Aké výhody môžem využívať v práci?

27. apr 2023

Krásny deň prajem, chcem sa opýtať či mi viete niekto poradiť aké výhody vyplývajú z môjho pracovného pomeru.
Pracujem 11 hodín (niekedy aj viac) ako čašníčka, resp. Som zodpovedná osoba v bare, takto nejako to mám napísané aj v zmluve. Tu mám na dobu neurčitú, už vlastne končím tretí rok v tejto firme.
Manažérka mi odmietla vydať stravné lístky nakoľko sme prevádzka, ktorá vie jedlo zabezpečiť. Avšak momentálne sa pohybujú stravné lístky okolo 5€, my doplácame firme 2€, dokopy 7€ - firma na nás ešte tým pádom zarába a to máme ešte zamestnaneckú stravu, ktorá túto hodnotu nemá.
A toto všetko ma nahnevalo a preto zisťujem na čo všetko mám nárok a ako si mám o to požiadať.
Napr. Oblečenie, obuv prípadne sú ešte nejaké výhody, ktoré môžem využiť?
Počet zamestnancov je do 20.

hiro
27. apr 2023

Nie nie, zle to ratas ze "dokopy 7€"
"za jeden stravný lístok zamestnanec dopláca sumu vypočítanú ako rozdiel hodnoty stravného lístka mínus príspevok na stravné od zamestnávateľa mínus príspevok zo sociálneho fondu."
Ak mas listok 5€ tak zamesnavatel da povedzme 3€ a ty 2€ = 5€ spolu - nie 7€

maxalla
27. apr 2023

Ak vie zamestnavatel jedlo zabezpecit, nie je povinny davat stravne listky. Moze tak urobit na dobrovolnej baze.

Zodpovedna osoba na bare neviem, čo znamená, a či sa to vzťahuje na zodpovednosť za schodok na zverenych hodnotach alebo na funkciu zodpovedneho zastupcu. Ci uz jedno, alebo druhe, nevyplyvaju z toho ziadne speci vyhody, len povinnosti.

renka30
27. apr 2023

presne ako pise @hiro zamestnavatel ti neplati celu hodnotu stravneho listka, on ti na stravne iba prispieva...

levandula7
27. apr 2023

veď zamestnanecké benefity sú u každého iné, myslím si, že neexistujú nejaké univerzálne..

a so stravou je to tak, ako hovoria nadomnou - buď príspevok na stravovanie, alebo zabezpečenie jedla..

okrem toho, lepšou stratégiou, než sa snažiť vytĺcť zo súčasného zamestnávateľa nejaké benefity je sa rekvalifikovať a nájsť si lepšiu prácu vo firme, ktorá zaujímavé benefity ponúka sama od seba.. čašníci pokiaľ viem nikdy nejaké extra vymoženosti nemali.

luccija
27. apr 2023

Len si pokazis vzťahy...obuv možno, ale podľa mňa to je dobrá vôľa zamestnávateľa či chodila by si v zdravotníckych topánkach?

autor
27. apr 2023

@hiro aha rozumiem, ďakujem za vysvetlenie

autor
27. apr 2023

@levandula7 nemôžem odísť, vyhovuje mi plat a momentálna pracovná doba, študujem popri práci a inde by to bolo náročnejšie.

levandula7
27. apr 2023

náročnejšie než byť 11+ hodín na nohách a musieť zisťovať anonymne po fórach, čo všetko máš od zamestnávateľa nárok?

tiež dorábam výšku popri práci a tiež som kedysi robila v gastre dvanástky. rekvalifikovala som sa do IT, robím 6-7 hodín denne z domu, mám flexibilnú pracovnú dobu, voľno kedykoľvek potrebujem, príspevok na seberozvoj aj šport, peniaze trikrát také, ako v gastre.. a neviem si dnes ani predstaviť, ako by som si z poza baru odbehla na skúšku alebo sa učila cez dlhý týždeň.. ale každý má, ako si urobí.