Ako sa pripraviť na pohovor, aby ma zobrali do práce?

27. okt 2022

Ahojte,už dlhší čas som nebola na pohovore.10 rokov som robila v jednej firme,potom 3 roky som bola na RD.A teraz si hľadám novú robotu.Pondelok mám ísť na pohovor.Ako sa pripraviť aby ma zobrali do práce?Predtým si pamätám že pýtali kde som robila po škole a hneď od ďalšieho dňa som mohla nastúpiť.Neviem ako prebieha teraz pohovor?Je to práca v auto mobilke na 12tky.

modrykolibrik
27. okt 2022

Naposledy keď ja som bola nič extra iba si sa musela rozhodnúť na mieste ci áno alebo nie ak áno ešte v ten deň somnou spísali zmluvu a nastúpila som

lulaby1982
27. okt 2022

Tak určite každá pracovná pozícia ma svoje špecifiká,určite nároky budú na top menezera a jeho zručnosti a iné nároky na človiečika ,kt. sa uchádza o manuálnu prácu vo výrobe Zalezi čo potrebujú ,akého covicka si predstavujú do výroby. Vedieť sa predať je umenie, dobre sa pozrite čo sa vyžaduje na danú pozíciu,koho potrebujú, určite kameňom úrazu bude manuálna zručnosť, flexibilita,vysoké pracovné nasadenie-pracovne tempo, dobrý zdravotný stav atď...

Vedieť čo idete robiť , čo buď náplňou práce, prosto základné info o firme . Prísť do firmy bez základných info je podľa mňa hrubá neucta voči chlebodarcovi.

Určite je veľké zbojnictvo prísť v povznesenej nalade priamo z afterpárty evidentne so zostatkovym alkoholom , nevhodne zvoleny outfit ( žiadne jaguarove legíny, plážové topiky a šľapky, biele ponožky v mokasinach to je out , oblečenie na polzrde-sporo odetý, odhalený dekolt a ramena, trblietky ala lacné disco), nejaký nevhodny look (makeup alá veľkonočné vajce,skôr nude), samozrejmosť je osobná hygiena a celkovo čistý dojem , nedbala elegancia nerobí dobrotu

doriiis
27. okt 2022

V automobilke...sa ťa opýtajú,či si predtým už nieco podobne robila,akú prácu/ zaradenie by si si predstavovala.Opytaju sa ťa na obmedzenia ( fyzické) a na stručný zdravotný stav.A možno nejaké rýchlo skúšky zrucnosti

barborachors
27. okt 2022

tie rady nado mnou su uz taka stara dobra omielana klasika... to je snad uz samozrejmost ako treba ist obleceny a upraveny. Ale co je strasne dolezite musis si tzv sadnut s tym co robi pohovor, proste ak si uz hned nesadnete, tak je to skor take, ze ta nevyberu - ale ked im budes sympaticka a prijemna, tak je sanca. Treba sa usmievat, tak normalne byt mily, ani malo ani vela a pytat sa na firmu, na pracu, zaujimat sa , nebyt pasivny na pohovore. Uznanlivo kyvat hlavou a nacvicit si neverbalnu komunikaciu. Toto vsetko su velmi dolezite veci a malo sa o nich pise. Sympatie, suhlas, zaujem a aktivita. Klucove slova ako na uspesny pohovor.