40-ročný vojak

pe_mi
12. júl 2024

Ahojte, chcela by som sa popýtať ľudí,čo majú reálnu skúsenosť alebo priamo niekoho z rodiny, priamo nejaký vojak .. ako je to so vstupom za vojaka v 40 rokoch.
Švagor robil v zbore väzenskej a just.stráže 6 rokov, odvtedy prešlo 7 rokov, odkedy odtiaľ odišiel.
Je reálne,že by sa mu roky zarátali a že by ho v tomto vyššom veku aj na nejakú výnimku zobrali za vojaka?
Viem,všetko sa dá obvolať, zistiť .ale skušam,či má niekto skúsenosť osobnú s nástupom v takomto veku alebo je to úplne že nereálne
Ďakujem

nikadominikanika
12. júl 2024

@pe_mi načo by tam v 40tke vstupoval? Bol by hlúpy, výsluhu už nevyslúži a na dochodok bude žiť z čoho? K ozbrojenym silam do 30 rokov, nad 30 jedine výnimka ministrom

pe_mi
autor
12. júl 2024

@nikadominikanika v prípade zaratania rokov zo zvjs?

andaluzia12
13. júl 2024

Manžel sa hlásil v 34 rokoch, v ZVJS mal odrobený rok. Neprešiel však zdravotnymi testami. …

amenka77
13. júl 2024

@pe_mi áno roky sa švagrovi započítajú do odsluzenych rokov a aj hodnosť mu môže byť priznaná.. takže môže ísť na regrutacne

zuzanka.zuzu
13. júl 2024

naozaj sa započítajú všetky roky? lebo mamin kolega prestupoval od polície minulý alebo predminulý rok a mal s tým problémy, hodnosť bola v pohode lebo nastupoval na také miesto kde ju potreboval, no roky mu nechceli dať všetky

amenka77
13. júl 2024

@zuzanka.zuzu áno roky sa ,započítavajú, neviem o žiadnej zmene

pe_mi
autor
13. júl 2024

@amenka77 ďakujem pekne za odpoveď