Ako pomôcť učiteľom pracovať s triedou?

15. okt 2022

Ako pomoct ucitelom pracovat s triedou? Dnes jedna tema, kde ucitelka pouziva metodu kolektivnej viny. Druha tema o zlych spomienkach na ucitelky. Dalsie temy, kde ucitelky nedokazu prijat ine nazory. Pedagogicke fakulty toto neucia. Ako pomoct ucitelom?

dskjhfdlkdjhl
15. okt 2022

Ako im pomoct? Nechat ich robit svoju pracu a nepodkopavat ich autoritu. Toto bohate staci😉

zuzanockamt
15. okt 2022

Učiteľom najviac pomôžete, keď ich necháte v pokoji pracovať, nebudete ich zaťažovať hlúposťami a vašimi pripomienkami (častokrát úplne od veci).
Predavačke v Lidli tiež neradíte, ako má skenovať tovar na páse. Opravár práčky v servise sa riadi vašimi pracovnými postupmi? Chirurgovi pri operácii stojí za chrbtom rodina pacienta a diriguje, čo má robiť?
Asi nie, tak sa, prosím, zbavte už konečne toho presvedčenia, že všetci viete, ako učiť, keďže všetci ste chodili raz do školy a máte doma deti.

matullienka
15. okt 2022

Nechať ich robiť svoju prácu. Stačí bežná spolupráca rodič škola. Pri probléme sa netvarit, ze moje dieťa určite nemá prsty v nejakom pruseri lebo ono je stelesnene dobro a nevinnosť

zuzanockamt
15. okt 2022

A ešte jedno - vy ako rodičia si robte poriadne svoju prácu - posielajte do škôl vychované deti so základmi slušného správania. Ostane tak viac času na učenie a učiteľ nebude musieť suplovať rodinu.

zuzana76
15. okt 2022

Najviac pomôže, keď deti budú mať z rodiny základ slušného správania, s takými detmi sa pracuje jedna radosť

kuko55
15. okt 2022

@zuzanockamt 👍👍👍

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
15. okt 2022

Ale ucia to na skolach, ucia vsetko potrebné, vedia to. Vie sa aj kde su problemy, aj ako ich riesit. Len je problem korupcia a také ..ze niekto nema dobrú vôľu aby bolo lepsie.

margaretka
25. apr 2023

@zuzana76 ja ako rodič som si tiež myslela že výchovu máme zvladntu aj slušne správanie , sme v okolí známych vzornou rodinou prvé dieťa super s druhé katastrofa ...čo sme si vypočuli od triednej urážky poznámky a bolo ťažké ju presviedčať že my sme ... Neprajem nikomu zažívať, išla si svoje denné poznámky, učiteľka stále nevie sa správať, musí vedieť sklusnost ... Akoby hovorila o inom dieťati .. všetci chlapci boli podľa nej zlí a nevychovaníj keď jednotkari a zo slusných rodín( dve poznám iné nie) ... V polke septembra brala prváčikov do riaditeľke lebo predsa ziak sa musí vedieť v škole správať ! Znamkovala 5kami hneď v septembri ...slabší žiaci trpeli , rodičia na nervy ...no a skúste učiteľovi povedať že si myslíme že mohla zvoliť pozvolnejsie tempo ... A poznámky za neurobene úlohy lebo si 28.9 prváčikovia nepoznačili ...musí si zbaviť úlohy samy, žiadna informácia od učiteľky že toto je na Du, písať nevedeli a ako uznali mali si poznačiť čo na Du. Keď si predstavím že aj stredoškolskom na edupage pipaju denne správy a informácie o pisomkach,úlohách .... Ale niekt zbili túto formu a deti hodené do vody a rodičia z nadšenia prvých čiar a písmenok len depresie čo zase v škole ...

dagmarovita
25. apr 2023

@margaretka ale to je hrozné čo píšeš, to bola aká ucitelka? Skade alebo aka stará? V prvých rocnikoch maju jcit najinteligentnejsi a dobri ludia. A na zdruzeniach ste sa ozvali? Nedala sa vymeniť?

margaretka
25. apr 2023

@dagmarovita nedala sa vymeniť mala podporu riaditeľky ktora bola vraj spokojná s jej 30r pracovnymi úspechmi .... Na rodičku všetci ticho lebo sa báli že si sadne na ich dieťa ....pár sa nás ozvalo slušne že to treba prediskutovať no brala to ako urážku .... Poznám viac takých časom som zistila že toto sa stáva často v školách

margaretka
25. apr 2023

@zuzanockamt presne toto mi bolo povedané našou triednou no a cítila som sa ako neschopný človek nie to ešte rodič , cez deti vychovávala nás na svoj obraz ....

zuzana76
25. apr 2023

@margaretka tak treba pracovať s tým druhým dieťaťom, k ostatnému sa nevyjadrujem, vidím denno denne deti slušne a aj opak

margaretka
25. apr 2023

@zuzana76 skúsim takú otázku , keď by pred vami ako učiteľom stala zúfalá mama že jej syn nie je taký ako ho učiteľka vidí a vlastne snažíte sa mu dohovarat aby sa slušne správal aj v škole, no podľa nej to vyzerá že neriešime, a čo opisuje je pre mňa nepochopiteľné v čom je zapletený a slovník, čo by ste urobila?

margaretka
25. apr 2023

@dagmarovita klasická základná škola v Ružinove

zuzana76
25. apr 2023

@margaretka ale v škole sa tak správať môže, ako ho učiteľka vidí, vravím, neviem posúdiť, nepoznám dieta, nepoznám učiteľa, len viem, že deti vedia byt aj veľmi prefíkane a doma sa môžu javiť inak ako v škole, druha vec, či je ta učiteľka typická harpia, neviem posúdiť, nepoznám prípad, len viem že väčšina učiteľov si nevymýšľa, je minimum tých, ktorí označia bezproblémové dieta za problémové, treba da porozprávať s ostatnými vyučujúcimi

zuzana76
25. apr 2023

@margaretka zúfalstvo nepomôže, treba riešiť, spolupracovať so školou, psychológom

margaretka
25. apr 2023

@zuzana76 škola neznáša riešiť niečo s rodičmi ...ak som trvala na stretnutí a vydiskutovať si to čo sa deje bolo brane akože útok na učiteľa a zneuctenie si jeho práce, odbornositi ...úplne nepochopeni sme odtiaľ odchádzali a to sme tam šli so snahou pomôcť škole - učiteľke nájsť spoločné riešenia , bola prítomná aj psychologicka. Ja mám pocit ako keby takýto učitelia boli zaujatí voči rodičom zo zlých skúseností ....preto ten pocit zúfalstva z mojej strany
Zároveň časom som zistila že ona ešte žiadnemu žiakovi nedala pochvalu triednym učiteľom a pravidelne polke triedy dáva pokarhania triednym za skolsky rok k vysvedčeniu ...aj to sme si zažili, čisté je fotky a decká pokarhania triednym a rovno prvákom 5 chlapcom