Aká bola vaša najlepšia práca?

14. máj 2021

Ahojte, podeľte sa a napíšte aká bola/je vaša najlepšia práca ktorú ste mali/máte?
Aká je to pozícia, náplň práce, prečo vás baví 😊 Možno budete inšpiráciou pre ľudí, ktorí nevedia akým smerom sa vybrať 😊

danieli
14. máj 2021

V rodinnej firme, niekedy na zabitie, hlavne co sa tyka pozicii jednotlivych clenov, ale je to vesela praca, ja mam na starosti nove produkty odkedy prekrocia prah az kym nie su v ponuke na webe, nikdy neviem co ma v praci caka, ci skoncim za pocitacom alebo v zahradke, ci pojdem nieco vybavovat, moja praca je casovo flexibilna, robime vsetci na seba a pre seba a to je motivacia ako🐷😆a samozrejme mozeme robit sj piatky, sviatky a vikendy😉

pribinak
14. máj 2021

Najlepšia praca teda čo sa náročnosti ale aj platu týka, bolo doucovanie zahraničných študentov slovenčinu.
Na inteskoch študenti z Kórei a Arabských krajín hľadali doucovanie z konverzácie.
Platili brutálne dobre, veľa sme spolu chodili po BA, divadlo, kultúrne a histórie. pamiatky, kaviarne, hokej, príroda, .... jediná nevýhoda boli komentáre ľudí, že aha, tie naše dievčatá sú hlúpe, len cudzích chalanov naháňajú, ale časom si človek zvykne 😊

anonym0001
14. máj 2021

praca v zahrade 😂

lenka7477
14. máj 2021

práca ? všetko čo robíš kvôli peniazom a v danej situácii je práca 🙂 upratovačka je rovnako dôležitá ako riaditeľ 🙂

autor
14. máj 2021

@lenka7477 Otázka nebola zameraná na ponižovať nejakej profesie. Chcela som len vedieť, koho aká práca napĺňa a prečo 😊

janakuul
14. máj 2021

za mna statna sprava, sice plat totalne onicom,ale bol kolektiv aj napln prace ma bavila ,nepripadala som so ani ako v robote 😀 ale kazda praca bola fajn aj kolegovia 🙂

lenka7477
14. máj 2021

robila som všeličo , preto píšem , že každá práca je dôležitá. 🙂 Mám rada prácu s ľuďmi , veľa roboty , rýchlosť nech ubehne čas - pracujem v LIDL . Ale robila som aj upratovačku , aj vo výrobe - nikoho neponižujem - každá máme to svoje 🙂

number19
14. máj 2021

Mna vzdy bavila praca tam kde bol dobry kolektiv. Inovativny, kreativny a hlavne kolegialny. U mna je fakt kolektiv najdolezitejsi. Som fakt zazila jeden za vsetkych a vsetci za jedneho...a s takym timom mozes robit akukolvek shitty (kaka 🙂) robotu a este z toho mozte mat aj vsetci dobru prcu...a nezavisi na akej pozicii si, proste ludia su doleziti, aspon pre mna.

mariejenka
14. máj 2021

Robila som ...knihovnicku, predavačku v detskom obchode,oblecko,hracky, kociare,vo velkom hypermarkete,asi vsetko od dokladania tovaru aj v pokladni /(to bol veľký stres prr mna) uoratovala som v čokoládovni(mňam, najlepší job)...to boli všetko také brigády cez strednú,a vs skolu... vyštudovala som fyzioterapeuta a toto robim už 11 rokov.praca ma bavi,naplna, občas štve,vyciciava psychicky....a momentálne som na plný úväzok mama. Aj tu platí ze ma to napĺňa,a obcas vyciciava psych. aj fyzicky 😂

selest
14. máj 2021

Praca 24h opatrovatelka. Robila som prakticky to co teraz na rd s tym ze s babkami a dedkami sa dalo lepsie dohodnut ako s mojim 2 rocnym deckom😅aj menej bordelu robia. Dobre som zarobila. Po 2-3 tyzdnoch prace som mala 2 tyzdne veget, dlho som spala, chodila na vylety, von s kamosmi atd. Naucila som sa jazyk, videla trosku iny svet, ludi, naucila sa trpezlivosti a pokore.. Jedine co lutujem ze som to nezacala robit skor😅 za mna idealna praca pre slobodnu bezdetnu

hama_ba
14. máj 2021

Keď som brigadovala počas vysokej školy ako pomocný geodet. Bolo to v lete. Precestovala som kus Slovenska a objavila toľko pekných dedín a miest. Partačka bola baba približne v mojom veku. Dodnes rada spomínam 😊

simca06022011
14. máj 2021

No ja som teda uctovnik, ale mame aj firmu, a ked tak spominam na moje prace, ja prisaham, mne sa najviac pacilo pracovat v kaviarni :D ako antistres po praci, som chodila pomahat :D

mariejenka
14. máj 2021

@selest presne si to vystihla s tymi seniormi 🤣🤣👍a detmi... zdieľam pocity..robim totiž v súkromnom zariadení pre seniorov tak viem,ako to myslíš.

greeetas
14. máj 2021

V Panta Rhei ♡

jvlo
14. máj 2021

Vyrábala som ovčí syr na salaši.... To boli časy 😁

bluka2
14. máj 2021

Homeoffice v opačnej časovej zóne. Celý deň ma nikto neotravuje, ráno si už nájdem všetko, čo sefovcov a kolegov trápilo 😂

ofzuza
14. máj 2021

@bluka2 ako riesis ked potrebujete spolu hovorit? Ja uz som tak mala calls o polnoci, lebo sa prisposobujeme zakaznikom 🙈

susu29
14. máj 2021

Ja ani neviem.. prešla som si asi všetky pozície od upratovačky, cez štátnu správu, účtovníctvo, súkromný sektor, prácu v lese, v škole, v obchode s handrami aj potravinami, DSS teraz DD a naozaj záleží len na ľuďoch, keď sú fajn kolegovia, tak sa tešíš do roboty, aj keby traktory padali.. všade sa nájde aj blbec, ale super, že ho máš aspoň s kým ohovárať 😁😅

bluka2
14. máj 2021

@ofzuza ja som mala raz call o 6:30-9:30 bez prestávky a odvtedy sa takýchto nezúčastňujem...som bola potom celý deň nepoužitelna.
My v podstate máme ten čas u mňa 9-11, čo je tam 15-17, takže videohovory máme vtedy. To je také fakt príjemné, znesitelne, človek ešte plný energie a potom kľud

17alexis
14. máj 2021

Robila som obchodnicku, teamleaderku, v call centre a teraz som dievca pre vsetko. 🤗 Sucasna praca je pre mna najlepsia a najzaujimavejsia. Robim asistentku a tlmocnicku v jednom. Jazyk vystudovany nemam, iba ho viem napriek tomu, ze som s nim nic nerobila vela rokov. Na mojej praci ma bavi to, ze vela komunikujem v jazyku, chodim na sluzobky, uzivam si pocas nich hotelove wellnesy, mam fajn sefa, ktory mi obcas donesie nejaku dobrotku a, samozrejme, dobry plat. Aj nedavno by bol navyseny tak ako som si vypytala. Okrem toho, z 8 hodin robim realne tak 3, stihnem si aj nejaky film pozriet a neraz som uz aj o 14tej doma. Za nevyhodu povazujem, ze musim byt vzdy k dispozicii kvoli jazyku, nakolko sef by bezomna nic nevybavil, cize aj po prebrati sa z narkozy som bola aspon na mobile. 🤗 Popri praci este ucim jazyk cez skype. Toto ma neskutocne bavi a je to pre mna uplna psychohygiena.

nicicka
14. máj 2021

Ja robím ako kvalitar stavieb. Vždy som vravela že zo mňa stavbarka nebude a stále som tomu chcela uveriť. No teraz by som za nič nemenila. Je to blazinec keď má človek viac stavieb a je to psychicky náročné. Musím sa orientovať v mnohých normách. No nevedela by som fungovať len v kancelárii. Veľa som aj v teréne a to je úžasné. No a samozrejme keď na konci je dielo hotové tak je to nádhera 😲.

magaret7
14. máj 2021

@jvlo wau a na ktorom? A už nevyrábas?

martinkatinka
14. máj 2021

Tak ja som pracovala ako knihovnicka, redaktorka, asistentka riaditela, dokumentaristka, kulturna referentka, priehradkova pracovnicka na poste, vo vyrobe za strojom a teraz ako predavacka.
Najviac ma vsak bavila dokumentariska. Vystavy, starostlivost o zbierkove predmety, to bolo moje, to ma naozaj bavilo.

ava11
15. máj 2021

Ja mam uplne bozsku pracu, hoci za nie uplne vyborny plat. Skvela pracovna doba, moznost mat vlastne deti v praci (takze neriesim kam ich dam cez prazdniny), kolektiv slusny, sefka mi nedycha na krk. Mam 20 podriadenych, dostavam od nich obrazky, cukriky, vrucne objatia. A napr vcera som si stihla vyfarbit cez pracovnu dobu obrazok, ked moji “podriadeni” mali poobedny spanok 😂😂 Takze za mna super job 😉

17alexis
15. máj 2021

@ava11 to si tak krasne napisala. ❤ Si skvela sefka, ked mas takych zlatych podriadenych. 🤗

loginexistuje
15. máj 2021

ja som si presla viacerymi poziciami najviac asi biznis analytik navrhujem nove softverove produkty resp zastresujem inovacie existujucich
je to zaujimava praca niekedy unavna clovek musi mat na to predpoklady a ine myslenie mne to vyhovuje najma ked vidim ako sa taky produkt pouziva a su s nim ludia spokojni

akinom0077
15. máj 2021

Moja praca realitneho maklera neskor konatela RK.
Flexibilita volnost sloboda ziaden 8 hodinovy pracovny cas, ziadne pytanie si volna na dovolenku, k zubarovi, za kamoskou na kavu atd atd... ziaden stereopyt a skvele financie

akinom0077
15. máj 2021

@akinom0077 ktokolvek moze ist so mnou na obhliadku , prist za mnou do kancla na kavu atd atd... zaroven ma na zaciatku ta praca naucila setrit a nespoliehat sa na datum vyplaty pretoze pri tejto praci ho nikdy nemas isty kedy a kolko bude napriek tomu musis platit odvody benzin, vysoky pausal ci predas alebo nie. Zaciatky boli tazke ale po vybudovani si vsetkeho po 13 r prace som nadmieru spokojna a zmenit pracu na pracu na zmluvu uz len predstava mi prinasa stres strach a obrovsku obavu.
Byt zaviazana na zmluvu, limitovana casom, nemoct odbehnut do obchodou, pripadne nieco sukromne vybavit, zubara, urad, aby do prace nemohla za mnou prist mama, kamaratka, aby som nemohla hodiny telefonovat s kamaratkou ktora nezije na SK a hlavne aby som sa prosila kedy a na kolko pojdem na dovolenku...
viem ze kruta realita je ze vacsina pracuje na zmluvu ale ani stipku im nezavidim. Istota datumu prijmu nie je vsetko a ked vidim aky problem maju jedno sproste P vybavit ti co pracuju na zmluvu of veduceho pripadne ako im rozkazuju kedy vycestuju...
neviem ci by som to dala

akinom0077
15. máj 2021

@akinom0077 napr teraz pocas corony som vlastne ani nevnimala nejake opatrenia kedze predavame nehnutelnosti nielen svojom okrese ale po celom SK takze som mohla chodit kam som chcela, detto vecerne zakazy vychadzania sa ma netykali pretoze toto je praca ze obhliadky su hlavne vecer a ked cestujem napr z Ke do Pe tak pochopitelne pridem neskor, nez bolo povolene.
Cestovanie taktiez 4 dovolenky som stihla... pretoze mi bolo jedno kolko dni mam byt v karantene, pripadne ak som bola pri mori a vyhlasili zmenu predlzila som si pobyt... pamatam septembri ako ludia sadali do aut z dovolenky a ukracovali si pobyt lebo vlada vyhlasila cosi... a museli do prace... aby nemali karantenu, ked som si predstavila ze by sa to tykalo mna bolo mi az do place, ze snad nikdy taketo nebudem musiet zazivat.

martinkatinka
15. máj 2021

@akinom0077 Nie vsade je problem s P ci D, navyse, odrobis a mas.... No ty ked travis cas aj sukromne, tak zas nezarobis 😉 ale ak ti to viac vyhovuje, tak je to pre teba super 👍