Ako prebieha atestácia po doštudovaní medicíny?

nela0209
25. feb 2021

Zdravím, v týchto veciach mám celkom chaos a rada by som ak by mi niekto skúsenejší mohol poradiť..Viem, že po vyštudovaní medicíny je potrebné respektíve by bolo dobré spraviť si atestáciu. Chcela by som vedieť ako to prebieha, či môžem medzitým pracovať a hlavne či je lepšie mať bábätko pred alebo až po atestácii.
Ďakujem.

pribinak
25. feb 2021

@nela0209 no určite aspoň 1 atestáciu.

hyberncia
25. feb 2021

@nela0209 je úplne jedno,kedy má človek dieťa. Na atestáciu to nemá vplyv. Veľa ľudí si myslí,že keď sa atestuje napr. 4 roky,tak že budú v kuse cirkulovat a zatestuju fakt za 4 roky. Zväčša je to obsolutne nereálne a pretahuje sa to o 1-2 roky. Väčšina atestácie trvá 5 rokov. Počas celej atestácie pracovať musíš. Nedá sa nepracoval.

hyberncia
25. feb 2021

@pribinak to je veľmi vtipná odpoveď,že aspoň jednu. Je veľmi málo lekárov,ktorý majú vôbec dve.

sisa_s
25. feb 2021

A uz studujes tu medicinu, ci len kalkulujes? 😀 po skole sa zamestnas v nemocnici, kde si vlastne robis tu atestaciu - cize pracujes pod vedenim niekoho (realne to funguje tak, ze ti hodia vsetko na plecia a porad si sama), mas urcity pocet vykonov, ktore musis splnit za tie roky, potom musis prejst atestacnou skuskou z daneho odboru 🙂 nad tym, ci budes mat dieta pred/pocas/po atestacii by som nerozmyslala este, kedze ani nemas iste, ze vtedy budes mat partnera, atd, za tie roky sa moze vselico menit a kazdy to ma inak 🙂 niekto si spravi babo v 4.roc na medicine, niekto po skole, niekto 4r po skole, niekto 10rokov po skole 😀

alexandra2010
25. feb 2021

Radim hned zaciatku pracovat. ked hned po skole porodis, velmi vypadnesk z toho. RAdim spravit atestacnu cast (napr 5 rokov), a mozno az na konci toho obdobia mat prve dieta. Samozrejme priroda ma casto ine plany. Prvu som robila pred prvym dietatom, druhu pocas druhej materskej a tretiu teraz, 6 rokov po druhom porode, ako 41 rocna. Keby som bola spoznala manzela pred prvou atest, tak chcem dieta urcite skorej.

mell27
25. feb 2021

@nela0209 ja by som najprv mala deti až potom atestovala... Nepočítaj veľmi s tým, že po 5. rokoch od školy zatestuješ, môj manžel robí už 6. rok a ešte nemá ani 1. postupovú skúšku urobenú. Atestácia ti môže trvať aj 7-8 rokov, kým ju skončíš budeš po 30-ke. Z vekom sa plodnosť znižuje a atestácie si môžeš robiť kedykoľvek....

nela0209
autor
25. feb 2021

@sisa_s Postupne začínam len kalkulovať..je mi jasné, že za tieto nasledujúce roky sa toho môže zmeniť veľa, no v poslednom čase som ja a aj priateľ rozmýšľali, že by sme naozaj chceli bábätko pred 30aspon..no s atestaciou by som mala väčšiu istotu, takže naozaj neviem, fakt dilema😄

sisa_s
25. feb 2021

@nela0209 no prvy krok je vobec dostat sa na medicinu 🙂 zvysne sa vyriesi potom

loginexistuje
25. feb 2021

@nela0209 a v ktorom rocniku mediciny si ?

sisa_s
25. feb 2021

@loginexistuje z jej minulej temy som pochopila, ze je este na SŠ, preto hovorim, ze zbytocne teraz riesi toto

loginexistuje
25. feb 2021

@sisa_s tak potom co riesi este ci junprijmu ci urobi skusky atd je to dlha cesta este pred nou