Ako by ste riešili túto nepríjemnú situáciu v práci?

29. júl 2024

Baby, som zúfalá. Sedím v kancli s kolegyňou, ktorá, žiaľ, je humusáčka...keď to musím takto napísať. Neviem, čo konzumuje, ale chodí počas dňa aj 3x na záchod a ten smrad je taký, že prelezie aj cez kanceláriu. Máme takú hlúpe priestory, že máme záchod hneď vedľa kancelárie. Do tohto wc chodíme my dve a ešte dve iné kolegyne. Opakovane nachádzam neumytý záchod!!!! Je to hrozne nepríjemné, ale už ma unavuje stále to rajbať. Už som dala vedľa wc domestos, aj som doniesla z domu príjemný osviežovač, aby jej to trklo, ale nič sa nemení. Ja som ju už aj upozornila slušne, že nech otvára na wcku okno, plus nech si ho vždy skontroluje, ale táto situácia sa opakuje stále. Už ju raz jedna kolegyňa konfronovala, že po nej našla nespláchnutú stolicu a iba sa zasmiala, že bože, to je traapas, že také sa jej nikdy nestalo, ani doma, že má kopec práce a že zabudla. Ale po týchto konfrontáciách stále nachádzam v takomto stave wc. Ja viem, že mi tu napíšete, že jej mám vynadať, ale ja nepotrebujem mať dusno v kancelárii. Rozmýšľala som, že vytlačím vo worde ten text, čo býva aj na vo verejných wc, že nech ľudia po sebe umyjú wc. Myslíte si, že je to vhodné? Na záchod k nám chodieva aj konateľka a nechcem, aby si to potom vzťahovala na seba :D

janinah
29. júl 2024

Povedať rovno,priamo a rázne.Nie si povinná po nej upratovať ani zachraňovať situáciu sprejmami.

sima234
29. júl 2024

Skús vytlačiť nejaký vtipný text a vylep ho do WC. My tak máme v práci.

tanyan
29. júl 2024

Najskôr by som to skúsila s tým textom - bývajú aj vtipné, aj s obrázkom... Môže to pekne osviežiť priestor, bežne to býva aj vo firemných priestoroch.
A ak to nepomôže, tak asi nepomôže ani priamy rozhovor, nakoľko ani predchádzajúce konfrontácie nepomohli.

salome123
29. júl 2024

co tak po navrate z WC povedat.... "fuj, zase niekto nechal zasr*ty zachod... nebavi ma riadit cudzie hov**"... myslim, ze jej docvakne. ak nie tak skus takto "zase som nasla zasra** zachod, poviem sefke, nech vybavi upratovacku, co nam bude riadit zachod priebezne cez den" 😀 😀

lienka9
29. júl 2024

Urcite ako prve vyrlacit ten oznam..a kludne pred nou povedat,ze zas bolo nesplachnute,neumyte wc a pod... nemier na nu priamo,ale to kludne spomen,akoze nevies ze to ona robi.. a ak naozaj nezapne,zial musis potom pobedat uz napriamo.

liz_lemon
29. júl 2024

@lienka9
@sima234
@tanyan
vazne si myslite, ze pomoze nejaky oznam, ked nepomohla konfrontacia? to s taki ludia, humusaci, ktori to robia schvalne

tiezjedna
29. júl 2024

Ja by som sa teda dusna nebála... Nie za týchto okolností. Ak by som po nej išla na wc a našla ho v takom stave, tak sa okamžite otočím na päte, vystrelím za ňou a požiadam ju, aby sa vrátila a záchod umyla. A bolo by mi srdečnej jedno, čo si madam myslí. Som presvedčená, že zrovna túto dávku úprimnosti by ocenili aj ostatné kolegyne. Fuj🤮

januska12323
29. júl 2024

Žiadny vtipný text nepomôže, ona to robí vedome. A neviem akého dusna sa bojíš ten smrad je snáď horší ako pár blbých pohľadov od nej.

dennissa16
29. júl 2024

@sima234 tak keď si dotyčná po sebe nevšimne 💩 v záchode, vtipný text na dverách už vôbec nie…

zuzinka888
29. júl 2024

A nie je jedno ci citis smrad zo zachodu- alebo bude dusno ked jej to povies priamo?. Ja by som sa vratila ak najdem hovno v mise a jasne jej pivedala nech zdvihne mozno este osratu rit a ide si po sebe upratat. Zabudne splachnut lebo ma vela roboty🤣🤦🤦🤦. Ved je to zalezitost 1 sekundy.

tanyan
29. júl 2024

@liz_lemon Skôr si myslím, že po tom "ozname" by si to mohla všimnúť aj tá konateľka a keď sa to nezmení, tak by bolo vhodné riešiť to potom cez ňu v duchu, že ani rozhovor a ani iné pokusy nepomohli a nedošlo k náprave.

lakebabe
29. júl 2024

My sme kedysi v kancli vylepili tie basnicky na wecko a nepomohlo. Tak kolegyňa vždy vyšla ona bola taka huba a skrikla, že kto zas nechal osr...y záchod a keď sa neprizná dá IT oddeleniu skontrolovať kamery kto tam bol posledny😄 za päť minút bol čistý ale opakovalo sa to, kým ta kolegyňa robila u nás stále

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dkethe
29. júl 2024

@tiezjedna pripajam sak tejto rade.
Vratit a ist rovno za nou. Staci ticho poziadat.

alickapusinka
29. júl 2024

Napíš: Ked si sadneš na ten tron nezabudni na bonton ta kefa v kúte si je istá že ta misa bude čista.No ja by som to povedala aj pred šéfstvom na plnu hubu nejde po po dobrom robi si žarty urobila by som jej hanbu.Sama si za to môže.

deti95060810
29. júl 2024

v dnešným časoch sa takto niekto správa... keď každý má na sebe liter voňavky... neuveriteľné.

ukgirls
29. júl 2024

tiez sme mali daco podobne- nepomohla ani tabula aby si kazd pred odchodom skontrooval co po sebe zanechal..bolo to velkym cervenym a s vykricnikmi... ked sa uz inak nedalo ,oznamili sme to nasej nadriadenej nech si to riesi ona,kedze sa jednalo o pracovnuika kuchyne takyto humus neprichadzal do uvahy..zavolala si ho neviem co mu povedala,ze nastastie to zabralo

nikpa
29. júl 2024

Ved mate nadriadeneho. Normálne sa s ním porozprávajte ako dospelí ľudia. Ze mate takýto problém s jednou kolegyňou dlhodobo, riešili ste to najprv po svojej osi ale nič nezaberá a toto je už psychicka šikana, nech to riešia vyššie. Ako aby som po niekom pucovala 3x za deň wc v robote, inak budem čuchat 💩💩 tak to kde sme. Jedine, ze by si robila ako hajzel baba, pardon za výraz. A práveže by som to tam tej konateľka nechala, nech vidí...

liz_lemon
29. júl 2024

@tanyan pochybujem, ze sa tymto bude chciet zaoberat, ked tam je len obcas, a hlavne ked ide o takeho neprijemne veci

ibrunova
29. júl 2024

Za ruku dotiahnuť k obs.. wecku a ukázať

tanyan
29. júl 2024

@liz_lemon Nikto sa takýmito vecami nechce dobrovoľne zaoberať, ale je povinnosťou nadriadeného riešiť podmienky na pracovisku. Veď je to vlastne šikana / obťažovanie...

cervenaruza123
29. júl 2024

Ja by som na to sla priamo, ale mierne, aby mala sancu to vykorculovat bez trapneho pocitu, ak bude mat zaujem. Povedala by som jej nieco na ten styl, ze WC byva neumyte a spinave, ze ci obcas nezabudne nahodou umyt za sebou alebo nech si vsima, kto z prace ho nechava v takom stave, pripadne ci ti nepomoze ho cistit, ak uvidi, ze je v takom stave, ze stale to cistis ty.
Ak nepomoze, tak potom priamo alebo by som sa stazovala rovno u vedenia, ze za takych podmienok sa neda fungovat, nech najmu upratovacku alebo nech to riesia inak ako uznaju za vhodne.

tomasisa
29. júl 2024

fuuu...ked som robila chyznu tak belgicania po sebe zanechavali fakt skvosty, az som mala chut napisat listocky, ze ta kefa v rohu nie je ani soliter ani kefa na zuby ale na zachod....myslim ze ked bola komfontovana tak sa nic nezmeni, ze ma nejaku ,,uchylku,,
je jasne ze clovek ked ide vo firme na zachod tak mu do nosa neprenikne vona cerstvo napecenych buchiet a to co ide zadkom von nevonia ani kralovskym zadkom, ale to ze to tam nechava je ,,uchylka,,
moj exmanzelmal toto snad prvych 7 rokov kym som ho to odnaucila....paradoxne posledny frnk bol ked som to nazyvala cokoladou, drahy si tak uzasny, ze si mi nechal opät na zachode cokoladu...on ze aku, a ja ze orieskovu, (on ma velmi rad ) a on ze nie nenechal, a ja ze nechal....az vstal a siel sa pozriet a nasmerovala som ho tam obordovel a odvtedy sa to neopakovalo....kym som mu to len hovorila, ze som to musela po nom umyt nic, ale ako nahle tam stal predomnou konfrontovany tak pomohlo....ale ako si ty pisala tato dotycna je zrejme iny level

tomasisa
29. júl 2024

a este ma napadlo autorka, ze by som jej v lacnom obchode kupila kefu zachodovu, pekne ozdobne do celofanu zabalila a dala ako darcek.

deti95060810
29. júl 2024

@tomasisa toto hádam nie... 🙄

kate_cs
29. júl 2024

Počkala by som si, keď pôjde na wc a potom išla ja (zadržala dych) a keby som tam našla wc v takomto stave, normálne by som ju oslovila “Ty si bola posledná na toalete? Poď sa pozrieť v akom stave si ju nechala.” Slušne, bez kriku ju vždy zakaždým takto oslovila nech sa ide pozrieť čo tam nechala.
Keď tam pôjdeš s ňou, hádam sa bude dostatočne hanbit aby sa to neopakovalo.
Môžeš dodať aj niečo take, že jej to radšej hovoríš teraz, aby to nevidel niekto iný a zbytočne neriešil, že jej chceš dobre

janulka1802
29. júl 2024

Na zápach pomôže, ak škrtneš zápalkou nad misou a necháš ju zhorieť. Roky to praktizujem, keď je to potrebné, hlavne pri dákych "prehánkach", vtedy je to proste megasmradľavé. Aj muž sa naučil. Vie, žeby som ho "zaškrtila", keby nechá tak. Nie sme prasce predsa.