Ako sa v dnešnej dobe obliekať na pohovor?

9. jan 2022

Zeny, po 2 materskych idem skusat stastie na pohovoroch. Doba sa vsak zmenila a aj moda je dnes ina… V com sa dnes chodi na pohovor? Pozicia ako predajca, obchodny zastupca, styk s ludmi a pod. Nechystam sa na manazerske pozicie, a ani pozicie, kde sa nosi rovnosata (kuchar a pod) rada by som si kupila nieco univerzalne co vyuzijem na viacerych pohovoroch, pripadne dokupit nejaky kusok a doladit ho uz s doma existujucimi, nakolko moja skrina obsahuje vo vacsine leginy, teplaky a pod a nenakupujem kazdy mesiac nove handry. V satniku mam zakladne kusy ako rifle, biele bluzky a pod. Dakujem za kazdy nazor.

anjelicek26
9. jan 2022

Sukna, bluzka, pekne lodicky (s nizsim opatkom), sako... jemne sperky, ziaden decentny make up, upravene vlasy, ziadna agresivna vona, upravene nechty. Oblecenie aj tak budes musiet satnik ako pracujuca pomenit, tak kludne teraz, ked su vsade zlavy... NEXT ma velmi vela mody vhodnej do prace, teraz ako maju zlavy aj v dobrej cene. Polka mojho satnika do prace je od nich, potom este mango...

pribinak
9. jan 2022

Tak si kúp kvalitný kostým, sukňový či nohavicový, podľa toho čo preferujes, elegantnú blúzku a k tomu topanky, opätok skôr nízky ako vysoký.
Možno by som zainvestovala do jemného parfumu a kvalitnej kabelky
Žiadna smejdacka bizuteria, radšej jemná retiazka s príveskom, alebo hodinky

Oblečenie je veľmi dôležité, ale ešte dôležitejšie je vedieť sa odprezentovať aj verbálne, najmä ak máš záujem o pozíciu, kde budeš v styku s inými ľudmi

mamina0078
9. jan 2022

Nieco na styl Smart casual

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mint_blossom
9. jan 2022

Moj pohovor posledny prebehol online, cize v teplakoch 😀 ale ak mozem poradit, kup si nieco lahko kombinovatelne, co vyuzijes aj v zamestnani, sako, sukna, nohavice, nieco z coho si mozes pripadne nakombinovat kapsulovy satnik. A drzim palce ☺️

luccija
9. jan 2022

Tak mňa by do suknoveho kostýmu nikto nedostal🙂rada nosím šaty, sukne, ale v lete a nie uhladený styl...dala by som si tmavé či modré nohavice sportovoelegantbe, jednoduchú košeľu dlhšiu či blúzku a sako športové,...v Orsay mávajú často fajn veci síce kvalita nič moc, ale celkom ľúbivé.Urcite potrebuješ aj kabát jednoduchý a čižmy nosím nižšie kotníkové.Na tie pozície čo píšeš nemusíš mať úplne kostýmovy štýl

janewithane
9. jan 2022

Na pohovor určite radšej overdressed ako underdressed. ALE nič extra výrazne, vyzyvave a ani veľmi fashion. Ak chceš niečo aspoň trochu zaujímavé tak možno trošku farby na blejzri alebo sukni.

autor
9. jan 2022

Napisala som odpoveda ako hotentot, tak este raz…
Neviem si predstavit suknovy kostym a bluzu, ku ktorym si musim napriklad teraz v zime obut cierne basic cizmy pod kolena a vytrovku. Citila by som sa ako 50rocna veduca skolskej jedalne :/ nic v zlom samozrejme, ved pytam sa na kazdy nazor. Skor som myslela ze pojdem do slim rifli, bielej kosele, a na to hodim bud nejaky oversize elegantnejsi sveter, alebo sportovo elegantne sako, k tomu spominane cierne cizmy na nizkom opatku a samozrejme make up, uces a nechty ako samozrejmost. No len to je moj vkus spred 6 rokov, a ked vidim teraz tych mladych ako chodia poobliekani, tak si pridem asi ako ja mimo dobu lebo by som si to neobliekla. Hoci mam 35 a pridem si ako dost moderna a s dobou iduca zena 😂

persephina
9. jan 2022

Rifle nie

emm_i
9. jan 2022

Predpokladám, že tí mladí ak by išli v tom oblečení, čo myslíš (viem si to predstaviť), tak by asi na pohovore príliš nepochodili. Mne sa napríklad štýl mladých nepáči, niektorí mi prídu ako ROZGAJDANÍ a to mám 25 r. :D :D
Ja mám pohovor budúci týždeň a siahla som po púzdrových šatách (rozhodujem sa medzi tmavomodrou al. čiernou) bez výstrihu, po kolená, s rukávmi po lakeť. Šaty nie sú obtiahnuté, ale ani oversize. K tomu si dám tmavšie silonky, decentné opätky. Tiež som nevedela, čo si obliecť, no my musíme mať bussiness causal. Neviem, či som zvolila dobre, ale hlásim sa na učiteľské miesto v rámci jednej firmy. Takže snáď to nebude faux pas. 🙂

7lenka11
9. jan 2022

Biela kosela a tu mozes kombinovat k sukni, nohaviciam.. neskor v praci aj k rifliam.. suknu odporucam aspon po kolena.. pripadne si kup saty s dlzkou aspon po kolena, ziadne vyrazne vzory, agresivne farby.. urcite by som zvolila jednofarebne saty - lezerne, no zaroven elegantne

heln
9. jan 2022

ahoj, neviem ake su trendy, ale ja by som po materskej obliekla co skrina a penazenka da.... cize napr. nohavice, jednoduchy slusny farebny top a na to klasicke cierne sako, slusne topanky a peknu kabelku.
ale aj to co pises si viem celkom predstavit.
podla mna treba spravit dobry prvy dojem a to robi aj osobnost, nie len oblecenie...
skor by som povedala len ze sa treba vyvarovat nevhodnym kuskom, ako napriklad v lete ramienkove kratucke saty kratke pod zadok, hlboky vystrih, vyzyvave a vystredne kusy oblecenia, ale skratka jednoducho a elegantne.
ja som sa teda nikdy nad tym extra nezamyslala, ale vzdy som sa snazila vyzerat slusne.

janewithane
9. jan 2022

Oversized sveter si nechaj na potom ak pohovorom prejdeš. Na pohovor sa nehodí, ak veľmi chceš sveter tak nejaký bezvzorovy primeranej veľkosti ( napr v lindexe mavaju pekne). Určite nie rifle a vysoké čižmy pod kolená...
Ak ti kostým príde nudný tak zvoľ radšej napr.tmavomodre nohavice (suknu) a blejzer farebný ( tavia, bordová...) alebo blúzku obzvlástni mašľou, šatkou.. alebo namiesto blúzky daj ten sveter..
Aj puzdrove saty, šatovky s koselou môžu byt zaujímavejšie ako nudný kostým...

Vieš pokiaľ nejdeš na pohovor na nejakú kreatívnu pracovnú pozíciu tak sa neoplatí veľmi špekulovať s niečím akože zaujímavým a módnym..

gladys_07
9. jan 2022

Moj posledny pohovor (tiez v januari, len dva roky dozadu) som mala bordove saty, cierne pancuchy hrube, cierne clenkove cizmy, bledoruzovy kabat, cierny tote bag. Male nausnice, snubak+ obrucka, minimalny makeup.

pinkgirl
9. jan 2022

Ahoj, ak chceš inšpiráciu pozri si napríklad Orsay a ich ponuku business - nájdu sa tam pekné uni kúsky.
https://www.orsay.com/sk-sk/trendy/business/

alanko20
9. jan 2022

Rifle nie, ale predavaju aj slim uzke nohavice, ktore nie su z rifľoviny. Nemusíš si obúvať len čižmy po kolená. Ak sa chystáš nakupovať a máš rozpočet aj na nové topánky, móžeš si kúpiť aj kotníkové čižmy (sú nízke, aj na opätku) a si obliecť si k nim nohavice voľnejšieho strihu.

pribinak
9. jan 2022

Nie som 50 ročná vedúca školskej jedálne, ale ísť na pohovor v rifliach je blby nápad
Ale však vyskúšaj

dadis
9. jan 2022

No absolvovala som par pohovorov v novembri, zaciatkom decembra a boli vsetky online. Tak som to velmi neprehanala, mala som leginy a taky slusnejsi top (ved aj tak len vrch tela v zabere). Dokonca, ked som uz jednu ponuku prijala, mala som este 3.kolo pohovoru v jednej firme, to som sa aj chystala povedat, ze uz som sa dohodla na praci inej, tak som mala normalne teplakovu mikinu 🙈. Az potom googlim, ze to som mala pohovor s it riaditelom. A nakoniec som dostala ponuku aj od nich. Takze asi az tak celmi nezalezi na obleceni. Inak na pohovor v aktualnej firme, to bolo pred 4 rokmi, este osobny, som bola v rifliach (aj ked s lodickami)....a i tak si ma vybrali..ale je pravda, ze ja neposobim na reprezentativnych poziciach (crm/data analyst) a viac pri pohovor asi ide o dobre vypracovanie zadania.

dadis
9. jan 2022

Ale to, co pises, by som si pokojne na pohovor dala. Ja na pohovory chodim oblecena rovnako ako chodim oblecena do prace. Ak ides na pohovor do banky, alebo pravnickej firmy, tak je kostym a bluzka ok. Ale na inych poziciach budes posobit smiesne a nebudes sa citit ani sama sebou. Takze aj rifle s koselou alebo chic svetrikom su ok, ak nie su v kombinacii s bezeckymi teniskami a volnym trickom. A zase aj decentne tenisky su ok, ak su v kombinacii a elegantnejsim oblecenim. Fakt je lepsie sa obliect tak, aby to bolo v sulade s tebou, aby si sa citila na pohovore prijemne..

benit
9. jan 2022

Ja mam rada saty, uzke nohavice s bluzky. Ale ked si spomeniem na moj posledny pohovor🙈. Bola som s detmi na celodennom vylete. Kratke rifle a tricko, prve som sa ospraveflnovala, ze idem hned z vyletu,uz som nestihala ist domov s dat do gala. Zobrali ma🤣

evkamotka
9. jan 2022

Čierne úzke nohavice a pekný top

engynka
10. jan 2022

Pozri si na inatagrame fashion spy. Ona dava aj taku sportovu eleganciu. Urcite si tam najdes co sa ti zaoaci a bude vhodne.
Napr kostym to je pre mna ako na pohovor na upsvar 😂😂😂