Ako sa počíta skúšobná doba?

5. jan 2023

Dievčatá ako sa počíta skusobna doba ? Nastúpila som 3.11 , skúšobnú dobu 3 mesiace by mala byt do 3.2 nie?

gemerka17
5. jan 2023

Ak máš zmluvu od 3.11 tak áno. Všetko podľa pracovnej zmluvy odkedy platiť

autor
5. jan 2023

@gemerka17 od 3.11 som na zmluvu a mám tam písané že skúšobná doba 3mesiace , takze keby som chcela výpoveď môžem v skúšobnej dobe podať hocikedy ?

moonlight1210
5. jan 2023

V podstate mozes.

gemerka17
5. jan 2023

Áno počas tých 3 mesiacoch môžeš kedykoľvek skončiť, akurát sa to nevolá výpoveď ale skončenie počas skúšobnej doby. Napriklad dnes o 15 stej oznamiš, že v pondelok už neprídeš.

autor
5. jan 2023

@gemerka17 takze keď ja chcem musí mi skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe ano ? Nebude robiť nejaké problémy ..

nyusika
5. jan 2023

nevola sa to vypoved, ale ukoncenie pomeru v skusobnej dobe - je to iny paragraf.
ano, mlozesd kedykolvek, bez udania dovodu, pocas skusobnej doby

moonlight1210
5. jan 2023

V podstate ano, len musis dodrzat vsetky zakonne nalezitosti takeho oznamenia. Inak sa moze stat, ze to bude neplatne skoncenie.

autor
5. jan 2023

@moonlight1210 aké všetky náležitosti ?

zavana
5. jan 2023

ano, malo by to byt presne do tohto datumu. vsak to mas aj uvedene v papieroch/zmluve si myslim, no nie? ci nemas ani dohodu ani nic?

autor
5. jan 2023

@zavana nie , robím zastupkinu v jednote , bola som na dohodu v októbri od novembra mám zmluvu

rony2255
5. jan 2023

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe musíš doručiť zamestnávateľovi písomne najneskôr 3 dni pred dňom, kedy chceš skončiť. Takže 30.1. aby to mali na stole

autor
5. jan 2023

@rony2255 ja chcem tak že v pondelok už do prace nenastúpim

moonlight1210
5. jan 2023

Musi to byt pisomne. Vzor si dohladas na internete, su ich tam tucty. Daj si to 2x, nech ti jednu kopiu podpisu, ze to prebrali, teda mas doklad o doruceni ukoncenia.
Nemal by to podpisat len tak niekto, ale niekto, kto je povereny preberat za spolocnost doklady, resp. tvoj nadriadeny. Napriklad veduca. Proste nie napriklad ochotna kolegyna zo smeny.
V najhorsom to posli doporucene postou.
Tie tri dni su odporucane, nie uplne povinne. Ale je to mile, ak das sancu mzdovemu ta poodhlasovat, atd.

V 99% ta nechaju ist, aj ked im nedas ziaden papier, iba to povies a viac neprides (aj ked je to totalne proti vsetkym zakonnym nariadeniam, ale kaslu na to.). Ale trafis na niekoho, kto sa rad sudi a mas problem.

rony2255
5. jan 2023

Na nete som sa dočítala, že môže to byť aj ústne, ale je lepšie mať to písomne, nech si krytá. Teoreticky im môžeš dnes oznámiť, že v pondelok už neprídeš. Ja osobne som v skúšobnej dobe ešte nekončila.

cacianka
7. jan 2023

Oznamujem vám ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca, k 10.1.2023, ktorý je mojím posledným pracovným dňom, tzn. ze 11.1. už nenastúpim. Žiadam o následne administratívne úkony , ktoré sa týkajú ukončenia.
Nejak tak, vzory nájdeš na nete .
S tými pár dňami vopred sa zachovaj seriózne, aby si mala čas všetko si zbaliť, okom skontrolovať a nech kolegyne stihnú stráviť tvoj odchod .