Ako najvýhodnejšie ukončiť pracovný pomer po RD?

ave17
17. jún 2020

Ahojte maminy, verím, že mi poradíte. Od roku 2009 mam pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, medzitým sktm stihla 2 materské a následne RD. V auguste mi konci RD, do práce sa vrátiť nemôžem, nevyhovujúca pracovná doba :( ako ks podľa vás najvýhodnejšie ukončiť pracovný pomer?? Poslať výpoveď normálne s 2mesacnou výpovednou lehotou, dohodnúť sa s nimi na dohode, zaslať im, že žiadam o návrat do prace (pravdepodobne mi dajú výpoveď, aktuálne nie je voľne mi miesto)

ave17
autor
17. jún 2020

@ave17 pokračujem ďalej.. Naozaj neviem, čo by bolo najlepšie z hľadiska následnej podpory, čerpať dovolenku, dat výpoveď, nechať si preplatiť dovolenku, papierovo nastúpiť, ale čerpať dovolenku, mam nejakých 20 dní, baby prosím vás, ako to najlepšie vymyslieť?? Ďakujem veľmi pekne

veronikaszabova
17. jún 2020

@ave17 je tu vela diskusii o maximalnej podpore - prejdi si ich. Baby znale problematiky tam radia.

jana005
17. jún 2020

@ave17 ahoj, ak si nikde počas tých troch rokov nepracovala na dohodu, tak sa so zamestnavatelom dohodni, že vyčerpeš jeden, dva dni dovolenky a zbytok ti preplatia.
A získaš maximálnamu podporu.
Pozri si diskusie, je ich tu plno

ave17
autor
17. jún 2020

@jana005 ďakujem

silvika99
17. jún 2020

Ešte som počula že zvyknú sa ženy po skončení pracovného pomeru dávať na PN. Neviem čo je natom pravdy. A až potom cerpu podporu

mogaa
17. jún 2020

@ave17 tak aby si mala max.podporu - treba Dohodu o ukončení PP a čerpanie deň dovolenka a ostatnú dovolenku preplatiť....ale treba si to prerátať, lebo ak by ti dal výpoveď zamestnávateľ - tiež dostaneš podporu ale dostaneš aj odstupné....asi by som zavolala zamestnávateľovi kedy sa "chcem vrátiť" a či bude mať pre mňa voľné miesto a podľa toho sa rozhodla ....lebo ak nie, tak pravdepodobne ti sám ponúkne Dohodu ale s odstupným....Ak dáš dáš Dohodu o skonč. PP ty, tak prídeš o odstupné....

gabulienka623
17. jún 2020

Presne ako píše @mogaa. Nedávajte výpoveď, ak viete že zamestnávateľ nemá pre vás miesto. Počkajte na jeho vyjadrenie - pravdepodobne návrh na dohodu o skončení PP a potom dostanete aj odstupné. Presne v rovnakej situácii som bola minulý rok, vedela som že zamestn nemá pre mňa miesto, napriek tomu som sa nahlásila že chcem nastúpiť. Podpísala som dohodu o skončení - tam je o 1 mesiac navyše odstupné ako pri výpovedi z nadbytočnosti. Vybrala som 2 dní dovolenky, zvyšok 25 dni som si nechala preplatiť. Následne som sa nahlásila na ÚP, samozrejme nárok na Max podporu, vďaka koronakrize ju poberám už 9ty mesiac 🙂

sayonara15
17. jún 2020

Ahojte,ak sa môžem pripnúť do diskusie, ja pracujem od 11.3.2019, od marca som bola s dcérou na ocr, od júna začala chodiť do škôlky, na to mi zamestnávateľ oznámil že nemá pre mňa prácu a chce ukončiť PP dohodou s tým že jún mi zaplatí 80% lebo som doma a dá mi kvázi odstupné ktoré nazval odmenou vo výške 2 hrubých platov. Je to ok?

ave17
autor
17. jún 2020

@mogaa OK, tomuto rozumiem, ale napríklad konci mi rodičak 26.8.,mam čerpať dovolenku po tom dátume, alebo normálne predtým, a ukončit ešte neviem akým spôsobom pracovný pomer k tomu dátumu 26.8.,toto mi nie je jasné, ďakujem za odpoveď

mogaa
17. jún 2020

@ave17 ukončenie PP k 27.8. - toho 27.8.nahlásená dovolenka.....a ostatné dni dovolenky preplatiť - len tam s takýmto riešením musí zamestnávateľ súhlasiť - preto je to dohoda že s ňou musia súhlasiť obe strany......

mogaa
17. jún 2020

@ave17 ty si potrebuješ obnoviť NP, čiže dovolenka je akoby si nastúpila na ten jeden deň do práce....

ave17
autor
17. jún 2020

@mogaa ďakujem pekne, presne toto som potrebovala vedieť...

silvika99
17. jún 2020

A ako je to s dvojmesačnú výpovednou dobou? To sa počas nej vycerpe tá dovolenka?

ave17
autor
23. jún 2020

@mogaa ahoj prosím ťa, prepáč, že otravujem, radila si mi v tejto téme, tak sa ta ešte spýtam, ak budeš ochotna poradiť. PP mi trvá od roku 2009, od roku 2012-2015 a od augusta 2017- augusta 2020 som bola na MD, následne RD. Budem mať vôbec nárok na podporu?? To ako získať maximálnu už viem, len teda, keď som to mala takto prerušované, ci vôbec budem mat nárok. Pekne ďakujem za odpoveď.

mogaa
23. jún 2020

@ave17 fúúú neviem, to bola reťazová materská, myslím že podpora bola že za posledné 4 roky musia byť 2odrobené - len nie som si istá či odrobené alebo stačí NP.....skús pozrieť staré príspevky alebo kočky poradia......

mogaa
23. jún 2020

@ave17 teraz pozerám nebola to reťazová materská - od toho 2015 do augusta 2017 si pracovala?

mogaa
23. jún 2020

@ave17 a ešte ak si pracovala boli to 2roky?

ave17
autor
23. jún 2020

@mogaa ano, to som pracovala