Ako dlho vám trvalo nájsť si prácu?

3. júl 2024

Tie, ktoré ste si hľadali prácu v blízkej minulosti alebo si stále hľadáte, ako dlho to trvalo / trvá?

sabinaxd
3. júl 2024

Hľadám od marca, syn ide v septembri do škôlky a v našom meste stále nič. Stále hľadám,vypisujem, obvolavam a nikde nechcú matku s dieťaťom v škôlke alebo je proste plno

gabika0825
3. júl 2024

@sabinaxd skús DM drogeriu, ak máš na blízku. Kamošky čo majú deti tak po materskej išli práve tam, lebo všade bola prekážka že majú dieťa škôlkara. Tam ich zobrali a jedna mala dokonca dohodnutý skrátený úväzok, tak, ako to vyhovovalo jej.

gabika0825
3. júl 2024

Autorka - podľa toho čo hľadáš za prácu.. ja som hľadala popri mojej starej práci, ale ja som chcela ísť naozaj do práce, ktora má bude aj bavit a samozrejme aj čo sa týka financií, tak aby to bolo lepšie platené ako v tej starej práci. Cely ten proces hľadania až po nástup do novej práce trval asi trištvrte roka, nabehala som toľko pohovorov za ten čas, že to za cely život som nebola na toľkých. A už som tu tretí rok, no zvažujem výpoveď, lebo nie je to až take ako sľubovali.

stanislavicenka
3. júl 2024

To sa ta niekto pyta? Ci mas dieta? Ja som ani v zivotopise neuvadzala 5,5 rocnu rodicovsku dovolenku, co je to za blbost? Moj pracovny pomer stale trval

sjosa
3. júl 2024

Sestra mala s týmto veľký problém, nakoľko jej muž chodí pracovať do zahraničia a potrebovala nejako skĺbiť škôlku, dieťa, prácu. Takže bola aj taká situácia že proste bola aj dva roky bez práce a muž to ťahal sám.

pukina
3. júl 2024

Ja som dostala ponuku, v case, ked som sa pocas RD rozhodovala, ci si uz zacnem nieco hladat. Samozrejme som musela absolvovat pohovor a popravde, ak by sa za mna neprihovoril byvaly kolega, asi hladam doteraz. Naozaj je dost problem pre matku s malym dietatom dostat miesto. A zalezi teda samozrejme aj od regionu. Tu v BA a okoli to islo vzdy o cosi lahsie.

denkabemommy
3. júl 2024

Po RD som hľadala prácu cca 6mesiacov a ďalšia prišla za mnou sama (doslova) 🙃. Niekedy je to proste o šťastí. Teraz sa plánujeme za pár mesiacov sťahovať a ja sa už začínam rozhliadať po novej práci

ajka19
3. júl 2024

hľadala som veľmi dlho, (viac ako 2 roky) .... a stále to nie je ideálne, ale lepšie ako nič.

medda_beda
3. júl 2024

@stanislavicenka Nemali by sa, ale áno.
Opýtali sa ma to keď som mala 21.
Kamarátke v školstve povedali, že dieťa je prekážka.

295anicka
3. júl 2024

3 🌙, z toho mesiac som bola na dovolenke, pomedzi to riešila zdravotné problémy do práce som nastúpila týždeň po operácii, a nechystam sa ju zmeniť ani po RD

nikpa
3. júl 2024

Pokiaľ si vyberás a nezoberies prvú prácu tak to trvá. Ja som hľadala vyše pol roka ale nie som úplne spokojná. No zdalo sa mi to už dosť dlho tak som sa na chvíľku uspokojila aj s niečím mimo mojich predstáv. Čize prácu mám ale hľadám ďalej 🙂

kacena2022
3. júl 2024

Ja som zobrala po RD prvú prácu čo som našla.Teda našla som po týždni.A povedala som hneď že mám malé deti aby vedeli keď budem riešiť choroby alebo niečo okolo detí.

nelka93
3. júl 2024

Ja som si hladala popri práci inú, nasla som za dva mesiace a až tak som dala vypoved

misanthropicdann
3. júl 2024

To je veľmi vágne položená otázka. Nevieme akú prácu hľadáš, koľko máš rokov akú máš prax, čo máš vyštudovane a hlavne kde hľadáš prácu. Prácu predavačky alebo v sklade v Bratislave nájdeš prakticky za deň pomaly s nástupom na ďalší deň. Ak hľadáš konkrétnu pozíciu v dakom špecifikom obore môže to trvať aj mesiace.

hiro
3. júl 2024

Žiadny čas. Je im jedno že prácu mám, stále píšu z rôznych firiem že či nedám výpoveď a pôjdem k nim. Pred 3 mesiacmi som ale nakoniec prijal jedno pozvanie na debatu, zaujalo ma to a v pohode mi dali o polovicu viac s tým že sa každoročne zvýši tak som to zobral. A zo starej sa pokúsili ma podržať ale sme sa dohodli že u nich zostanem na skrátený úväzok a nenechám ich len tak.

purple_wolf
4. júl 2024

zalezi od toho kde zijes.... ja som hladala asi 3 mesiace kym som do jednej nastupila ale behom tych 3 mesiacov som ponuky mala ktoré sa mi z nejakeho dovodu prestali pacit po precitani zmluvy a odmietla som ich ... hladala som v bratislavskom, trnavskom a nitrianskom kraji kedze byvam v strede

dancingqueen321
9. júl 2024

Ja som napisledy hladala 3/4roka-mozno rok, ani uz neviem, prvotne som asi 2-3 mesiace pozerala len v KE, tu nic nebolo v mojom fachu, tak som sa prestala orientovat len na vychod. Nasla som zas len v ba. Plat paradny, ale velka neśpokojnost. Znovu hladam - cca 4ty mesiac a nic. Vychod som uz uplne zavesila na klinec, ak nieco tak skor asi na zapade zas len budu ponuky, pripadne som otvorena zahranicnym ponukam, nejako som uz tak nastavena, ze ak bude dobra ponuka vonku, tak sa moze vysrat na toto tu, kde len protekcnych alebo chujove/mizerne platene roboty