Aké výhody sú zo zmluvy na 4 hodiny?

lenkavrananova
5. mar 2014

ahojte viete mi poradit ake vyhody mam ak mam prac.zmluvu na 4 hodiny? pracujem v jednom činskom obchode dali mi zmluvu na 4 hodiny hoci robim 9 hodin .mam na niečo vobec narok dovolenka zaplatena marodka a podobne dik za rady.

stanislavao
5. mar 2014

a preco ste tam 9 hodin, ked mate v zmluve 4 hod? to je zas co za blbost? cinania blbi. toto mate klasicky polovicny uvazok.

pettulka22
5. mar 2014

No ak je to pracovna zmluva a nie na dohodu,mate narok na vsetko ako keby robite normalny uväzok,aj ked u cinanov si treba dat pozor aby s vami nevybabrali.Ak mate zmluvu na 4hodky to je polovicny uväzok cize by ste mali do mesiaca odrobit okolo 80hodin,lebo celyvuväzok je 160hodin a ak odrobite viac tak by vam mali zaplatit nadcas aspon ja si myslim.Ja som tiez robila na pol uväzku,mala som dni ked som robila 4hod. ale aj 9hod. ale odpracovany cas mi vzdy musel sediet s fondom hodin.Cize mala som napr mesiac kedy som isla 10dni do mesiaca do roboty ked som robila menej hodin denne tak som odrobila viac dni v mesiaci.

zdena12345
5. mar 2014

na vsetko je narok rovnako, akurat neviem, po akej dobe je prestavka..???A ci je narok na prispevok na stravu tym padom
inak na platenu dovolenku, lekara... rovnaky pocet dni ako ked sa robi na 8hod. teda ak sa naozaj pracuje 4 hod denne. lebo ten pomer je nakoniec rovnaky- cize polovica. tym som si ista, riesila to kolegyna minuly rok.
ak to riesia ako pise pettulka 22 tak potom urcity pocet hodin z toho je narok na marodku aj dovolenku.
inak po tych skusenostiach, ktore si prave zazivam v praci, by som si to s nimi vyjasnila hned na zaciatku, aby potom nebol clovek sklamany a smutny. Precitat si poriadne zmluvu a milym cinanom vysvetlit, ze tu niesu v cine a nebudeme robit jak fretky bez pracovneho naradia, prostredia a podmienok, ktore navyse urcuje stat!!! (staci si pozriet nejaky dokument o praci v cine- je to v ich mentalite)