12-hodinová verzus 8-hodinová práca pri malom dieťati

21. sep 2023

Aké máte skúsenosti mamičky? Co je podla vás lepšie, najmä pri akej pracovnej zmene sa dokážete viac venovať dieťatku? Mam možnosť 12 hodinových tzn denná, nočná a sem-tam administratíva 8 hodín, nejaký víkend by bol tiež v práci, ale teda naopak cez týždeň doma. Pripadne mam možnosť 8 hodín od pondelka do piatku.
Do nedávna som presadzovala 8 hodinový pracovný čas, ale škôlka je dosť natesno, nakoľko obaja dochadzame s mužom do vedľajšieho mesta + práca v domácnosti + okolo domu. Preto premyslam, že či by nebola práca na zmeny lepšia.

Aké máte skúsenosti? Ak sú mamičky ktoré si vyskúšali oboje, ktoré vám viac vyhovuje?

gypsomilka
21. sep 2023

12hod pri detoch by som nebrala ani za 3000€ mesacne.

kaktusik007
21. sep 2023

mne 12tky vyhovovali - ked som uz bola v praci tak som potiahla o 4 hodiny dlhsie, za co sim mala zase v tyzdni volny den - a ten bol k nezaplateniu.
ono bola som na deti sama, tiez som to mala natesno so skolkou - neexistovalo dat deti do skolky, odrobit osmicku a zobrat deti --- casovo to proste nevychadzalo. A kedze som musela vzdy prosit niekoho aby mi po deti isiel a bol s nimi cca hodinu, kym sa dostanem z prace, tak to som uz ostala dlhsie... A dozor k detom som potrebovala na menej dni ;)

petamich
21. sep 2023

no ja ti neviem 🙂 robim 8h, ked k tomu pripocitas obed, cestu atd. je velmi ojedinele, ze pridem z prace skor ako 17-17:30 a to zacinam 8:00, dieta chodi spat 20:00, cize som s nim realne ani nie tri hodiny, takze si niekedy radsej nadrobim a dalsi den skoncim o 15:00, takze za mna aj tie 12h maju svoje pre/proti - v absolutnom cisle si s tym dietatom mozno aj viac uz v akom mentalnom a fyzickom stave je druha vec

syslik81
21. sep 2023

po 12 hodinach budes rada ze si plus po nocnej prespis dalsi den .. takze budes nepouzitelna ... takze 8micky je jasna volba

20erika07
21. sep 2023

Ja mam turnus 12tky 6-18h, 18-6h denna nocna 2 dni volno, denna nocna 3dni volno. Neviem si predstavit chodit denne do prace ,vlastne robim takto odkedy som skoncila školu.
Ked mam nadčas, mám voľno kolkokrat aj cely týždeň .
Manzel chodil vzdy na 7h do prace takze 1-2 dni ked som doma chybala rano, odviezol aj vyzdvihol deti on.

marylin84
21. sep 2023

12tky sú vždy výhodnejšie, ušetria kopu času, pracovala som klasicky 7.30-15.30 pri 7 ročnom synovi a potom som prešla na 12tky 7-19 h a bolo to oveľa lepšie, muž bol s nim síce po škole, nemusela som ho inak zabezpečovať, a tie "volne" dní boli na nezaplatenie, je rozdiel ist do prace mesačne 20krat a 14krat

lenka.25
21. sep 2023

Ja som si posunula pracovnu dobu čo najskôr ako som mohla , čiže robím od 6:00 a medzi 14:00. -14:30 končím . Za mna uplna paradicka . Malá chodí o tretej z druziny , čo už som doma , lebo pracujem necelých desať minút autom od domu . O stvrtej - pol piatej jej začínajú krúžky , dovtedy si urobí úlohy , ja niečo navarím a odveziem ju kam potrebuje .
Po krúžkoch teraz chodíme na zmrzlinu a večernú prechádzku so psom , v zime na horúcu cokoladu .
Je to veľmi individuálne . Mne by 12 - tky vôbec nevyhovovali .

mondolina
21. sep 2023

@syslik81
po dvoch dvanástkach nočných nespím celý deň, nie to po jednej. Max do 12. a fungujem v pohode do večera.
začala som robiť 12stky keď mal syn 4 roky. všetko sa dalo.

nikus93
21. sep 2023

Ja robim na smeny 12tky, mne to pri detoch vyhovuje viac, neviem si praveze predstavit robit od rana do poobedia kazdy den, doma potom povinnosti. Tak odrobim dennu a cele tri dni mam cez den volno. Po nocnej pospim jasne ale nie cely den. Takisto ked su deti chore nemusim riesit volno na cely tyzden len pocas dennej ak muz nahodou vtedy robi.

ropucha6
21. sep 2023

Podla mna velmi individualne, kazda zena aj rodina je ina. Podla mna si to proste vyskusaj a uvidis.

luccija
21. sep 2023

Roky som pracovala 12, ale nie, keď som už mala dieťa.Kolegyne mali 2,3 deti a veľmi si chválili.Mali sme deň, noc 2 dní voľno, ale ja som mala radšej nočné, tak sme si menili ako nám vyhovovalo.
Už veľký rozdiel či prídes o 17 pri 8 h či 18-19 neviem aká je pracovná doba nebol.Pred nočnou celý deň voľno, po nočnej spis do 13-14 voľno plus ďalší deň.Ja som si rok zvykala na 8 pre mňa to bol zabitý každý deň prísť domov o 16:30-17 to voľno a ráno spat, máš čas aj na seba, domácnosť bolo vyborne