12-hodinové zmeny v práci

4. mar 2024

Pracujete niektorá na 12-hodinove smeny? Rozpis máte na celý mesiac dopredu,vyhovuje vám to? Nemáte záväzky, žiadne deti, stíhate robiť počas voľna čo chcete ? Oddychovať, vybavovať veci a podobne? Alebo by vám skôr vyhovovala pracovná doba pondelok- piatok?
Ďakujem

autor
4. mar 2024

Pracovna doba od 8-20, žiadne nočné.

vlabe
4. mar 2024

Pracovala som krátky-dlhý týždeň, bola som bezdetna a mne to veľmi vyhovovalo.... V mesiaci som mala kopec voľna. Teraz už pracujem pondelok - piatok a ani neviem ako rýchlo prefrči víkend a opäť 5 dní práce...

ss1908
4. mar 2024

ja, rozpis mam niekedy aj dlhsie ako na mesiac ale z velkej casti si ho robim sama takze sa da prisposobovat, robila som dlhy kratky a teraz s kolegynou skusame 2 dni volno 2 dni robota, lebo ta tretia 12tka je zabijak. pracovna doba 10-10. urcite mi to viac vyhovuje ako mat len vikendy volne, ja si vela veci co robim vo volnom case radsej vybavujem cez tyzden, vsade je menej ludi🙂 nepotrpim si na vikendy. deti nemam.

plushika
4. mar 2024

niekomu to tak vyhovuje, niekomu nie, ani mne by nie. sused napriklad chodi na 12 a este sa mu strieda aj denna a nocna, to je uz dobry mismas. ale niekedy si proste nenavyberas a beries, co sa da.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
16zolik16
4. mar 2024

Len pre info sú to zmeny nie smeny

daniela2202
4. mar 2024

@16zolik16 výborne 😙👍

luccija
4. mar 2024

Pracovala som tak ako bezdetná, ale aj nočné pre mňa to bolo oveľa lepšie ako klasický pracovný týždeň.Ak iba denne to je ešte lepšie a úplne ideál 2 denne 2 dní voľno a pod ..krátky, dlhý týždeň je podľa mňa náročný byť v práci 5 dní zo 7
Nemusela som si brať voľno kvôli zubárovi vyspala som sa...športovala.rozpis sme mali na mesiac, ale my sme si ho menili ako sme potrebovali

gramtlika
4. mar 2024

ja som prestupovala do inej prace prave kvoli tomuto, nic som si nestihala, jedine ked som mala nocnu, no tiez to nebolo o bohvie com.

16zolik16
4. mar 2024
ivik4
4. mar 2024

Vsak aj zeny co maju deti tak bezne pracuju a stihaju, ony musia.Aj oddychnu.. Bezdetne duplom
Tiez som tak robila a vyhovovalo mi to

kamagma
4. mar 2024

Denna/nocna 3dni volna,vsetko stiham,vyhovuje mi. Rozpis viem na cely rok.

larinka552
4. mar 2024

Vyhovuje mi to viac ako 8- micky. Mam viac volna, viac si oddychnem, vybavim veci, nepotrebujem na vsetko dovolenku.

doriiis
4. mar 2024

Nikdy v živote som nerobila klasické 8 micky.Vzdy len 12 tky.V rôznych prácach,v rôznych podobách.Som za to vďačná a nechcela by som to inak

cukroska
4. mar 2024

@plushika tiež tak robím. Voľna je viac ako pracovať na osmičky celý týždeň. Ale po nočnej to je človek rozbitý a čím ďalej sú 12tky v závodoch a nočné náročnejšie.

luccija
4. mar 2024

@ivik4 ja som mala kolegyne čo mali 3 deti pri dennej ich vybral poobede muž a naučil sa s nimi o 19 boli doma, ďalší deň celý išli na nočnú to už decká pomaly do postele a 2,3 voľno.Praveze oni si to pri deťoch pochvalovali.Ja som si rok zvykala, že prídem po 8 h domov o 16:30 a za chvíľu večer a nič z dña.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mclissa
4. mar 2024

Ja som kedysi pracovala 4 dni 8-20 a 4 dni volno a tak sa mi to striedala. Spokojna som bola.

monciika
4. mar 2024

Ja som pracovala dva krát na 12tky .. vraveli mi že bude krátky a dlhý týždeň. Taký trt 😂 vkuse som bola v robote. Pracovali sa samozrejme aj víkendy. Bolo to v nákupnom centre. Žiadny krátky týždeň. A rozpis bol do predu urobený. Robila som napr 3 dni vkuse a potom deň voľna.. potom zas pár dní a potom napr 2 dni voľna. Nikdy som nemala viac ako 3 dni voľna po sebe. Preto už nechcem vidieť už ani 12tky. Stále byť v robote. Žiadne voľno.. cez ten jeden deň voľna čo stihnem? No nič 😀😀 .. teraz robím na 2 zmeny 8čky. A to mi viac vyhovuje. Hlavne keď je ranná. Prídem domov a ešte môžem niečo robiť. Síce víkend prejde ako nič. Ale 8čky mi viac vyhovujú

domkakvet
4. mar 2024

Vyskusane mam pracovat aj na osmicky aj na dvanastky, oboje ma svoje vyhody a nevyhody, pri osmickach vikend velmi rychlo ubehne, pri dvanastkach odrobit tri dni po sebe je celkom dost.

anika666
6. mar 2024

Ahojte, tie čo pracujete na 12 hodinovú pracovnú zmenu, kráti vám zamestnávateľ dovolenku? Nám ju kráti na 16, 5 dňa na rok. Je to v súlade so zákonom vyzná sa niekto?

radacak
6. mar 2024

Podľa mňa keď človek nemá deti tak je to ok.Ja som pracovala 5 dní v týždni a s toho 2 dní boli 12 hodinovky,a bol to masaker pri dieťati a domácností 😞

kris_tin257
6. mar 2024

U nás robia 12tky a rozpis majú týždeň dopredu nepravidelný, my ho robíme dopredu na mesiac tak ak potrebujú voľno alebo vedieť viac dopredu tak im ukážeme a upravíme ako potrebujú, ale pevný rozpis dostávajú len na týždeň dopredu
Čo sa mňa týka radšej pondelok piatok 8 hodinovky, ale ja mám dve deti a už to nie je ako keď som bola bez záväzkov vtedy mi to bolo jedno 😊 vtedy som mala ešte jednu prácu popri 12tkach

callisia
6. mar 2024

Robím 12tky. Jeden týždeň odrobim 4 dni, druhý 3. Do mesiaca mi vychádza 15-16 dní v robote. Mám škôlkara, ráno ho beriem do škôlky, poobede vyberá priateľ. Systém mi veľmi vyhovuje, keď mám 3 dni voľna za sebou, je to super. Vždy som tak robila, nemenila by som.