Základná výbavička

29. máj 2023

Ahojte žienky ako s čím a kedy začať s kúpou výbavičky ? Čo ste naozaj využili a čo nie ? Budem mať bábo v septembri tak pomaličky sa už chystám 🥰❤️

euka210
29. máj 2023

Tak ano, uz je pomaly cas zacal. Ja som mala 1.tiez v sept a v juli uz som chcela mat ten zaklad nakupeny, lebo posl.mesiac uz ako slonica nevladzes a mozes sa male vypytat aj skor.

mimi3008
29. máj 2023

Okrem klasiky na oblecenie ti napisem aspon v kocke co podla mna ano a co nie. Z kozmetiky ti ozaj zatial vela netreba, max.detske mydlo, nejaky krem na zadocek, napr. Sudokrem, vlhcene servitky, na osetrovanie pupka nam doporucili gazove tampony s Dettolom. Ja som vyuzila aj to platene lehatko do vanicky. Dalej manikurove noznice so zaoblenou spickou, detska kefa na vlasky, zadovaz si aj flasky, nevies dopredu, ako bude s dojcenim. Cumliky - hovori sa, ze kazia dojcenie, ani u jedneho mi nepokazili, je to individualne. Espumisan kvapky alebo nieco podobne na brusko - u starsieho sme vyuzili hned 1.noc po prichode z porodnice. Ja som pri oboch na spanok zvazovala rucky (Moorov reflex) - klasicke perinky alebo ulitka, ale nozky kvoli bedrovym klbikom ostavaju na volno. Velmi velky pomocnik u nas bol a stale este je detska videopestunka. Uzitocne boli a stale su aj spacie vaky. To sme vyuzili pred a po obdobi zavazovania ruciciek. Taktiez sa ti zide (nevravim, ze hned) odsavacka na nostek a teplomer na meranie teploty v zadocku. Mozno vyuzijes aj bavlnene rukavicky na rucky kvoli nechtikom. Za mna velka zbytocnost bol kolotoc nad postielku. To je zatial to, co mi napadlo...Samozrejmosti ako kocik, vajicko, vanicka, postielka ani hadam spominat netreba