Ako rozbehnúť podnikanie?

16. máj 2023

Chcem začať a podnikaním popri materskej, ale vôbec neviem ako začať. Mám vymyslenú službu aj ako to budem celé realizovať. Ale netuším ako sa spropagovať, nahnať klientov a proste rozbehnúť to. Ako sa to podarilo vám?

zenulkaaa
16. máj 2023

Firamren.sk - zalozis firmu a ides. Propagacia, facebook, instagram, znami, celkovo internet. Ludia sa postupne dozvedia.
Nevim co ides robit, ale uvediem priklad. Chcela by som napr zacat piect kolace. Normalne by som na svoj fb zverejnila fotky uz napecenych kolacikov s nejakym popisom, ze Mili priatelia, moje vyborne kolaciky uz dostupne pre kazdeho a blablabla. Vytvorila by som zvlast stranku pre kolaciky bud na fb alebo instagra a zacala kazdy den do nej nieco pridavat. A zaroven by som to propagovala aj na svojom sukromnom fb, ci instagrame. A plus by som to obcas spomenula keby som s niekym znamym atd atd.

luxus10
16. máj 2023

a mas aj vymyslene a spocitane , kolko tej sluzby musis poskytnut, vykonat, aby ti to vyslo-na vsetky poplatky, najmy atd...ci to nie je podstatne...

autor
16. máj 2023

@luxus10 tá služba nevyžaduje skoro žiadne náklady, je to v podstate práca s počítačom počiatočná investícia je do 500€(schválne nepíšem čo, nechcem počúvať debilné reči že to robiť nemám a tak), môžem to robiť doma takže ani priestory nepotrebujem. Ale áno, mám spočítané koľko služby musím poskytnúť na to aby sa mi to oplatilo. Jedine čo, tak neviem za akú dobu dokážem vytvoriť hotový produkt pre jedného zákazníka. Zatiaľ som to robila pár známym a trvalo to dosť dlho, pretože som sa na tú prácu nedokázala súvislé sústrediť. Ale tak možno keď budem vidieť vidinu zárobku, nakopnem sa :D

autor
16. máj 2023

@zenulkaaa chcela by som si urobiť Instagram a dávať tam nejaké príspevky. To mám zhruba aj vymyslené že čo a ako, ale bojím sa že to bude prepadák, pretože nie som veľmi dobrá v grafickom dizajne. Ale ďakujem za tipy, skúsim to takto

luxus10
16. máj 2023

nemusis pisat konkretne, ked nechces, mna len zaujima ako to mas premyslene...lebo ked vidim to kvantum neprosperujucich obchodikov, tak ma vzdy napadne ze je to bud pracka na peniaze, alebo si to sakra niekto vopred nespocital...a nepocitaju s tym, ze su dni, ked dvere na ich predajni neotvori nikto..a ludia su schopni pre 1-2 centy ist 1-2 km pre rozky do druheho obchodu...

zenulkaaa
16. máj 2023

Nemusis byt ziadna graficka. Staci len fotit pekne fotky. Instagram je o fotkach

luccija
16. máj 2023

@luxus10 ak by to bolo tak zle, tak zatvoria.Ja mám kamarátku, ktorá predáva drahsiu módu, kabelky, obuv v kamennej predajni budi dojem, že jej to vôbec nejde a príde tam par ľudí do dna, ale gro jej podnikania je FB, eshop a Instagram, kamarátky..
Autorka zistis po čase koľko času na to potrebuješ budeš musieť splniť termín.A potom už jeden povie druhému, zaplatíš si reklamu na FB, ak Ta nebude tlačiť platenie nájomného o to lepsie

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luxus10
16. máj 2023

@luccija vsak aj po roku zatvaraju...je to smutne sa na to pozerat...fici len chlast a vyzieraky, aj to nie vsetky...

123kika1234
16. máj 2023

Ako sa spropagovať? nejakou tvojou prácou a trebárs platenou reklamou na IG alebo FB..ale neviem v čom chceš podnikať, tak to ťažko.. 😀

luccija
16. máj 2023

@luxus10 ano, je to zle.Pandemia a ľudia inak míňajú peniaze.Ja mám kamaráta v gastre a obrovský problém zohnať kuchára, čašníčky a plat dáva dosť vysoký.Tak to lepí ako sa dá a čaká na leto na brigadnikov