Ako hľadajú realitky nehnuteľnosti do ponuky?

matejkoo
5. aug 2021

Ahojte, podeli sa tu niekto so zakulisnymi tipmi, ako realitky hladaju resp. naberaju sukromne inzeraty? Nemyslim teraz priame oslovenie realitky vlastnikom. Napr. tu istu nehnutelnost vidim inzerovat na verejnych portaloch viac nez 5 realitiek, nema teda exkluzivnu zmluvu s vlastnikom ziadna z nich a teda nejak sa tie realitky nakontaktovat na vlastnika museli, nevyzera to tak, ze by vlastnik volal z vlastnej iniciativy tolkym realitkam, nech daju inzerat, nie? A ked na inzerat volam, realitacka v byte este ani nebola, je mozne, ze len stiahla fotky bez vodotlace (alebo ju odstranila 🙂. Googlim uplne vsade, mam urobenych agentov na bazosi atd. i skupinky na FB, ale sukromny inzerat neviem najst.

tomas97
5. aug 2021

stále mám v schránke leták od realitky 😀 A vždy je tam tá realita a realiťáčka, ktorá môj byt predávala. Takže takto, schránkujú letáky a oslovujú ...

belllinka
5. aug 2021

Ked da clovek sukromny inzerat, tak sa mu realitka sama ozve, ci si to moze dat do ponuky.
@matejkoo

kristiii
5. aug 2021

@matejkoo normálne, predávajúci dá inzerát na net, samozrejme s poznámkou: RK nevolať a hádaj kto mu volá na 90%? A tí realitaci sú takí doterní, že ho aj ukecajú, že môže inzerovať aj cez seba

sssss123
5. aug 2021

sledujú súkromnú inzerciu a obvolávajú ludí či ten byt môžu ponúknuť, pripadne sami ľudia volajú a ponúkajú byt na predaj alebo prenájom, ale to ozaj len sporadicky

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liusa82
5. aug 2021

Mne sa toto napriklad nepáči že to inzeruje xy realitiek.A úplne najlepšie je ked má ten istý inzerát úplne inú cenu.To už potom ako vyzerá.Akurát chaos je v tom

simca06022011
5. aug 2021

@liusa82 ceny su rozne, lebo realitak si viac veri... a berie proviziu ;) by si sa cudovala, ze casto aj za vyssiu cenu preda, lebo vela ludi nejake porovnavacie portaly ani nepozrie, ak uz ma nehnutelnost vyhliadnutu napr. na odporucenie.

liusa82
5. aug 2021

@simca06022011 no ved ja viem.Aj rozdiel v tom istom inzeráte na rovnaký byt alebo dom bol aj 5,6 tisic euro.Jasné že by som volala na ten najlacnejši😀

ivana11155
5. aug 2021

@matejkoo napíšem ti našu čerstvú skúsenosť spred pár mesiacov, dali sme byt na bazos, na druhý deň sa ozvali reality ci ho môžu ponúkať tiež, u nás si dávajú províziu 3%,čiže pri cene bytov v sucasnosti je to dosť veľká suma, ak chceš kúpiť oplatí sa ti kúpiť lepsie bez realitky.

matejkoo
autor
6. aug 2021

@kristiii jasne, ale preco ten sukromny inzerat neviem najst ja 🙂

matejkoo
autor
6. aug 2021

@belllinka ved hej, ale to je to, ze googlim tento byt, ale inzerat od vlastnika nikde nie je 🙂

kristiii
6. aug 2021

@matejkoo tak už keď ide cez viac realitiek, tak to asi nechal na nich.

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dilino
19. jún 2023

RK majú aj pletených tých ktorý hľadaju nehnuteľnosti a potom máš s každého predaného domu/bytu čo si odporúčala peniaze.Po výplatení celej kúpnej ceny.Ja to robím tak viem že to tak funguje.

alickapusinka
4. sep 2024

Ja za odporučanie za typ po vzatí nehnuteľnosti do ponúky mám vždy peniaze.vyhľadavanie realit za peniaze.

bororka
4. sep 2024

Za mojich čias, bola stránka alebo program, ktorý prehľadával stránky na ktorých inzerovali súkromné osoby. Ihneď ťa upozornila, že von vyšiel nový inzerát.
Nerozumiem, že niekto platí ľudí, keď toto fungovalo 11r späť