Aké máte skúsenosti so zamestnávateľmi?

iveta7677
10. jan 2015

Chcela by som vám napísať svoje skúsenosti pri hľadaní práce. Pracovala som 3,5 roka v jednej rakúskej firme ako ekonomka účtovníčka. Platy nám nezvyšovali tak som si začala hľadať druhú prácu. Našla som si hneď, bola som na pohovore, hneď mi ponúkli prácu samostatnej účtovníčky za dosť vyšší plat. Zahlásila som to v robote, konateľ bol hotový, ale nemal na výber. Dala som výpoveď a išla teda do tej druhej roboty. Keď som tam nastúpila, vedela som, že je problém, kolegyne ma prijímali s tým, že načo som tam išla, že je tam zmena konateľa a jedna sa ma spýtala či ju chcem vymeniť keďže máme rovnaké pracovné zmluvy. Mne bolo zle, ale hovorím veď to skúsim, no ale potom som išla za konateľom a ten mi povedal, že oni chcú tú ekonomku odtiaľ prepustiť a ja mám ísť na jej miesto. Ja som mu na to povedala, že nie.... No skoro ma šlak trafil, nechala som stabilnú prácu prišla som tam a toto. Ja som z tej firmy odišla. Čerpala som si ešte dovolenku zo starej firmy, takže nebola som bez práce. Potom som bola na ďalšom pohovore, chceli hlavného ekonoma. No tiež scenár o ničom, ekonom vo firme už nebol 2 mesiace, jeho robotu tam nikto nevedel, akurát čiastočne to tam prebrala jedna zamestnankyňa. No keď som videla, čo tam ten robil aké prepočty, výpočty, normoval a kaďečo, tak som im hovorila, že teda to neni práca pre mňa, ale pre nejakého finančného analytika. Pritom na pohovore som sa aj pýtala, že akú budem mať náplň práce a konateľ mi ani nevedel povedať, on že dohľiadnuť aby bolo účtovníctvo v poriadku. Ale ja by som s účtovníctvom nebola bývala nič ani robila, tam boli na to ľudia.Zavolajú nás do práce, veď príďte a ani sami nevedia, že na čo. Moja taká rada na záver, veľmi dobre si musí človek rozmyslieť do čoho ide a aj tak to môže všlijako dopadnúť..... Hovorí sa, že risk je zisk, ale asi nie vždy......môže to dopadnúť aj ináč. Nikdy predtým som nemala takéto skúsenosti skôr pozitívne, tak som ani nemala dôvod pochybovať.Zaprisahala som, že keď si už teraz niekde zasadnem nepostavím sa ani za milion EUR. Napíšte aj vy aké máte skúsenosti.-

sissy27
10. jan 2015

@iveta7677 bez urážky, ale ty ako zamestnanec by si tiež mohla trošku rozmýšľať hlavou... V prvej firme nezvyšovali plat, tak dávaš výpoveď - čo tak ísť za šéfom a otvorene sa s ním porozprávať o svojich očakávaniach a uviesť dôvody na zvýšenie platu a zároveň si vypočuť jeho argumenty? V druhej firme si sa opäť otočila na päte, lebo čo? Solidarita? Ak šéf nie je spokojný so zamestnancom, má právo ho prepustiť a nájsť si iného... V ďalšom zas čosi, čo tebe nie je po chuti... Osobne si neviem predstaviť dať výpoveď skôr, ako mám niečo nové, kým by nešlo o nejaký extrém...
Bolo koze dobre, išla sa na ľad šmýkať, že? Ale teda vychádzam len z toho,čo si napísala, možno je to celé aj nejak inak...

iveta7677
autor
10. jan 2015

@sissy27 Určite má právo prepustiť, ale nie takto, treba to ináč riešiť, nie posadiť vedľa seba 2 konkurentky, to je nefér. A treba to zobrať z dlhodobého hľadiska, či to tam má budúcnosť???

anatalia77
10. jan 2015

@iveta7677 podla mna ta kolegyna vedela,ze ju idu pepustit. Pripadne vedela,ze jej to realne hrozi.

iveta7677
autor
10. jan 2015

@anatalia77 nevedela 100 %, len to všetci tušili. Konateľ im to nepovedal. Ale bola tam taká napätá atmosféra.

anatalia77
10. jan 2015

@iveta7677 musel mat v ruke padne argumenty. Nejake pochybenie v praci. Len tak z nicoho by ju neprepustal.

nikuliak
10. jan 2015

Hej no, je to risk vzdy. Ale zas je pravda, ze ak nic neskusis, nic neziskas. A v kazdej firme je vtdy nejaky minus.. Nepreplatene nadcasy, nemoznost zobrat si dovolenku vtedy ked potrebujes, navaly prace, mrzuty sef, kolektiv, plat atd atd. Ja momentalne mam tiez ist do inej firmy za lepsi plat, ale uz teraz mam z toho hrozu, vobec neviem ake to tam bude... Ale mozno si to este rozmyslim 🙂

iveta7677
autor
10. jan 2015

@nikuliak Držím palce, ale treba si to naozaj dobre rozmyslieť!!! A pravdaže risk je zisk.

sissy27
10. jan 2015

@iveta7677 a ty si si sadla so svojím predchádzajúcim zamestnávateľom a predebatovala s ním zvýšenie platu alebo podmienky ako si ťa udržať? Píšeš, že bol prekvapený, ale nedala si mu na výber, oznámila si mu to ako hotovú vec takže zrejme nie... Presne tak isto si sa zachovala ty voči nemu ako iný zamestnávateľ k jeho zamestnancovi...