Aké vzdelanie potrebujem pre masérsku živnosť?

beatka866
4. okt 2023

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať, ako to je s potrebným vzdelaním pre viazanú živnosť na masérku. Na stránke viazaných živnosti sa píše, že treba mať absolvovanú aspoň strednú zdravotnú školu. Bralo by sa za absolvovanie aj napríklad pomaturitné štúdium v odbore sanitár, čo trvá 1 rok ? Alebo treba absolvovať priamo odbor masér, alebo sú aj nejaké iné alternatívy ? Ďakujem za odpovede 🙂

deti95060810
4. okt 2023

určite masér... načo sanitár, však tento odbor ti nič nepomôže v praxi...

zuzinka888
4. okt 2023

Maser,

saxana000
4. okt 2023

Normal e 4.roky maser s maturitou.prejdes anatomiou a nikomu neublizis.kedysi stacil na zivnost iba kurz 2.mesacny za.par.stoviek
maturovani maseri isli len do zdravotnych zariadeni na rehabilitacie a do kupelov.a potom to tak aj vyzeralo s tymi masazami.nastastie to tam hore uz pochopili..

kkatka22
4. okt 2023

@saxana000 čize už nestači kurz+živnostenska skúška? Teda po novom je kurz urceny len tym ktory maju zdravotnu strednu?

janetinka27
5. okt 2023

ahoj - je to absolvovanie strednej zdravotnickej skoly (bez ohladu na odbor) alebo absolvovanie lekarskej fakulty alebo zdravotnickej univerzity (bez ohladu na odbor) alebo absolvovanie vysokej skoly telovychovneho smeru (bez ohladu na odbor)
cize nie, nemusis byt priamo maser

janetinka27
5. okt 2023

este je aj viazana zivnost wellness maserske sluzby a tam potrebujes osvedcenie o uplnej kvalifikacii, cize kurz plus tzv. zivnostenska skuska

lauraolivia
19. jún 2024

@beatka866 dobrý deň našla som túto konverzáciu, chodil niekto na masersku školu? Ja mám akurát skúšky budúci týždeň, pomohlo by mi, ak by mi niekto povedal, čo ma čaká, ďakujem.