Zimný overal pre novorodeniatko Január veľkosť 56 alebo 62?

diablica697
31. aug 2018

Maminky, tie čo ste rodili v januári, akú veľkosť overalu ste využili najviac? Veľkosť 56, alebo stačí ak kúpime veľkosť 62? Doma máme veľkosť 68 po synčekovi, on bol augustový, a neviem sa rozhodnúť aku veľkosť pre novorodeniatko do takej veľkej zimy.
Ďakujem! 🙂

ivulkap
31. aug 2018

@diablica697 určite 62, detičky strašne rýchlo rastú...len záleží od značky nie je 62 ako 62

kacena4
31. aug 2018

ty mas problem... este ani nevies ci porodis v termine a nie skor, ako velke babo budes mat a uz riesis velkost overalu 🙂 teraz su to len dohady... mozes porodit o 2 tyzdne skor a vynosis 56 ale aj tyzden prenasat a bude vam lepsia 62 mozes mat male babo a 3kg a 56 odnosis celu zimu ale aj 4,5kg a odnosis aj 68... takze pockaj a uvidis...

martina8888
31. aug 2018

@diablica697 dcéra sa narodila na začiatku januara a mala 52 cm, overal sme mali 62. Obliekli sme jej body, dupacky, kabatik. Aspoň to nemala úplne natesno. Tu 56 by mala urcite malú už po mesiaci.

sono2
31. aug 2018

@diablica697 tak. 56 mu bude akurát! Za 2 mesiace malý. Dcéra mala 62 vidiš? Neviem či nie dokonca 68. Aký bude predpoklad že bude veľké babo? Kúpila by som tu 62 dcéra mala 62 veľkosť hneď, ale mala pri pôrode 55 cm. Takže tých 62.

romiada
31. aug 2018

@diablica697 pockaj do decembrovych vypredajov po vianociach. To uz budes vediet predpokladanu hmotnost aj kupis lacnejsie. Tak moc dopredu by som to neriesila.

nana1710
31. aug 2018

@diablica697 my sme mali 62 a chvíľku bol veliky ale chladno bolo dlho a využil sa ešte aj v marci akurát nám stačil kým sa trebalo babušiť - ale určite nekupovať teraz - zbytočne preplatiš - po Vianociach stačí to sú už riadne zľavy na zimné veci 😉

deti95060810
1. sep 2018

mám 2 deti v januári, jedno vo februári - ale takéto veci som neriešila v lete pred narodením.... Je zbytočné riešiť dopredu, ceny pôjdu dole v januári, mm alebo mame ukáž ktorý sa ti páči a kým ty budeš v nemocnici kúpia....alebo si kúpiš sama týždeň pred pôrodom...v obchodoch je tovaru habadej...

jumama
1. sep 2018

Ak budete mat dobry fusak, tak ani overal netreba. My sme mali po sesternici taky paperovy a dolu mal umelu kozusinku, dal sa zatiahnut aj okolo hlavicky a to uplne stacilo. Nosila dupacky, kosielku, svetrik, cispku a bolo to suoer, rychlo som ju dala do toho, rychlo vybrala. Fakt, zvazte radsej dobry fusak.

diablica697
autor
1. sep 2018

@kacena4 mam doma uz synceka a rodila som trosku skor,hadam cca viem odhadnut s kolkymi kg sa babo narodi a zo zdravotnych dovodov bude porod planovany (cize prenasat nebudem,max pride babatko len skor). Nemam vo zvyku sa pytat nepremyslene otazky ;)

diablica697
autor
1. sep 2018

@sono2 predpokladame podla synceka ze tiez nebude velke babatko.syn sa narodil s 2800 a aj pochudol v nemocnici. Tiez som myslela skor na velkost 62.Moc dakujem

diablica697
autor
1. sep 2018

Dakujem baby za rady 🙂 majte krasny vikend

sono2
1. sep 2018

@diablica697 tak ak bude januárový, kým výjdete von budete overal používať možno dva mesiace max tri. Možno fakt tá 56 bude stačiť. Kamarátke sa narodil syn 8 týždňový nemal ešte ani 55 cm mal nejaké vyše troch kilov. Tak aby nebol utopený. Asi tak viac šitú 56 by som kúpila. Kľudne z bazára, veď to bude mať chvíľu aj my sme mali. Kúpila som s tými voľnými nohami ako vak. Bolo to lepšie ako nohy. Lebo tie vyťahovala naspäť už všeliako ich mala horor to bol. Revala v kociku stále.

basska_b
1. sep 2018

@diablica697 Ja som kúpila niekoľko 56 aj 62 a všetky sa využili na 100%, i keď z 56 po mesiaci vyrastie. Tých stači menej

lilka5566
1. sep 2018

Ja som mala 62 a vydržal LTT až do jari. Ale zas ked sa mala narodila boli vełke mrazy takže von sme sa dostali až za skoro 3 týždne po narodení.ale domov z pôrodnice išla asi v 74 😆😆 trosku som zabudla ze to babo bude ozaj malinke

asg
5. sep 2018

@diablica697 ja presne toto iste teraz riesim. termin mam v polovici januara a planujem kupit taky hunaty overal na zimu 62 z bazara. neplanujem chodit na ziadne prechadzky, ale do auta a na navstevy u lekara do fusaku sa hodi. ak porastie rychlejsie a pocas velkej zimy uz nebude dobry, tak potom kupim vacsi. 56 urcite kupovat nebudem.

mechurik
25. aug 2019

62ku.do marca

zabka1987
25. aug 2019

Tiež čakám na január bábätko a brala som 56, pod overal nebudem určite hrubo obliekať, len body pančuchy, ved mam kvalitný fusak, tak to vy už bolo moc. 56 ku určite využiješ do marca a potom už nebude taka zima