Ako sa stať policajtom?

17. feb 2024

Dobrý deň ,
Prosím vás je tu niekto kto by mi vedel opísať celý postup ako sa dostať do policajného zboru?
Mám pohnútky sa stať policajtkou len by som bola rada keby mi niekto z vlastnej skúsenosti poradí čo to všetko obnáša, aká je dĺžka štúdia atď.
Ďakujem Vám za všetky rady

kvietok2012
17. feb 2024

Este doplň či si na zš, alebo maš ukončenú sš s maturitou, kolko máš rokov.atd...

autor
17. feb 2024

@kvietok2012 SŠ s maturitou a vek 23

tatianaba
17. feb 2024

Mas dve moznosti. Bud si podas prihlasku na akademiu PZ (vysokolske studium) v BA alebo ziadost o prijatie do policajneho zboru.

autor
17. feb 2024

@tatianaba ďakujem

queen_mary
17. feb 2024

Podla mna budes super policajtka. 😀

ibajaanikiny
17. feb 2024

Nehnevaj sa na mna,ale mas 23 a zijes v dobe,kedy sa da na internete vsetko,ale ozaj vsetko dohladat a ty sa tu pytas,ako sa stat policajtkou. Vzdy ma to dostane do vyvrtky a vysvetlim svoje dovody. Aj tak - nazvem to primitivnou vetou - ako sa stat policajtkou,ktoru zadas do googlu,ti to vyhodi. Policajt ma mat urcite predpoklady a predispozicie (to,ze ich niektori nemaju,neznamena,ze treba naberat este viac takych). Napr. Musi mat vela schopnosti-dobra pamat,analyza,schopnost dohladavat a patrat po informaciach,vyvodit zavery a mnohooo dalsich). V zavislosti od sluzby,do ktorej si podas ziadost vykonavas aj dalsie sluzobne cinnosti,napr.operativno-patracia cinnost. Teraz sa pytam,naozaj sa po tejto otazke povazujes za vhodnu kandidatku? Ak by si chcela spochybnovat moje vyjadrenia,prikladam ukazku uja “guglu”…

vannyvanny
20. aug 2024

@ibajaanikiny slečna sa slušne spýtala možno chcela radu aj od niekoho kto si tým prešiel . A úprimne tiež som si o tejto škole hľadala a na stránkach bol celkom chaos informácie tiež som bola vďačná za radu od niekoho kto si tým prešiel . Takže skôr by som sa zamyslela prečo vás “dostanú do vývrtky” takéto banálne veci čo sa Vás ani netýkajú .

ibajaanikiny
20. aug 2024

@vannyvanny co presne som napisala neslusne?do ozbrojenej zlozky sa vstupovalo kedysi aj bez internetu a problem nebol,poukazala som na fakty,staci zadat skratku PZ a vyhodi hned stranky MVSR,kde su informacie. A nehnevaj sa na mna,opisala som predpoklady,ktore by policajt mal mat,jednym z nich je aj dohladavanie zakladnych informacii,kritickeho myslenia…btw,policajt musi uvladnut aj kritiku

vannyvanny
21. aug 2024

@ibajaanikiny dobre 😂

ibajaanikiny
21. aug 2024

@vannyvanny nejez sa uz. Ked budes sluzit ako uzemarka a hociaky fetak ti zacne nakladat do ….,nedaj boze po tebe plut (to su lepsie pripady),tak sa dosmejes. A vies co ti na to povedia nadriadeni,ked zacnes knucat?ze musis take chovanie zniest,lebo si policajt…tolko ku “zvladnutiu kritiky”. Su dve moznosti,bud si fizel a zatial kadetik na APZ a myslis si,ze ti policia padne k noham alebo si cuskas niekde v kancli a netusis. A vlastne je este jedna,si vo vykone,ale zvladas to mozno rovnako tazko,ako fakty od cudzich ludi na MK. Prepac,este jedna-frustracia,ze ti to mozno ani nevyslo. Ani jedna z tychto moznosti ti vsak nedava pravo tvrdit,ze ja som napisala nieco neslusne. Pekny vecer