Ako robiť prednášky na školách?

gggabikaa
8. aug 2022

Ahojte,

máte niekto skúsenosti s tým, ako robiť prednášky na školách? Základných + stredných. Začíname na tom pracovať, tak by som bola rada aj za zdieľanie vašich skúseností. 🙂 Hlavne čo sa týka nacenenia a počtu. Ďakujeeeeeem

elizabet173
8. aug 2022

@gggabikaa aké prednášky? Čoho sa budú týkať? Pre deti či učiteľov? Bude o ne záujem?

elizabet173
8. aug 2022

@gggabikaa ešte ma napadlo, ak si odborníkom na niečo, školy o tebe vedia, máš nejakú reklamu, ponukový list a pod.? Máš oprávnenie robiť prednášky na školách? Živnostenský list, aby si im mohla vyfaktúrovať sumu za prednášku? Ono to nefunguje tak, že ty si niečo naštuduješ, ponúkneš to škole, dohodneš si s ňou sumu a po prednáške ti dajú stovku na ruku. Ak toto všetko máš, máš aj urobený prieskum, či by bol o tie prednášky záujem, tak si musíš sama stanoviť cenu, pre ktorú by sa ti to oplatilo robiť, zahrnúť do nej tvoje náklady, napr. dopravu a pod.

aaadkaaa
8. aug 2022

V prvom rade si musis vybrat nejake vhodne a aktualne temy, tazko radit, ked nepises o co ide. A co sa nacenenia tyka, nejake horibilne sumy necakaj a zvlast, kym budes "neznama", budes rada, ak riaditelku zaujmes natolko, aby si ta vobec objednala. Platene prednasky som ja osobne na zs este nezazila, vychovne koncerty ano, ale viac-menej prvy stupen, pre druhy stupen robia prednasky hlavne z CPPP zadarmo a taktiez psychologovia a soc.pedagogovia z konkretnej zs (robim to, takze skusenosti s tymto mam). Ak nieco, kludne mi napis

a_alexandra_a
8. aug 2022

Ak sa musíš pýtať na tomto portáli ako sa robia prednášky, prosím, nerob ich 🙂

melanta
8. aug 2022

@a_alexandra_a presne toto ma napadlo pár dní dozadu pri otázke, či sa oplatí mať kozmetický salón. A aj pri každej otázke, ako začať podnikať. Ak si niekto nevie sadnúť, dať všetko na papier, tak radšej nech do toho nejde.

melanta
8. aug 2022

@aaadkaaa k tomu, že si nezažila platené prednášky. Ja som nejaké pár rokov dozadu robila a všetky zadarmo, na ZŠ aj SŠ. Brala som to ako dobrý skutok a hobby.

aaadkaaa
8. aug 2022

@melanta ved prave, ja hovorim o platenych... tych neplatenych som zazila kopec, z roznych oblasti, ale platene byvaju vacsinou vychovne koncerty...

elizabet173
8. aug 2022

@melanta
@aaadkaaa myslím, že slečna je študentkou VS, aj to neviem, či už je, lebo len zháňala info o školách a obávam sa, že si to trochu predstavuje ako Hurvinek válku. Tým sa jej nechcem nijako dotknúť, ale tiež si myslím, že kto zháňa takéto info na MK, nemal by sa do toho ani púšťať. Okrem toho školy majú momentálne obrovské výdavky, išli hore ceny energií, vody, ak niektoré niečo rekonštruujú, ceny stavebných materiálov, tak šetria kde to ide

aaadkaaa
8. aug 2022

@elizabet173 ja to beriem, ak potrebuje nejake "technicke" zalezitosti, napr.aku zivnost alebo co na to potrebuje...ale ostatne veci by mala mat ujasnene veru.... a tiez si myslim, ze teraz nie je vhodna doba s tym zacinat, hlavne skrz financie a pandem.opatrenia....a ak do toho zase nastupia karanteny atd.... ale celkovo si treba uvedomit, ze z tohto sa biznis urobit neda...

melanta
8. aug 2022

@elizabet173 jaj tak, slečnu neregistrujem. Pred maturitami som bola na obede s riaditeľom mojej bývalej SŠ. Akože to, s čím sa potýkajú, ako sú financovaní a čo všetko nedostanú hoci to potrebujú, tak nerobila by som to veru.

elizabet173
8. aug 2022

@melanta ja si ju pamätám z jednej diskusie, kde hľadala info o externom studiu