Ako požiadať o zvýšenie platu ?

16. nov 2019

Ahoj prosím Vás ako požiadať šéfa o zvýšenie platu?Ide o to,že som na prevadzke sama,sama ako vedúca,predavačka ,faktúrujem objednávky atď....Keď som nastúpila povedal mi majiteĺ,že plat budem mať za silu a pol(predtým tu figurovali 2 predavačky)v zmluve mam fixný plat....Ide mi o to,že keď som to pred 2 a pol rokmi prijala bola minimálka menšia a teraz sa ide priblížiť k mójmu fix.platu kvázi sily a pol....

pribinak
16. nov 2019

Normalne sa so šéfom porozprávaj a povedz co vsetko robis, si tam sama. Robis viac ako je jeden úväzok. Tsk chces pridať. Ak ti nepridá, budes sa musiet poobzerať po inej praci

janinka007
17. nov 2019

Napis si ziadost o zvysenie platu a uved tam strucne jasne dovody, pre ktore to ziadas.

autor
19. nov 2019

@janinka007 Prosím Ťa žiadosť o zvýšenie sa podáva písomne? Som myslela,že si len pokecáme....

janinka007
19. nov 2019

tak v normálnej firme si napíšeš žiadosť, neviem kde robíš. Zamestnávatel sa musí do 30 dní vyjadriť k tvojej žiadosti.

autor
20. nov 2019

@janinka007 u sukromnika

fokuska
20. nov 2019

To, ze sef nieco povedal ked si nastupovala vobec nic neznamena. Alebo nemusi znamenat. Rovnako ako ked si teraz "pokecate".
Co nie je na papieri, to akoby nebolo.
Mozes skusit rozhovor - ak ti prislubi zvysenie, nech ti pripravi dodatok k zmluve, kde bude dohodnute zvysenie. Ak rozhovor nebude nikam viest, tak si napis oficialnu ziadost.