Aké odstupné dostanem?

barca25
1. okt 2013

mamicky prosim ak viete tak mi poradte......prac zmluvu mam odjuna 2008 ale od maja 2009 som bola na materskej a po prechode na rodicovsku som opat otehotnela a sla na matersku......chcela som teraz nastupit do prace ale zamestnavatel zrusil poziciu a dohodli sme sa na vypovedi a odstupnom......vravel mi ze mam narok na 2mesacne odstupne..ale neviem ci ma nezavadza nakolko som citala ze ked mam zmluvu dlhsiu resp uzatvoreny pracovny pomer ako 5rokov tak mam narok na 3mesacne odstupne..no neviem ci musia byt roky odrobene alebo nie..poradte prosim..dakujem

kamilka48
1. okt 2013

Ja som nastupila 06/2006, 07/2009 som odišla na matersku a 10/2011 som dostala výpoveď, a mala som nárok na 3mesačné odstupné, ktoré som aj dostala. 🙂

jardu
1. okt 2013

Pocita sa cele trvanie pracovneho pomeru, teda nastup od juna 2008. to ci si bola na materskej dovolenke nerozhoduje.V zmysle zakona je uvedene - ak pracovny pomer trva viac ako....xy rokov.....teda nie ci si bola v evidencnom stave a podobne.
§ 62 ZP
(3) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je najmenej -
a) dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,
b) tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.

sisaha
1. okt 2013

mas narok nielen na 3 mesacne odstupne, ale aj 3 mesacnu vypovednu dobu, alebo 3+3 platy - daj na to pozor, aby a neoklamali.

patkobo
1. okt 2013

ja viem tiez tak ako pise sisaha .. 3+3 platy .. ale prever si to radsej u pravnika, pretoze dostat 2platy a dostat 6 platov mi pride sakra rozdiel 😉

renatka100
1. okt 2013

Mas narok na 3 + 3 platy !!! Nenechaj sa obabrat. Nastupis do prace a tri mesiace je zo zakona vypovedna doba plus tri mesiace ti musia zaplatit odstupne! To ze ti zrusili miesto ta nemusi zaujimat. Mozes byt tie tri mesiace doma v "pracovnej pohotovosti" a tri mesiace ti daju odstupne!

zuzanocka
1. okt 2013

Rusil sa subeh odstupneho a vypovednej doby. Ak podpises "dohodou", tak vypovedna doba nemusi byt. Odstupne mas nad 5 rokov 3mes. Plus nech ti mzdarka vyrata naroj na dovolenku, tu bud cerpas, alebo ak ti to zamtel neumozni, musi ti ju preplatit

zara13
2. okt 2013

Ahojte,
zial 3+3 uz neplati. Novela zakonnika platna od 1.1.2013 hovori o 3 mesacnej vypovednej a 2 odstupnych. ak by islo o dohodu tak mas zo zakona narok na 3 mesacne platy odstupne. samozrejme mozete sa dohodnut aj na viac 🙂 ja by som dohodu zobrala v pripade ze by dali aspon 5 mesacnych platov, nech sa to vyrovna vypovedi.