Žmolky na plienkach. Je na vine práčka?

mumu12
6. dec 2014

Ahojte zienky, potrebujem poradit, pouzivam klasicke bavlnene plienky, stvorce, a vzdy ked ich vyberiem z pracky , prsia z nich zmolky. Plienky su uplne nove, pouzivam ich asi mesiac, a pracka je tiez nova, mam ju asi 4 mesiace, neviem kde je chyba. Plienky, ktore som mala po dvoch starsich dcerach som uz musela vyhodit, take boli riedke. Ale to som si myslela, ze je to tym ze su stare. Kupila som si nove a uz aj na tych sa robia zmolky. Je to prackou? Prosim poradte, inak na ostatnom pradle zmolky nie su. Rady typu kup si odzmolkovac, mi velmi nepomozu, neviem si predstavit ako by som s tym robila na plienkach. Dakujem.

meliska
6. dec 2014

Podla mna je to kvalitou plienok. Niektore hlavne tie polske nestoja fakt za nic. Pouzivala som ceske tusim Kikko a boli super.

kengurica
6. dec 2014

Urcite to nie je prackou. Je to len materialom.....

rybka1985
6. dec 2014

...je to plienkami ja som kupovala nove a mam toto iste raz sa mi jedna priplietla medzi normalne pradlo a musela som ho znova prat co bolo vsetko chlpate od nej

katarinamarkova
6. dec 2014

to je plienkami.....ani neviem ci sa este daju zohnat take ako volakedy.....mam dve co este moja mama pouzivala...tie su najlepsie zo vsetkych, najpevnejsie, najkrajsie, bez zmolkov, pevne aj dnes, po x praniach.
tie nove co som kupovala, vraj -tieto su tie pevnejsie....skutocne aj boli na dotyk hrubsie a pevnejsie od tych lacnejsich....su po par praniach na dve veci

jankaovecka
6. dec 2014

je to plienkami naozaj, ja mam aj tie lacne tenke, ale aj hrube z nebielenej biobavlny. Nakolko ich periem vsetky spolu, tak zmolky boli vsade. Neviem ale povedat ze tato znacka nezmolkuje a henta ano..Ale to zmolkovanie akosi pominulo same. Uz sa nic nezmolkuje, nic neopadava. Neviem ani ako dlho je to takto ok, akosi samo postupne ani som si to neuvedomila, to prestalo.Tak ak mas len take tenucke, dokup si kvalitnejsie a vyskusaj. Samozrejme ze per len plienky naraz, ja pouzivam aj vkladacky aj nohavickove, tie nezmolkuju vobec samozrejme 🙂

esterba
6. dec 2014

Určite plienky. Mám špeciálny bubon (teda výrobca tvrdí), vďaka ktorému by sa prádlo nemalo žmolkovať a tenšie plienky Kikko sa aj tak žmolkovali (aj keď u mňa nie moc, len trochu). nebielené hrubšie plienky, tiež Kikko, nežmolkovateli vôbec.