Ako sa odosobniť v novej práci?

ivana1410
4. sep 2014

Ahoj baby, začnem tým, že som zmenila prácu hlavne z dôvodu že o rok máme svadbu a z minimalnej mzdy si človek neušetrí nič, aj ked tá predchádzajúca práca bola kludná, nenarobila som sa a mala som ju blízko - pracovala som v malom kníhkupectve. Teraz som sa zamestnala v jedenej pobočiek známej obuvi. Bola som tam zatial iba dva krát ...ja viem že začiatky sú tažké všade ....ale ja tam mam "návaly " chvílku super a chvílku by a som si najradsej zbalila tašku a z plačom utiekla ( čo si ale nemožem dovolit )- nehovorim že mi tam je nejako strasne zle len si asi musím zvyknut.....včera a dnes mam volno ....a včerajšok bol ok ale dnes mam stresy že tam zajtra musim ist ....aj sama som zo seba zmetena lebo raz si poviem že aha ved je tu OK ....a o chvilku mam stresy ako neviem co že by som utiekla na kraj sveta....baby POMOOOOOOOOOOOOOOC :(

mimla
4. sep 2014

Taká blbosť, ale máš dostatočný pitný režim? (Alebo vôbec, máš zabezpečené všetky biologické potreby?)Smäd spolu s panikou (trošku pripomína to, čo popisuješ) je zlá kombinácia. Mne pomáhalo VEĽMI pomaly piť obyčajnú vodu. Neskôr som zistila, že pre samotný stres až paniku som nič nepila aj celý deň, takže tie fľaše, čo som pila na upokojenie, zaberali asi preto, že som bola poriadne smädná. Bolo to v skúškovom období, takže tiež záťažoá situácia.

ivana1410
autor
4. sep 2014

@mimla vieš že som nad tymto rozmýšlala tiež?? lebo ja som bola zvyknutá piť a teraz v pondelok som pila minimalne ...v utorok som si už na to dávala vaí pozor ale aj tak sa som bola dost povedzme ze citlivá ..

bonaqa2013
4. sep 2014

No nič nie je horšie ako pracovať tam kde ma to vobec nebaví. možno by si sa mala poobzerať po niečom inom. Alebo skús si v lekárni kúpiť niečo na ukľudnenie. Magné B6

ivana1410
autor
4. sep 2014

@bonaqa2013 ja nehovorim že ma to nebavi ale to Magne B6 si kupim

manchester1987
4. sep 2014

@ivana1410 podla mna je to novou pracou aj ja idem do novej a chvilu si myslim ze aka kravina bola odist z tej predoslej..je to nove prostredie a ludia vsetko....podla mna ked tam budes dlhsie si zvyknes alebo skus hladat este nieco ine

ivana1410
autor
4. sep 2014

@maonchester1987 pockam tento mesiac a poto sa rozhodnem

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monciky
4. sep 2014

@ivana1410
a z coho mas taky vnutorny pocit? z toho ze je to nova praca? kolegyne mas fajn? pracujes stylom na smeny kratky a dlhy tyzden?

cerez
4. sep 2014

Tieto pocity poznám. Ja som sa nedávno síce vrátila do svojej roboty, ale všetko sa tam zmenilo. Prostredie, systém, mám veľa nových kolegov, ale hlavne ľudia sa zmenili - ich správanie. Necítim sa tam momentálne najlepšie. Možno to chce čas a zvyknúť si na všetko čo sa okolo mňa zmenilo, deje. No zároveň som si včera tiež povedala, že vôbec sa tým nejdem až tak zapodievať. Sú v živote omnoho horšie veci, napr. vážna choroba. A musia sa ľudia pasovať. Tak čo sa trápiť pre prácu. Sme veľké dievky, treba hlavu hore a povedať si "bude to super"! 🙂

ivana1410
autor
4. sep 2014

@monciky ano, robim kratky dlhý ....no možno že je to aj zato že s tými babami som si mc asi nesadla ale tak ma maju preložiť do druhej predajne....ja neviem...ale može to byt aj tým že je to všetko noveee

ivana1410
autor
4. sep 2014

@cerez ja som si to tiž pvedala že sa vykaslem na kolektív je to robota, odrobím si a idem domov ale vždy je tam to ALE

monciky
4. sep 2014

@ivana1410
ak si predtym nepracovala na smeny, tak mozno je to aj v tom...., ja som cely zivot robila 5dni v tyzdni 8 hodin a zrazu som isla robit na kratky a dlhy tyzden, chvilu som sa nevedela zorientovat, ale potom som si super zvykla, je velka vyhoda takto robit, hlavne v ten kratky tyzden je to super🙂
kolektiv je velmi dolezity, ak to tam nefunguje od zaciatku, tak potom je to zle...., asi si viem predstavit co prezivas, ja som tiez taka senzitivna🙂 na vztahy medziludske, lebo s kazdym by som chcela byt zadobre, ale nie s kazdym si sadneme....
neviem akym stylom mate nastavenu pracu, ale v takychto obchodoch si zakaznici vacsinou poradia sami, zoberu si krabicu, vyskusaju, moc predavaca nepotrebuju, leda tak na nablokovanie...., predpokladam ze mate nejake mesacne plany na splnenie, nie je tam rivalita medzi kolegynami?
neviem aka si povaha, ale ak si zakriknuta a posobis neisto a zranitelne, tak si idealny typ pre nejaku kolegynu, co si na Tebe zgustne a postve proti Tebe dalsie..., na to pozor...

babulka82
4. sep 2014

@ivana1410 ja tiež preživam nastup do prace,nenavidim to ! Neznašam nove prostredie,nikoho nepoznam ,všetci naokolo sa tvaria ako najmudrejši na svete,preberaju "firemne" klebety atd. Som na MD zatial ale už teraz mam paniku z toho ako nastupim do novej prace. Najlepšie sa mi pačilo ked som robila v jednom malom bare a bola som si sama sebe panom.Preto rozmyšlam aj nad podnikanim ,snad niečo dovtedy vymyslim. Ja osobne si myslim že si tam nezvykneš a čoskoro odtial zduchneš.Teda ja by som sa tam necitila dobre.

ivana1410
autor
4. sep 2014

@monciky ja som na krátky a dlhý týžden už robila predtým v tom nie je problem....ja som tiež taka že som radsej s ludmi zadobre .....a nie som zakrýknuta aj ked neviem ako ma beru oni....a toto nie je taká obuv su to drahe topanky takže mame sklad a musim po každe chodit dozadu do skladu takže bývam s tade dost unavena

janka279
4. sep 2014

@ivana1410 ja som na tom tak isto. Dnes som v novej praci 3 den a musim povedat, ze pocity mam tiez zmiesane. Nieze by tu boli ludia zli, neprijemni. Su velmi napomocni, ale oni maju zabehnuty kolektiv a ja sa musim vclenit. 🙂 Takze zatial mam horuce chvilky. A poriadne to vycerpava. :D No treba zatat zuby a vydrzat. Ono sa to zlepsi pomalicky.

ivana1410
autor
4. sep 2014

@babulka82 asi si trafila klinček po hlavičke ....chcem tam aspon mesiac vydržat ...uvidiiim ,,,,ja by som tiež isla najdsej na materskuuu ....ach mala by som doma pokoj

ivana1410
autor
4. sep 2014

@janka279 dufam Janka, duuufam

babulka82
4. sep 2014

@ivana1410 "podla seba sudim teba " 😀 tak mesiac vydržiš a pohladaš niečo ine,ved obchodov je dnes vela neboj. Nie si sama ako vidiš. Ja som si vždy myslela že to ja som sama čo to tak intezivne preživam,tieto zmeny zamestnania atd. Ale naozaj neznašam zmeny,nerada sa rychlo prisposobujem a ked mi nesadnu ludia amen tma.Proste toto neni to prave 😖

vianne
4. sep 2014

poznam ten pocit, uz 4x som zacinala v novej praci...a a naposledy, ked som sa po 3rocnej prestavke vracala do zdravotnictva, som chvilami mala pocit ze uteciem a na druhy den uz nepridem. a to som inak vcelku cholericka povaha. pre vacsinu ludi je zaciatok vzdy narocny....mne pomahalo, ked som si hovorila, ze ked som to 3 razy zvladla zvladnem to aj teraz...tesila som sa z kazdej novej veci, ktoru som sa naucila, a opakovala som si ze za mesiac dva budem uz aj ja frajer 🙂 je dobre sa vela pytat, nestresovat sa ked nieco nevies, na zaciatku ti maju kolegovia pomoct. skus sa za kazdy maly uspech odmenit....po paci si ist kupit nejaku drobnost, ako odmenu ze si dany den zvladla ;)

ivana1410
autor
4. sep 2014

@babulka82 ja neviem co budem robit :( ako ja nezamestnana nechcem byt a tak sa už len ubezpecujem že bude dobre že musim len vydržat ale ja neviem ci to bude dobreee :( moj snubenec dobre zarobii ale ja si neviem predstavit že by som si od neho mala pýtat peniaze ( už spolu žijeme ) aj ked na druhej strane viem že keby vie že tam som nespokojna tak s tým nema problm ( vlastne on s tým nema problem ani teraz ) eviem fakt sa teraz o mne miešaju pocity a neviem co bude ozaj :´(

babulka82
4. sep 2014

@ivana1410 tak chlapi taketo veci neriešia ,teda aspon ten moj nie. A dalšia vec je že ti nikto ani neporadi ani nepomože. 😖 Ty sama musiš vediet či ti to stoji zato,ty vieš ako sa tam citiš či to tam nejak prežiješ alebo odideš. Myslim že každy ma odpoved v sebe a nikto iny ti neporadi. Mame nejaku intuiciu a maš byt niekde nasilu tak ti to len choroby navodi lebo chodit do takejto prace nieje dobre.

ivana1410
autor
4. sep 2014

@babulka82 ja viem .....teraz cez víkend máme mat nejaku druhu veducu tak som zvedava ako bude..drž palce

tslobik
4. sep 2014

Sa pridám aj ja, tiež som ešte na MD, ale od nového roka budem musieť ísť do práce, ak nechcem byť nezamestnaná. A už teraz ma chytá panika. Aj sa mi sníva často o práci. Do pôvodnej roboty sa mi vrátiť vôbec nechce, nakoľko sa to tam zmenilo k horšiemu, chcem si nájsť novú prácu.....ale mám strach zo začiatkov. A keďže sme sa presťahovali, budem musieť tak či tak dochádzať a to mi býva v autobuse zle nedobre 😒

babulka82
4. sep 2014

@ivana1410 uvidiš ,musiš pozitivne mysliet a tak si nejak navodit dobru naladu. Daj vediet ako si sa mala 🙂 Držim palce !

ivana1410
autor
4. sep 2014

pondelok ti napisem

dubka29
4. sep 2014

@ivana1410 cim vacsia spolocnost tym viac prace. pracovala som v dvoch nadnarodnych spoločnostiach . jedna potravinarska firma a jedna zaoberajuca sa oblecenym. vsetko su navalove prace a bohuzial pre človeka ktory naozaj nevie s čim ratat a ide od maleho zamestnavatela k velkemu je dost zaskoceny. zaucna doba je na to aby si zistila či ti praca vyhovuje alebo nie. chce to klud rozvahu. poznam tie navaly ked sa menia letaky ci su nejake sviatky, vtedy je to ako po bombe na predajni a s ludmi ani nehovorim. daj poriadny nadych rano a určite si neber vsetko k srdcu. zalezi aj od veducich aky maju postoj k zamestnancom a ako sa k nim spravaju. uvidis dalej ako sa ti bude darit či je to to spravne pre teba.

ivana1410
autor
4. sep 2014

@dubka29 ja sa snažím mat nadhlad aj všetko okolo toho ....už som si preto aj poplakala a uvedomujem si aj to za žiadnu pracu nestoji plakat ale ja to nejako vyventilovat musiim ....ako hovoris nato je skusobna doba ....ak sa mi tam pacit nebude odídem ... a ako baby písali ...nebudem prvá ani posledna ....ale je mi z toho zle

dubka29
4. sep 2014

@ivana1410 nie kazdy je stavany na taku pracu. ja som pracovala kedysi ako veduca a dokazem to chapat

ivana1410
autor
4. sep 2014

@dubka29 ja už som si povedala že uvidim ako bude tento mesiac teda tých prvých 15 dni a potom sa rozhodnem ..... treba skusit ako to bde ked sa ešte trosku viac zabehnem ..sama som zvedava

dionyzka
4. sep 2014

@ivana1410 ja si myslim, ze to chce iba cas. Ten zaciatok je vzdy velmi tazky. Casom uz vela veci budes mat zautomatizovane a nebudes musiet pri vsetkom vynakladat vela namahy. Ja ked som zacala pracovat, stres velmi velky, v noci som si i poplakala, ze tu pracu urcite nezvladnem, mala som pocit, ze vsetkym vsetko ide a ja sa vobec nechytam. Casom sa to zlepsilo, vela veci som sa naucila, vela pochopila a potom som do prace chodila rada. Bude to dobre, uvidis 🙂