5 EUR na stravu v zamestnaní

21. máj 2024

Baby je pre vás 5€ na stravu v zamestnaní ako príspevok zamestnávateľa (je to banka) na jedlo v dnešnej dobe “normálne”? Mne to pripadá veľmi malo, veď 4,50€ stravné lístky mi dával iný zamestnávateľ ešte pred 3 rokmi… nehovoriac o tom že za 5e si nekúpim u nás v meste nič na obed, dokonca ani “vyzieraky”, tam je menu 5,50€.. jasne že treba doplácať ale myslim že na to, že je to banka je to úbohé

simona1998
21. máj 2024

Je to príspevok na stravu , nie uhradenie celej stravy 😆 ale je to úbohé . Manželovi prispievajú 8€ na stravu a za 7€ ma obed aj s polievkou 🙂

personality
21. máj 2024

Áno v dnešnej dobe je to malo. Všade je obed od 8e vyššie, myslím Bratislavu.

sissy27
21. máj 2024

minimálny príspevok zamestnávateľa je 3,22€ ak sa nemýlim... takže ešte celkom slušne ide nad zákonom stanovené minimum.

@personality že si niekto kupuje obedy je jeho vlastná pohodlnosť a rozhodnutie, kľudne si môže variť doma a nosiť so sebou do práce...

maranco
21. máj 2024

Maximálna suma príspevku zamestnávateľa na stravovanie sa od 1. októbra 2023 zvyšuje na sumu 4,29 eura. Takže zamestnávateľ ti prispieva nad rámec zákona asi zo sociálneho fondu.
Minimálne ti musí prispievať 3,22€.
Stravný lístok máš teda v hodnote 7,80€ za to si už obed kúpiš.

falbala132
21. máj 2024

ale ved aj ked si mala 4,5 € gastrolistok, predpokladam, ze iba jeho cast ti zamestnavatel preplacal.
a inak my tiez mame 5 € a ja si z toho navarim obedy aj na 2 dni 😀

autor
21. máj 2024

@falbala132 nie, nič tam nestrhaval

autor
21. máj 2024

@simona1998 vaaau, a kde robi ? (Lokalita)

ibrunova
21. máj 2024

Príspevok na stravu je len príspevok, nie suma celého gastráča. My napríklad máme lístky 6,40, ale 1,40 si hradíme, takže defacto máme príspevok na stravu 4€. Takže si myslím, že to má celkom dobre.

tanyan
21. máj 2024

Niektorí zamestnávatelia používajú sociálny fond na dotácie na stravu, iní sa sústredia viac na iné benefity pre zamestnancov (multisport, permanentky,...).
Ale nie je to náhodou tak, že ti zamestnávateľ prispieva na stravu sumou 3,22€ až 4,29€ a zvyšok ti strháva z výplaty? Skontroluj si výplatnú pásku, aby si nebola ešte viac prekvapená.

autor
21. máj 2024

@tanyan ja tam ešte nepracujem, rozhodujem sa, lebo ostatne benefity ktoré si vymenovala tam tiež nie sú :D

simona1998
21. máj 2024

V Žiline

No tu sú tiež obedy , že minimálne 7€ menu

mikadooo
21. máj 2024

My máme 3,60 takže buď rada. 5€ na deň je viac ako minimum, ktoré je v zákone určené.

tiika
21. máj 2024

Minimálna hodnota gastrolístka je momentálne 5,85€ , max 7,85€ (v prip.uznaných nákladov) a z toho je príspevok zamestnávateľa min 3,22€ a max 4,29€.

Pokial teda banka na stravu prispieva viac ako zákonom stanovené maximum, ide to zo SF a tvoj doplatok na stravu je tým pádom nižší ako je “bezne” či zákonom stanovené, prip.hodnota stravovacej poukážky bude vyššia. A zrejme nemusíš mat pocit, že v tomto prípade ti banka nedava benefit, šetrí či neprimerane malo prispieva.

janai1
21. máj 2024

@ibrunova 6,40 - 1,40 je 5€

gemerka17
21. máj 2024

V prvom rade pracuješ v banke. Banka ako zamestnávateľ nie je žiadne terno. Ma par výhod ale celkovo platí zlaté pravidlo typy chudobný bankový sektor. Takže mzdy priemerne až podpriemerné a k tomu aj zvyšného financne výhody. 5 EUR na stravné v banke je super.