Aké sú nástupné platy v bankách?

alex666
29. apr 2017

Ahojte, moja sesternica zvažuje prácu v banke, pracovala pre jednu banku aj pred rokmi pred 2ma materskymi, ale v tom case boli v bankach smiesne nizke platy. Ale vraj sa to trochu zlepsilo... Prave sme sa o tom bavili, tak mi napadlo, ze sa pozriem sem. Ano viem, su tu podobne temy, ale vela konkretnych info tam nie je. Mate nejake skusenosti (netreba uvadzat nazov banky)? Dakujem pekne

lubica221
29. apr 2017

Ak myslíš prácu na pobočke tam sú platy nízke, nakoľko by bola platená v závislosti od úspešnosti predaja + fix

danka40
29. apr 2017

Platy na centrále sú vyššie....ale je to rozdielne ...je to od pozície a banky

ave17
29. apr 2017

No fix okolo 600 eur,dokonca sporiteľňa 500🙂 plus províZie, najlepší provizny systém je v poštovej,top predajca si vie zarobiť aj 1600 V čistom,v ostatných bankách okolo 800-1000 v čistom,ale plány nenormálne a predaj cez mŕtvoly.Treba ešte rozlišovať mesačné odmeny,alebo kvartálne

alex666
autor
29. apr 2017

@ave17 ten fix 500 alebo 600 je v cistom ci v hrubom? Viem, ze tam maju provizny system, ale myslela som si, ze realne sa im to navysi len minimalne... ale ak si vedia zarobit nad 1000 v cistom ak su sikovni, tak to nie je zle...

ave17
29. apr 2017

To je v hrubom,to mas na zmluve;) v poštovej vieš ísť Nad 1000 aj 1400,ale nie je to ibao šikovnosti,a o tom ze ty chces,niekedy musíš robit podľa mňa "spinavosti".v inej banke rataj tak 700 v čistom,najhoršie platené sú pozície na pokladni,najviac tí,ktorí majú na starosti predaj a plnenie plánu pobočky🙂 som radA že už tam nepracujem,ale nech si ka

beatkab25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
padol
5. máj 2017

To bude podľa mňa veľa individuálne, podľa toho na aký post kto ide do práce.

dkethe
5. máj 2017

@beatkab25 preco? Ved to je obycajny predavac... za co si zasluzia viac?

alex666
autor
5. máj 2017

@dkethe Nie je to obycajny predavac - ludia v banke amju zodpovednost za peniaze, musia byt vzdy profesionalni aj voci velmi nechapajucim ludom, myslim, ze je to tazka praca a na SK nedocenena.