Ako napisať životopis?

21. feb 2024

Ahojte. Chcem sa spytat ako napisat zivotopis ked nemam ziadnu pracovnu skusenost. Vystudovala som SOU (bez maturity). Dalsie 2 roky na maturitu som nesla pretoze moj stary otec ochorel a musela som sa onho starat. Vybavila som si opatrovne a starala sa onho 5 rokov. Teraz si pisem zivotopis lebo sa konecne chystam do prace (bud do nejakeho supermarketu, fast foodu alebo obcbodu s technikou) a neviem ako to tam napisat. Viem ze 5 rokov bez prace je dlha doba a ja sa desim ze si preto nebudem moct najst pracu ani len v mcdonalds alebo kfc.

Mam totizto 2 moznosti: bud si tu najdem pracu v nejakom fast foode ci supermarkete zatialco si budem dorabat maturitu alebo pojdem za pracou do zahranicia a maturitu necham tak (anglictinu mam na b2 urovni).

cookie29
21. feb 2024

No ved si opatrovala stareho otca, nejake skusenosti a prax to chce tiez nie? Vsetko je o tom, ako to valorizujes a napises aj motivacny list...

barbora0308
21. feb 2024

Ale ty si teoreticky nebola bez prace, opatrovala si stareho otca. Normalne napis, ze od kedy do kedy si opatrovala stareho otca a vypis tam, ake zrucosti a skusenosti ti to dalo. Napr. ako napln prace opis, co si robila: starostlivost, varenie, zabezpecenie chodu domacnosti, riesenie administrativ za stareho otca a pod. No a napr. tvoje silne stranky mozu byt zodpovednost, empatia, pracovitost, zaujem nadobudat nove poznatky a pod.

autor
21. feb 2024

@cookie29 No starala som sa to je pravda. Ja som to skor myslela tak, ze som nemala ozajstne zamestnanie. Uz teraz sa zhadzujem za to ze som aspon pocas skoly nebrigadovala. Plne si chybu uvedomujem.

cookie29
21. feb 2024

@autorka zmen mindset.... pretoze 5 rokov si riesila choreho cloveka, to znamena zmeny nalad, neprijemnosti, mrzuteho, vrciaceho a podobne... a chces povedat, ze nemas schopnost byt usmievava na klientov? Trpezlivost plnit poziadavky? 5 rokov si organizovala domacnost, lekarov, osetrovanie, respektovala casy, davkovala lieky... hm minimalne organizacne schopnosti za tym budu urcite... pozri si kompetencie potrebne pre post na ktory kandidujes a ci ich mas... respektive ako to mozes napisat.... ale prestan sa zhadzovat