2 možnosti práce v rovnakom odvetví

3. jan 2024

Ak by ste mali 2 možnosti práce v rovnakom odvetvi , ktoru by ste si vybrali?

napišem aj klady aj zápory

Prvá-
1. bližšie k momentalnemu byvaniu
2. lepší plat
3. rýchla práca, chaotickejšia - treba robiť viac
4. jednoduchá práca ( nič zložite)
5. kratši/lepši prac. čas

Druhá-
1. ďalej od bývania (nie o moc ale aj tak)
2. horší plat (bavime sa o +-200-300e)
3. pomalšia práca, kludnejšia, nudnejšia, menej práce
5. náročnejšia (zložitejšie veci)
6. dlhši/ horši prac. čas

(+ v 2. bonus na konci roka)

deti95060810
3. jan 2024

bližšie napíš čo znamená " bližšie k momentálnemu bývaniu a ďálej od bývania "
rozober to alebo v km, alebo v minútach cestovania... to je pre mňa gro.

autor
3. jan 2024

@deti95060810
tak 1. aj na pešo, v podstate 5-10min od domu
a 2. tak 3km od domu ( tiež na pešo sa dá)

deti95060810
3. jan 2024

1.

liz_lemon
3. jan 2024

prva

autor
3. jan 2024

A ešte ak sa smiem spytat, ked si vyberiete, tak kvoli čomu konkretne ste si vybrali čo ste si vybrali

salome123
3. jan 2024

ak mas do cca 50rokov tak by si si mala vybrat pracu, ktora ta niekam posunie. Ak mas viac, tak to doklepes aj v praci s nizsimi narokmi.

deti95060810
3. jan 2024

prvá všetko čo si napísala - bližšie, lepšie zarobíš, lepší prac. čas...že treba rýchlo robiť? nemám rada prácu kde sa musím každých 5 min. pozerať na hodinky či už pôjdem aspoň na obed a od nudy obhrýzam aj stenu...

autor
3. jan 2024

@deti95060810 áno pravda 1. Rýchlo a vela beci spravit, väčši stres a chaos ale su to jednoduchsie veci

v 2. pokoj klud a málo roboty vela krat - no niekedy naročnejšej - dlhšie trvá

zmrzlinka2021
3. jan 2024

Ja by som si polozila otázku, ktorá práca by ma viac bavila a kde je priestor sa aj posúvať.

Lebo robiť jednoduché veci alebo mať málo roboty - mna by to frustrovalo.

autor
3. jan 2024

v 1. kolektív nie je tak zjednotený , maká sa tam hlavne, o bonusoch neviem
2. je fajn kolektív oslavy aj a podobne, bonusy su, pokecat sa tam da

egonsk
3. jan 2024

zalezi od veku ... mladsi budu brat 1, starsi zoberu 2 🙂 ... lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche - stresy starsi ludia uz nechcu koli zdraviu a tie peniaze za to moc nestoja.

autor
3. jan 2024

@zmrzlinka2021 v oboch nie je nejaky extremny priestor sa posuvat, v jednej jednoduche veci a vela v druhej zlozitejsie a menej , ale posuvanie sa tam nieje, v podstate stale to iste sa robi , a obe by bavili lebo sa robi skoro to iste

autor
3. jan 2024

@zmrzlinka2021 v oboch sa tie skusenosti nadobudnu akurat, jedna robi pre slovensko a jedna pre zahranicie veci takze by bolo mozne sa popri tej jednej aj jazyk ucit (1.)

melanta
3. jan 2024

1. Aký je rozdiel v dochádzaní? 10 či 100 km? To je dosť podstatné.
2. Plat horší o 200-300 eur. Záleží či ide o rozdiel 1100 verzus 1400. Alebo 2700 verzus 3000.
5. O koľko dlhší pracovný čas? O 20 minút denne, alebo? Kratší pracovný čas znamená skrátený úväzok? Lebo zväčša plný úväzok má všade rovnaký pracovný čas.

A taktiež sú pre mňa podstatné ďalšie faktory - ktorá firma ti zabezpečí vzdelávanie, rozvoj, školenia? Ktorá firma má lepšie meno v danom sektore a teda urobí ti to lepšiu položku v životopise? V ktorej firme máš lepšie možnosti na kariérny rast? Recenzie na obe firmy ako na zamestnávateľov?

zmrzlinka2021
3. jan 2024

Autorka,

ja radsej zlozitejsie veci a teda menej. A dochadzat 3 km je fajn, to máš bajkom do 15 min z domu. A tiez pre zahraničie, čiže aspoň niečo z jazyka.

autor
3. jan 2024

@melanta 1. rozdiel som pisala, 1. 5-10min od domu 2. pol hodinu ked pešo a autom kvoli kolonam 20min
(rovnake mesto podstate)

2.
1. plat ponukaju 1100 na zaciatok , dalej neviem ako
2. len 800 na zaciatok - max je tam ale 1200 viac uz pravdepodobne neponuknu no davaju vianocny bonus

5. pol hodina až hodina ked ratame aj cestu do prace, a lepši že je skor doma človek až o hodinu a nevstava skor ani

- školenia a podobne asi ani jedna, ani ten rast nejaky proste tam clovek robi to co ma robit neposuva sa vyssie(mozno platovo po case pri oboch), meno maju obe dobre 1. robi pre zahranicie a ma viac zakaznikov 2. robi pre slovensko hlavne

autor
3. jan 2024

@zmrzlinka2021 zahranicie ma 1. blizsie co je

h2
3. jan 2024

Jednoznačne prvú.

zmrzlinka2021
3. jan 2024

Tak tú prvú.

michelle567
3. jan 2024

1.

ovaaa
3. jan 2024

1

andreatytler
3. jan 2024

Ta druha praca ma jedinu vyhodu v bonuse na konci roka. To je prilis malo na to aby som sa pre to rozhodla.
Urcite ta prva.

autor
4. jan 2024

@andreatytler tak keby mam najst ešte v 2. nejake plus tak asi kolektiv a prijemne prostredie, každy ma svoj priestor a klud, v 1. je chaos a v podstate je to mensie pracovisko kde robi viac ludi pokope, takze prostredie také všelijaké

autor
4. jan 2024

Problem je že momentalne som v 2. praci a teda možem do tej 1., no bojim sa kedže v 2. už ako tak som zabehnuta aj ked tu niesom dlho, ale mam tam ako taku istotu, a do 1. by ma aj zobrali ale neviem tak uplne čo by ma tam čakalo, a či keby mi to nakoniec nevyhovuje by ma zobrali naspeť v 2.

egonsk
4. jan 2024

zalezi teda od tvojho veku ... starsi si povie, ze lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche. 🙂

michelle567
4. jan 2024

Tak rozdiel 300€ mesačne je dosť pri tomto plate, a dajaky vianočný bonus by som nebrala do úvahy lebo teraz byť mohol a na rok firma nemusí mať peniaze/môže dať zamestnancom niečo iné/nič

andreatytler
4. jan 2024

Podla mna najvacsia vyhoda prace c. 2 je ze ju poznas a to by malo byt ako prve na tvojom zozname lebo robit zmenu je velmi narocne. Ja osobne, ak by som peniaze nepotrebovala, tak by som ostala v praci c. 2.
Takyto zoznam vyhod a nevyhod nie je pre kazdeho. Ja sa rozhodujem vacsinou na zaklade pocitov. Nejake logicke racionalne zdovodnenia nemaju u mna az taku vahu.
Mam dojem ze ty si uz rozhodnuta pre pracu c. 2.