Ako dlho vám trvalo nájsť si prácu?

26. júl 2022

Dobry deň,
som čerstvá absolventka VŠ. Pracu si hladam presne 2 tyzdne. Rozposlala som 15 žiadosti s CV a zatial sa mi neozvali zo žiadnej spoločnosti.
Ako dlho vam trvalo najst si pracu? Toto je moje prvé hľadanie prace tak som z toho smutna, že zatial sa mi nic nepodarilo najst☹ Nemam ani predstavu, za aky cas sa ozvu zo spoločnosti ? Ako dlho vam trvalo najst si pracu na TPP?
Dakujem.

marca12
26. júl 2022

Ja som mala stastie nasla som si hned po VS a hned prvy pohovor vysiel. Ale robila som v odbore uz pocas VS asi aj to dost zavazilo v zivotopise a na pohovore

sisa_s
26. júl 2022

A co mas vystudovane? To tiez zavazi, niekto najde na prvykrat, lebo je velky dopyt po odbore, niekto moze cakat polroka a nic 🙂 ja som hladala 4mesiace cca, ale islo o vyhladavanu oblast a bola som ochotna cakat

queen_mary
26. júl 2022

Bez ohladu teraz na odbor a pod. Je uhorkova sezona, ludia po dovolenkach, tak reakcia moze tevat dlhsie.

lucik194
26. júl 2022

pokial nemas ziadnu prax, mozes hladat aj 5-6 mesiacov pokiaľ najdes nieco vhodné....
no mozes mat šťastie a v auguste mozes robiť....

robila si pocas VS?

autor
26. júl 2022

Mám prax 1 rok v odbore počas VŠ. To bola brigáda, ktorú som si nasla hned. Na tpp som nikdy nepracovala, preto neviem, koľko to realne trvá, než si clovek najde pracu. Trosku sa aj bojim, že si pracu nenájdem. Mám vyštudovaný odbor reklama/pr, prace je vela, preto som za 2 tyzdne poslala tak vela žiadosti, zatial som nebola na žiadnom pohovore. Či mozno to trvá dlhsie a mam len prirýchle očakávania?:/

mimi3008
26. júl 2022

Pracovnu zmluvu som mala podpisanu cca mesiac pred ukoncenim VS (teda pred poslednou statnicou)

queen_mary
26. júl 2022

Ja mam medialne studia vystudovane. A zacinala som ako asistentka marketingu. V akom meste hladas? V BA je toho kopec.

nerya
26. júl 2022

Tak škola DOSt zavazi, u nás väčšina báb už cca vo februári v poslednom ročníku mala za sebou pohovory a vedeli sme kam pôjdeme pracovať, stačilo nám odatatnicovat a začať v júni...

sindyem
26. júl 2022

Nevesaj hlavu 🙂 je leto, uzi si posledne prazdniny a popri tom aktivne hladaj, rozosielaj CVcka a absolvuj pohovory, ak ta prizvu. Predpokladam, ze na urade si evidovana...mne trvalo presne tie letne prazdniny, nez som si nasla pracu po VS...lebo uhorkova sezona + hladala som pracu mimo moj okres. Pises ze mas vystudovanu reklamu...v tomto odbore plati, ze v lete je uhorkova sezona dvojnasobne. Viem o com hovorim, mam vystudovane podobne. Pracu si isto najdes. Drzim palce ❤️ PS: obcas nie je na skodu priebojnost..vytocit cislo a zavolat, popytat sa, ci tvoje CV obdrzali, ak si teda kontaktovala priamo mailom a nie cez profesiu. Ukazes tak, ze mas o dane miesto naozaj zaujem a telefonicky ta tazsie odpalkuju, ako ked maju len neodpisat na mail.

autor
27. júl 2022

@sindyem Dakujem za mile slova a podporu❤️

barborachors
27. júl 2022

nechcem ta demotivovat, ale dobra praca sa hlada aj niekolko mesiacov, hlavne manazerske posty… niekedy ma clovek stastie a robotu najde hned, niekedy nie. 15 ziadosti je nic, to je strasne malo…. a za ake obdobie? lebo ked si poslala za mesiac tych 15 mailov, to je hrozne malo. Cim viac ziadosti posles, tym viac mas sancu ze sa ti niekto ozve. ked napises, ze si poslala dajme tomu 100 ziadosti za mesiac a nikto nic, tak to uz teda bude divne…

gabika128
27. júl 2022

Ja nie som personalista, ale predstavujem si to tak, že sa vypíše vyberové konanie, ktoré má nejaké termíny, zozbieraju sa všetky životopisy, vyberú sa najvhodnejší uchádzači, ktorým sa potom pošle pozvánka na pohovor. To netrvá týždeň, dva. 🤷‍♀️ plus je leto, veľa dovoleniek, na jeseň sa to viac rozbehne.

mandzula
27. júl 2022

Kym hladas, ponukni sa niekde na staz, nadobudnes prax a par riadkov do zivotopisu.