Záťažová prikrývka pre dieťa

robina1512
30. sep 2022

Ahojte, chcela by som sa opytat tych, ktori mate skusenosti so zatazovou prikryvkou pre dieta od cca jedneho roka. Maly sa vkuse v postielke odkopava, znesie iba perinu, ked spi pri mne. Postupne by sme ho ale chceli naucit spat v postielke celu noc a casom vo vlastnej izbe. Je to dobra vec alebo len novy modny trend bez efektu? Dakujem 😊

4stanka4
30. sep 2022

@robina1512 s prikrývkou neporadím ale nad spacim vakom si nerozmýšľala?

pukina
30. sep 2022

@robina1512 novy modny trend? ze sa to teraz nejak nazyva je len marketing toho kto to vymyslel. spomen si na tazke perove paplony u starych alebo prastarych rodicov, ako sa ti pod nimi spavalo? no mne bozsky. Ich ucel nie je primarne na to aby sa dieta neodkopalo, ale podporuje to lahsie zaspanie, ma to upokojujuci ucinok.

doriiis
30. sep 2022

Milujem tazke paplony.

selest
30. sep 2022

Neviem ci je to vobec vhodne a bezpecne pre tak malicke dieta. Ked a odkopava mozno mu je teplo, predsa rocne sa uz vie zakryt ak mu je zima.

jaskolka
30. sep 2022

Radšej spaci vak, aj s nožičkami majú. Mňa keby privalili nejakou ťažkou duchnou, tak sa absolútne nevyspim. Ja naopak neznasam ťažké paplóny, hrôza na mna ide, keď si spomeniem na tie obrovské paploniska, ktoré tetaz vidím len v múzeu. Ako sa pod tým dakto mohol vyspať, však to je úplne nepohyblive, teda mňa by to vôbec neupokojilo.

majlo1234
30. sep 2022

Nie, deti sa radi prevaluju(aspon ten moj) a zobudi sa, ak sa mu to pod tym tazkym paplonom nepodari. Skor spaci vak, alebo proste hrubsie pyzamko a ponozky. Nojho nechavam tiez odkryteho v noci(mame 20 stupnov). Nechce sa mi ho furt zakryvat

xsuzannex
30. sep 2022

Ja som myslela ze zatazove prikryvky su na odburanie stresu, ukludnenie atd.. dost sa to odporuca napr autistom..

robina1512
autor
6. okt 2022

@xsuzannex ano, ale vraj je to dobre aj pre male deti, ze maju pocit, akokeby s nimi niekto spal 🤷‍♀️ a teda aj pre dospelych sa to odporuca, ak maju slaby spanok 😊

robina1512
autor
6. okt 2022

@majlo1234 aj nas cestuje celu noc 😊 nebojim sa, ze by mu bolo chladno alebo prilis teplo, skor mi ide o to, cu by nemal pokojnejsi spanok 😊

robina1512
autor
6. okt 2022

@4stanka4 skusali sme, nechce v tom byt 😊

robina1512
autor
6. okt 2022

@pukina myslela som to v zmysle, ze teraz su tie zarazove prikryvka relativne tenke, ale tazke, nie ako boli v minulosti 😊 a skor ma zaujimala osobna skusenost, kedze to nie je najlacnejsie, ale kebyze spi spokojne a pomoze mu to pri spani osamote, tak to stoji za to 😊

danieli
6. okt 2022

Syn spi ako palicka od nanuku, rovno, vecer lahne rano tak vstane, nekruti sa neodkopava, dcera spi ako ventilator, nikto pri nej nechce spat, kope, kruti sa prehadzuje, spia takto obaja odmala nemeni sa im to, ale s ohladom na ten jej pohyb by som jej nic tazke nedavala do postielky, aj kvoli prehriatiu aj kvoli bezpecnosti, myslim si, ze by zdolala aj zatazovu prikryvku, v noci dava take kopance🙈

hahulka
7. nov 2023

Ahojte záťažové prikrývky mám odskúšané keďže ich predávame a moje deti ich používajú. Pre male deti sa odporúča vyberať menšie a ľahšie prikrývky, aby sa vedeli odkopať a necítili sa obmedzené v pohybe. Záťažovú prikryvku odporúčam od cca 1 roku a rozmer 90x120 pripadne záťažový spací vak. Kľudne sa pýtajte ak vás táto téma ešte zaujíma.

hahulka
7. nov 2023

@robina1512 na trhu nájdete prikrývky vhodné aj pre malé deti. Sú menšie a ľahšie 🙂