Aké vám dávali otázky na pohovore v oblasti administratívy?

1. dec 2020

Ahojte, napíšete mi prosím otázky, aké sa vás na pohovore pýtal potencionálny budúci zamestnávateľ /personalita? Zaujíma ma najmä oblasť administratívy, ale kľudne aj otázky vo všeobecnosti, na ktoré sa pripraviť. Ďakujem

miiriaam
1. dec 2020

Daj do googlu ako sa pripravit na pohovor alebo otazky na pohovore. A mas ich tam vsetky😊

mima1
1. dec 2020

Napr preco by sme mali vybrat prave vas? Co by ste vedeli priniest do firmy? Aka je vasa silna stranka. Aka je vasa slaba stranka? Ako by ste riesili konflikt na pracovisku?

princess59
1. dec 2020

Prvé kolo bolo iba take všeobecné, niečo o sebe, pracovné skúsenosti, angličtina... Na druhom kole bol už test z excelu + príklad na logické myslenie a príklad na výpočet výrobnej a predajnej ceny pri daných parametroch. V podstate si overili, či to čo som o sebe povedala je pravda a naozaj ovladam veci tak ako som tvrdila + ešte bol krátky diktát aj SJ aj AJ

makova333
1. dec 2020

A moja oblubena, kde sa vidite o 10 rokov. No na Mauriciuse s Martini v ruke 🙈
Autorka: hlavne si nastuduj informacie o firme, kam ides na pohovor. Vsetko ostatne zavisi od personalistu/veduceho/majitela...

vikusjk
1. dec 2020

Ako pisu kocky vyssie, plus ma zo skusenosti napada: Preco ste si vybrali prave nasu spolocnost? Preco by sme si mali vybrat prave vas? Ake su vase tri silne a tri slabe stranky? V com si myslite, ze vynikate a naopak, kde vidite u seba priestor na zlepsenie? V com by ste sa chceli rozvijat? Kde sa vidite o 5 rokov? Alebo o dva roky? Ako by ste sa zhodnotili?

snazilka_bio_mamka
1. dec 2020

naštudovať si firmu, ak maju stranku najlepšie z nej. budu sa pytať, preco ste si vybrali prave ich, ake su vase silne stranky, ci mate skusenost s administratívou, ci si viete predstaviť takuto a takuto pracovnu dobu, ake su vase silné a slabe stranky, ako by ste riešili napr. nespokojneho klienta uf.. vela je toho, ide o to hlavne o aku pracu sa uchadzas

beronsche
1. dec 2020

Kedze vacsina pohovorov zacina vetou : "Povedzte nam nieco o sebe", pripravila by som na to.. Lebo mozno teraz sa ti to zda v pohode, ale tam vacsinou ludia zacnu habkat a splietat 5 cez 9.. 🙂 Takze pripravit si par viet s relevantnymi info (!), ziadne nepodstatne blaboly a info typu volam sa.., mam x rokov, byvam v ... ,a pod.

mima1
1. dec 2020

@makova333 presne kde sa vidite o 10rokov 😂😂😂

engynka
1. dec 2020

Ked za mna hladali nahradu tak som chodievala na pohovory, sefka mala vysoke naroky a roadne ich tam grilovala. Niekedy davala take od veci otazky, napr ze aku knihu naposledy citala a pytala sa na obsah alebo preco si vybrali zrovna taku knihu. Potom keby tu osobu prijali a nastupila by na danu poziciu co by urobila ako prve (vacsina povie trening, zabehnut sa, porozhluadat, ziznamit sa) no moja sefka chcela hned aktivity, zmeny, inovacie. Potom sa velmi rada vyzivala v tom ked mali v CV napisane nejake charakterove crty napr som zodpovedna tak dokazala sa tak povypytovat ze ako to mysli, uplne do detailu opisat situcie v akych je zodpovedna. A najlepsie ked tam mali take charakterove crty ako asertivna. Tak to som vedela, ze dievcata nemali sancu a zacali habkat. Detto co som si vsimla bolo ze CV kandidata mala dokonale nastudovane a isla do detailov, napr organizacia roznych eventov a otazky: ake, kolko ludi, s akymi agenturami, ktory event bol najtahsi a preco, co ma rada na orgsnizacii a co neznasa. Fakt ich vyotazkovala tak, ze tie baby odchadzali spotene. Ja som ich lutovala

engynka
1. dec 2020

@makova333 heeh inak tato otazka kde sa vidite o 10 rokov je zevraj uz v dnesnej dobe faux pas personalistu, som niekde citala. Opravte ma teda ak je tu nejaky personalista. Kazdopadne mne keby ju polozi niekto tak by som to povazovala za fail pytajuceho.

strudlikmalicky
1. dec 2020

@engynka Áno, tieto otázky boli in v minulosti, také 90-te roky, keď všetci museli byť draví, priebojní manageri s vysokými ambíciami, aj keď sa jednalo o pozíciu upratovačky 🤣

mirage
1. dec 2020

@engynka "najtazsi"
Mne sa taky pristup na pohovore paci. vacsina ludi pise do CV vseobecne blaboly, takto ich aspon preverila, co tym myslia..

zuza3210
1. dec 2020

Toto asi nik nezažil ale mna sa raz opýtali ze keby som mohla byt záhradným náradím tak akým a prečo😂😂😂😂😂😂😂😂

makova333
1. dec 2020

Inak baby, ja som raz prisla na pohovor autom, zaparkovala pred firmou pekne medzi dve auta som si nacuvala. Na pohovore sa ma "mily" pan pyta ci mam vodicak, ja ze samozrejme. A on ze a aj jazdite? (uz tu sa mi to zdalo cudne, ale ok), ja ze samozrejme, ved tu parkujem pred firmou. Podisiel k oknu a hovori. To urcite nie ste vy, zena takto auto zaparkovat nevie 🙈😀 Tak som mu podakovala za komentar k mojmu parkovaniu a schytila veci a odisla. Pozeral z okna ci fakt vyparkujem to auto 😀

@zuza3210 lopatou, aby som mohla tresnut koho chcem za sproste otazky 😀 Jaaj boze...toto je fakt otras.

engynka
1. dec 2020

@mirage. Casto niektori ludia zabudaju, ze pohovor nie je len o uchadzacovi ale prezentuje sa aj firma, pracovna pozicia, pracovne prostredie a klutura. Chapem, ze takto napisane sa to mnoho ludom moze zdat v poriadku, priam profesionalne, ale teda ja som videla tu mimiku, gesta a ton hlasu a do toho este tieto otazky 🙈 Toto fakt nebola pekna vizitka. Samozrejme kazdy ma iny vkus. Kazdopadne vysledkom toho celeho bolo, ze nikto aj tak nenastupil. jedinu holku, ltoru su vybrala, povedala, ze nema zaujem 🙈 a ani sa jej nedivim

abbey1
1. dec 2020

Osobne som ešte odborne vedený pohovor nemala. Vždy to bol neformálny pohovor s majiteľom, či riaditeľom spoločnosti. Len raz v jednej nadnárodnej spoločnosti s riaditeľkou HR. Tá usúdila, že by mi lepšie sedela iná práca. Zdvihla telefón a dohodla mi pracovný pohovor vo firme jej kamaráta. ;) Ale asi hodinu sme si spolu ešte pokecali anglicky o všeličom. ;)

judar
1. dec 2020

Na tych pohovoroch davaju tak debilne otazky, ze kde sa vidite o 10 rokov? A co mam snad jasnovidecku gulu? Mozem jedneho dna vyhrat v loterii dokonca moze byt jeden sudny den a mozno skoncit na voziku - to nik vopred nevie jak sa mu cesticky osudu posplietaju
Dalsia blba otazka och kkta co nevie co je to individualny pristup - na kolko percent zo 100% som vas priatel, vas spolocnik vas spoluhrac
Dalsia aku je vas nazor na moznu neveru s vasim priatelom...wtf niekedy neviem ci sme ludia alebo psychicky znasilnujuce roboty

dasenka26
14. dec 2020

@engynka 😄 zaujímavý príbeh, pobavil ma, otázka je načo takto buzerovat uchádzačky a potom nenastúpi nikto..lebo sú zdesení

marca12
14. dec 2020

@mima1 mna by zaujimalo,co chcu pocut,ti co sa to pytaju. Ci chcu pocut,ze sa vidim u nich vo firme.

basska_b
14. dec 2020

Veľa vraj robí prvých pár sekúnd, prvý dojem. Silný stisk ruky, pohľad do oči, úsmev, nie zmaľovana a polonahá ako nejaká ľahká žena. Ale to sú asi samozrejmosti. Hlavne odpovedať celými vetami. Mňa sa pýtali že prečo by mali vybrať práve mna, tri silné a tri slabé stránky.

basska_b
14. dec 2020

@mirage Ja som videla CV, chlap robil 3 mesiace v nejakej firme a na celú A4 tam mal husto napísané, čo všetko robil, skopíroval to asi z popisu pracovného miesta 😁