Ak ste zmenili prácu kvôli malým deťom, ostali ste v nej aj v ich vyššom veku?

18. jún 2023

Ahojte maminy. Ak by mi zmenili názov diskusie, tak napíšem otázku radšej ešte raz: Ak ste zmenili prácu kvôli malým deťom, ostali ste v nej aj keď už boli väčšie? Je to otázka na tie, ktoré už majú deti väčšie, samostatnejšie, že už môžu deti ostať doma samé keď sú choré, že idú samé do školy atď. Že či keď ste museli zmeniť prácu, lebo ste nestíhali nosiť deti z/do škôlky alebo niečo podobné a našli ste si inú prácu z tým, že dočasne kým deti podrastú, či ste ostali aj potom, keď ste mohli robiť opäť svoju povodnú prácu, alebo ste ju zas zmenili. Ďakujem 🙂

kaktusik007
18. jún 2023

povodne som mala pracu kym pojdu deti do skoly.... uz som tam cez osem rokov. Ale teda uz mam toho dost a chcem inam, len sa mi nedari, kedze mam na prd zivotopis 🤷🏼‍♀️

tetapetra
18. jún 2023

Pred narodením syna som pracovala na smeny. Po narodení ranné a víkendy. Ked ma chceli preložiť na smeny, po 14r som dala výpoveď, už aj s toho dôvodu, že som musela riešiť so synom logopediu. Išla som do štátneho,tam som bola 5rokov. Keď skončila logo a všetko okolo, tak som minulý rok zmenila prácu.

mogaa
18. jún 2023

je to naozaj otázka šťastia a toho čo robíš a chcela by si robiť...sú pozície kde sa vieš vždy aj vrátiť, je to však otázka ponuky a dopytu....niekto má šťastie a prácu si nájde hneď, niekto hľadá prácu aj 2-3roky....ale treba sa pozerať na veci reálne, buď vezmeš prácu s malými deťmi ktorá ti časovo alebo finančne vyhovuje alebo budeš doma a vysnívanú prácu budeš hľadať 3roky...lebo je jasné že v takej banke ktorá je otvorená 9-17:00 ako matka malého dieťa asi nevydržíš, hlavne ak ti nemá kto pravidelne chodiť pre dieťa do škôlky....

zmrzlinka2021
18. jún 2023

@mogaa vsak pracovat do 17:00 je relativne bezne, vacsinou koncia o druhej / tretej robosi co robia na smeny

mogaa
18. jún 2023

@zmrzlinka2021 no veď práve...mamička po RD vezme račej prácu upratovačky hoci predtým robila niekde vo firme, ale musela cestovať a pri malom dieťati ak ho nemá kto vyzdvyhnúť zo škôlky vezme hoci čo, čo jej bude vyhovovať časovo....

zmrzlinka2021
18. jún 2023

@mogaa no hej, ale to vezmu vvacinou zeny bez kvalifikacie ci s nizkym vzdelanim. Hadam si nemyslis, ze vzdelana zena, co predtym zarabala dajme tomu 1500 v cistom pojdem umyvat hajzle... Vzdy je lepsie sa s manzelom striedat, platit si au pair, ako stratit job, plat a moznosti...

dadis
18. jún 2023

Ked som mala male deti robila som od 8 do 16 cca. Teraz mam pracovnu dobu od 9 do 17:30.

mogaa
18. jún 2023

@zmrzlinka2021 tak ano samozrejme záleží od vzdelania a aj od toho odkiaľ mamička je....nie všade sa dajú zohnať platy 1500 v čistom, teda ak nerátam Bratislavu🙂

zmrzlinka2021
18. jún 2023

@dadis a nevadí ti končiť až o 17:30? Myslím kvôli sebe.

dadis
18. jún 2023

@zmrzlinka2021 Zvykla som si, detimi aj tak chodia domov o 19 cca..

lujza123
18. jún 2023

Áno, čím viac je dcéra samostatnejsia tým viac si dovolím v práci ostať dlhšie, cestovať atď....

Mňa by nebavilo v zivote stagnovať, pre mňa je dôležité aby ma práca bavila, posuvala niekde, aj osobnostne ale aj finančne.

Pracovať po- pia od 08.00 do 16.30 s pravidelnou rovnakou výplatou bolo síce fajn, ale hneď ako sa dalo utekala som odtiaľ.

altair
18. jún 2023

Ja som kvôli deťom zobrala prácu 10 min. od domova .Práca nezodpovedala mojej kvalifikácií a platovo som nedosiahla ani na mzdu pred materskou. Malo to však svoje výhody - mohla som kedykoľvek ísť na OČR, odskočiť si s deťmi na logopédiu, alebo vybaviť iné veci. Po čase mi však začalo vadiť, že sa nemám kde posunúť a stagnujem. Prácu som zmenila napriek tomu, že deti sú stále relatívne malé (škôlka a 1. stupeň). Som spokojnejšia, robím to, čo má baví, aj keď to znamenalo prekopať celú logistiku okolo detí, chorôb, krúžkov.

kristiii
18. jún 2023

Neostala. Držala som si robotu na jednu zmenu, kým bol syn malý, neskôr som prešla na zmennú prevádzku s lepším platom.