Ako sa stať právnikom?

26. júl 2024

ahojte už od kedy som si vyštudovala sukromne gymnázium v Košiciach túžim byť pravničkou (mám vyštudovanu VŠ v Bratislave) ako sa stať právničkou? Budem potrebovať par rokov pracovať ako koncipientka? Ako si vybaviť klientov atď?

viestta
26. júl 2024

Mas vystudovane pravo? Ak nie, bez toho to nepojde.

veklipo
26. júl 2024

@viestta v podstate je jasne, ze právo vyštudované nemá, inak by to vedela.
Rovnako by vedela aký je rozdiel medzi právnikom a advokátom.

viestta
26. júl 2024

@veklipo mne to bolo jasne hned ako som to citala, len ma zaujalo, ze vysokoskolsky vzdelany clovek toto nevie... Nuz nie kazda skola da aj vedomosti, niektore len titul...

klementinka58
26. júl 2024

Je mozne ze toto sa pyta absolventka VS? Ved uz hadam aky taky prehlad by mala mat

https://www.modrykonik.sk/forum/uz-je-dospely/kde-vsade-je-pravnicka-fakulta/

liz_lemon
26. júl 2024

aku VS mas vystudovanu, ked davas taketo temy?

klementinka58
26. júl 2024

tiez by ma zaujimalo aku VS ma vystudovanu

fido69
26. júl 2024

Toto je úplne zúfaly prispevok. Ty chceš povedať, že máš za sebou sukromné gymnázium v Košiciach a VŠ v Bratislave? Určite? Lebo ja tomu neverím.
Užívateľka @viestta ťa svojimi vedomosťami a schopnosťami strčí do vrecka bez VŠ a sukromného gymnázia. Začni robiť niečo čomu aspoň trochu rozumieš a nevymýšľaj si. 😉

asocial
26. júl 2024

Máš tu dva príspevky na jednu tému. VS sv.Alzbety alebo jednu zo super skvelých kvalitných súkromných VS?😀 Keď niekto, kto sa tvári ako VS vzdelaný, nevie použiť Google respektíve sa pýta takéto otázky, potom je kvalita nášho školstva na zaplakanie.