tu daj si nejaky pripravny cas zamakaj na jazyku urob si plan ako s dietatom kde s kym bude ked budes prec atd kludne si spis svoje ciele realne meratelne a chod kroknpo kroku

janakuul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
6. apr 2021

Tak bez jazyka to budes mat velmi tazke .....hlavne teraz....skus teda cechy tam nebudes mat hazykovu barieru.... a co nahskor oprasuj jazykove znalosti....pretoze bez nich sa nepohnes kedze ludi soo slabymu znalostami je v kazdej krajine vela a tazko sa im praca teraz hlada aj ked tam uz ziju...
A pises ze mas dieta? Mas dobre premyslene kde a s kym dieta bude?

autor
6. apr 2021

@sense mam. Muž je jazykovo zdatnejší ako ja, ale dieťatu je lepšie s ním. Ja sa postarám radšej o prácu, ak to pôjde.

amelie2017
6. apr 2021

My sme s muzom poslali asi 100 cv priamo do hotelov. Otvorila som booking a sla som za radom. Asi z 10 odpisali. Ale to nebol covid. Teraz je minimalna sanca.

autor
6. apr 2021

@loginexistuje opatrovat. ok, robila som, mám skúsenosti v celej soc. sfére. Nervy moje táto situácia, teraz som nezamest. s VŠ a skoro 20 roč. praxou.

autor
6. apr 2021

Asi už len obesiť sa.....Človek robil, vzdelával sa, má prax a skončí na dne.

lusyyy36
6. apr 2021

V at v hoteloch teraz žiadna sanca. Som iz rok doma.ponuky ziadne, nezamestnaných kvantum. Bez jazyka v tejto dobe je podľa mňa blbosť kdesi cestovat

leuchtturm
6. apr 2021

nie si jedina, komu je zle pocas koronovej krizy. Ak si chces hladat pracu v zahranici, musis si dat najprv psychiku do poriadku. Ak nemas co robit, uc sa aspon nemecky jazyk.

autor
6. apr 2021

@leuchtturm Len ja som chcela odísť ešte pre koronou. Tesne pred som dala výpoveď - nič netušiac☹ A zasiahli vyššie sily, pre ktoré som musela ostať doma🙂

autor
6. apr 2021

@lusyyy36 Nervy moje, kamarát 50 r. znalosť jazyka nulová a zamestnal sa vo Švajč. Ja mám asi doživotnú smolu.

loginexistuje
6. apr 2021

tak nech ti kamarat poradi ako sa tam dostal ? a mas to poriesene ... nie si inak nahodou tslobik ?

autor
6. apr 2021

@loginexistuje nie, on sa dostal z čista jasna ako slepý k husliam, niekto proste má št´ťatie.

lusyyy36
6. apr 2021

Teraz? A do hoteli ci kde? No tak skus do svajciarska. V rakusku to je teraz fakt zle