Ako funguje práca na licenciu?

alinka189
23. júl 2010

Ahojte, prosím vás viete niekto čo znamená pracovať na licenciu? bola som na pohovore v jednej firme (prac.inzerát som našla na webe), zdali sa mi velmi seriozni, ale bolo mi povedané, že sa nepracuje na prac.zmluvu, ale na licenciu, za ktorú musím zaplatiť 130 €. Oni ma vyhodiť vraj nemôžu, od zmluvy môžem odstúpiť len ja...jedná sa o kozmetickú firmu.
vysvetlite mi to, prosím. velmi ma to zaujalo, len sa bojím, že zaplatím a viac nikoho neuvidím. dakujem

andzi
25. júl 2010

@alinka189 ide zrejme o prácu na živnosť, čiže ty budeš platiť sama za seba všetky odvody a dane. Môže sa nakoniec stať, že nič nezarobíš. Ide zrejme o tzv. multi - level marketing.

alinka189
autor
26. júl 2010

andzi, ale ja živnosť k tomu nepotrebujem...vraj. že časom si môžem urobiť.

andzi
28. júl 2010

@alinka189 a nejde náhodou o multi level marketingový predaj typu Oriflame, Avon, Mary Kay, Tupperware...?

monicka7299
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra
26. sep 2011

MultiLevel Marketingu funguje na principe - cim viac ludi mas pod sebou, tym viac zarobis, pretoze okrem toho, co mas zo svojho predaja, mas provizie aj z predaja svojim 'podriadenych'. V principe plati, ze ti, co su hore, zarabaju na ukor tych, co su dole. V kozmetike je tato forma casta - Mary kay, Oriflame, Avon, ale urcite poznas aj Amway, poistovacich agentov na volnej nohe, Provident Financial, Eufinex, a ak este stale vahas, pozri si firmy ako BGM Invest a podobne.
V zasade plati, ze seriozna firma Ti na vykon Tvojej prace poskytne prostriedky aby si ju mohla vykonavat. V momente, ako si mas zaplatit 'startovaci balicek', je to podozrive.

sisaha
26. sep 2011

presne tak, suhlasim. Je to cista demagogia... Tam, kde treba na zaciatku investovat vlastne peniaze je vzdy podozrive. Samozrejme tí, ktorí majú na tebe zarobiť (lebo chytili dalsiu ovecku) ta budu presviedcat o niecom inom

monicka7299
27. sep 2011

...v MK stojí štartovací kufrík 126-EUR ale môžeš ho využiť komplet pre seba - úúúplne všetko.... je zložený z najpoužívanejších produktov zo 70% zľavou, ktoré môžeš použiť iba pre seba (a zaručene sú fantastické neparfumované, neupchávajú póry ..) a nikde nie je napísané, že musíš s tým pracovať ale iba využiť zľavu ako registrovaný člen a k tomu sú bezplatné školenia, vizážistické kurzy s certifikátom (to pre tých, ktorý by to chceli ako prácu alebo len pre seba) ... je to určitý druh MLM ale treba sa pozrieť do hlbky spoločnosti a potom vyjadriť svoj názor.... ...inak s BMG mám vlastné skúsenosti ale porovnať BMG s Mary Kay alebo iným predajom alebo kozmetickou službou sa to teda fakt nedá porovnať 😅 .....a len tak medzi nami, kde si kúpite komplet exkluzívnu kozmetiku za cenu 126-EUR aj so školeniami a vizážistickou praxou (cca 500-EUR) kde si treba ešte priniesť aj vlastnú dekoratívnu kozmetiku ? ..ale beriem ... len to chcem vysvetliť pre ostatných čo budú čítať tieto príspevky.... 😉

veve39
27. sep 2011

@monicka7299 neberiem ti tvoj nazor, je fajn, ak si sa v tom nasla, ale Mary Kay nie je pre kazdeho exkluzivna kozmetika - napr. ani pre mna nie...
akonahle nejaka firma funguje sposobom MLM, registrovane clenstva.....davam od jej vyrobkov ruky prec
a ked niekto dava plosne vyrobky so "70% zlavou", uz to svedci o ich realnej cene

monicka7299
27. sep 2011

@veve39 70% zľava je len pre člena , ktorý sa zaregistruje..... a je to jednorázovo.... potom už len 30% a kozmetické poradkyne cestujú, robia bezplatné poradenstvo a skúšanie výrobkov kúpené za vlastné peniaze a nikde nie je napísané, že vždy predá a to nepočítam čas...... takže tak..... majú to tu fakt dobre vymyslené.... hovorím, treba sa do toho pozrieť troška hlbšie a potom si urobiť mienku 🙂 ,,,, je to ozaj práca.... a spravodlivo ohodnotená 😉 ...ozaj už si ju mala možnosť vyskúšať?

veve39
27. sep 2011

@monicka7299 ved pisem, ak si ty spokojna, je to OK
ja som ju neskusala a ani iste nebudem 😉 , ako som pisala, vsetky tieto MLM formy predaja vo mne vzbudzuju negativne nastavenie aj voci ich vyrobkom - ked su take skvele, nech idu do predajnej siete, trebars exkluzivnych parfumerii ci lekarni ...

monicka7299
27. sep 2011

@veve39 OK v pohodke.... vo mne toto vzbudzuje Avon a Oriflame - pretože je to katalógový predaj....u nás sa prípravky nepredajú skôr ako si klientka vyskúša 😉 ...hovorím.....mne to nenormálne s pleťou urobilo zázraky takže som presvodčená. 😀 a koľko žien sa tým živí alebo privyrába popri materskej dovolenke a tak..... ale to je na každom aby si urobil dojem a názor .... 😉

sisaha
27. sep 2011

@monicka7299 presne si to pomenovala, treba cestovat, robit bezplatne poradenstvo a s nie zarucenym uspechom, ze predas. V podstate ak nepredas, si stratova na case, benzine... Zena, ktora je na MD urcite nema tolko casu,aby cestovala kade tade s neistym vysledkom, pripadne so stratou.. Tieto firmy to maju dobre premyslene, s tym s tebou suhlasim. Oni chytia ovečku, ktora im prinesie peniaze na startovny balicek a obcas ked opäť predá je to pre nich plus..peniaze do kasicky sa znova zídu... Ak to tebe vyhovuje, fajn. Ale nepis o tom prosim ta ako o najlepsej moznosti zarabania penazi na MD. Kazda minca ma dve strany.

alexandra
27. sep 2011

@veve39
@sisaha
Dievcata, som naozaj rada ze sa niekto pozrel do toho naozaj do hlbky a pochopil cely princip MLM 🙂 dava mi to nadej, ze este nie sme stratene 😀

sisaha
27. sep 2011

@alexandra 🙂 urcite nie sme stratene, len niekto do toho az tak nevidi a necha sa namotat. Preto treba napisat nielen tie pozitiva, ale hlavne negativa. A potom nech sa niekto rozhodne, ci to naozaj chce a ci je to vobec praca, ktoru chce robit, resp. vie robiť. ja sa napr. pchať ľudom do zadku na prezentaciach neviem... 😀

alexandra
27. sep 2011

@sisaha Tak to sme dve 😉
Ale ved ked niekto chce, nech chodi po znamych a predava 'najlepsiu kozmeniku' 😉

sisaha
27. sep 2011

@alexandra asi sa uz moznosti vycerpali, ked pouziva na to aj MK. Cudujem sa, ze jej to admini este nevymazali (mam na mysli ten prispevok, kde udava na seba kontakt). Mne osobne nevyhovuje ani kozmetika avon, ani oriflame ani MK. 😉

sisaha
27. sep 2011

Pre mna, ked sa akakolvek prezentacia zacina: "napisem (poviem) vam svoj pribeh", konci akakolvek serioznost 😎

alexandra
27. sep 2011

Uz zmazali 😉

monicka7299
27. sep 2011

@alexandra
@sisaha ...odpovedala som na otázku (názov témy) 🙂

sisaha
27. sep 2011

@monicka7299 a popritom si urobila vlastnu reklamu, v pohodeeeee 😀

monicka7299
27. sep 2011

@sisaha nepracujem v tom zatiaľ naplno..... riešim si svoju pleť a chodím na tímovky... lebo som tam spoznala kopec žien a je to relax..... je tam kopec žien čo im to vyhovuje...písala som to aby dáma, ktorá si zadávala tému mala aj iný názor .... preto je to diskusná téma, nie? 😉 ....a tie "naživo zmenárne" .....ja sa z toho vytešujem, syn veľký, manžel v práci, do večera v kancelácii, tak prečo nie ? .... 😀 ...prajem to každej 🙂

sisaha
27. sep 2011

@monicka7299 v poriadku napis svoje skusenosti, ale uvadzat priamo kontakt, kde si to mozu objednat je v rozpore s podmienkami konika. Zakladatelka temy nevedela co je praca na licenciu, ty si jej napisala co to je, kolko to stoji, ake je to uzasne a zaroven si jej uviedla kde ta mozu kontaktovat. To nie je celkom tak. Preto sme tam uviedli aj tu negativnejsiu stranku veci..A uz nech sa rozhodne. Ja osobne by som sa na takuto spolupracu s nikym do jedneho tímu nedala.

monicka7299
27. sep 2011

.... sú ľudia, ktorý sú na to a chcú pracovať tak aby nemali nikoho nad sebou ani pod sebou 🙂 ....tak prečo nie? ....ale by som to uzavrela 😉 ...ja pracujem v zamestnaní kde kariéru mám vyriešenú od 7.30 do 17.00 s ľuďmi ale mám obmedzený priestor aj časový aby som si našla nejakého koníčka a tu som sa našla. Maľovať a robiť fotopremeny ako v zmenárni ma robí šťastnou ....predajom výrobkov sa zatiaľ nezaoberám..... robím druhých šťastných a tým pádom relaxujem... nemám finančné problémy tak si robím radosť 😵 ...je to na každom čo si z toho zoberie (ja školenia a stretnutia 😀 ..takže tak

sisaha
27. sep 2011

@monicka7299 v téme Mary Kay, kde opäť uvádzaš svoj kontakt na seba oslovujes ludí, ktorí sa chcú pridať do tvojho tímu, aby sa pridali. Stále je to zadarmo?? Asi uplne zadarmo to nerobis a neverim, ze ked niekoho zmeníš z kačice na labuť a chce si kúpiť tie "carovné" výrobky, tak ho odkážeš na niekoho iného a nezarobíš ani cent....Ale no tááák...Ja nie som včerajšia..

monicka7299
27. sep 2011

....to čo robím/nerobím Ti asi ťažko vysvetlím ....som tam šťastná....a ten kontakt si idem dať preč...kto bude chcieťj ma môže kontaktovať aj inak 🙂 ....samozrejme by som bola rada keby si niekto odo mňa niečo kúpil ale predajca v tomto obore zatiaľ nie som 😀 ...Pekný deň .... 🙂