Výbavička pre zimné babo

veraaq
27. aug 2024

Tie čo máte zimné detičky poraďte čo sa vám najviac osvedčilo čo netreba chýbať pre zimné babo ☺️som prvorodička takže vôbec netuším čo zimné kúpiť,mám akueat 1 fusak,bude stačiť jeden či treba radsej viac? Ďakujem p

deti95060810
27. aug 2024

mne stačil jeden pre všetky moje deti... 😉
teplá deka - larisa a aj perinka...

veraaq
autor
27. aug 2024

@deti95060810 ešte sa chcem teda spýtať, že či ste absolvovali nejaký predporodny kurz? Lebo nemala som v pláne..ale vidím že každý tam chodí tak či je to ozaj také dobre

top_manazerka
27. aug 2024

@veraaq neabsolvovala.. nemala som na to čas. Keď príde na lámanie chleba - porodíš aj tak.

mariska1989
27. aug 2024

Kedysi dávno naše babky kurz nepotrebovali . Porodili doma , vonku pod vozom atď .
Čo ti treba no hlavne dupačky či pančušky , polodupačky . Mikina , tepláčiky, ponožky, teplá čiapka , rukavice ,bodyčka s dlhým rukávom , tielka sú a samozrejmé aj overal , . Netreba zabudnúť že treba vrstviť ako cibuľu a o jednu vrstvu oblečenia viac ako dospelý

radolina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radolina
27. aug 2024

fusak je zaklad 🙂 potom jasne aj tepla decka, kombinezky ale hlavne celkovo bodycka skuste si zohnat tie co sa normalne zapinaju cvockami a nie tie co sa natahuju cez hlavu. ako prvorodicka ocenite 🙂 dalej ked pojdete von tak tensia ciapocka a na nu hrubsia. na tvaricku origos krem do chladneho pocasia no a termoska na teply caj 🙂

lucia13022023
27. aug 2024

Fusak, overal, zavinovacie body, pyžamka, leginky/tepláky, čiapka, ponožky. To je všetko. Nepotrebuješ žiadne pančuchy, mikiny, svetríky, tielka atď. keď máš kvalitný fusak.
A predporodny kurz... Ak sa na to cítiš, chod. Ja osobne som nebola, ale veľmi mi pomohlo naučiť sa dýchať pri kontrakciach a pri tlačení.

veraaq
autor
27. aug 2024

@radolina a mali ste len 1 fusak? 🙂 a chcem sa ešte spýtať keď napríklad pôjdeme k pedriaticke vo vajíčku … tak netreba ho nejak naobliekat že?ako nemôže prechladnut keď bude vlastne celý čas vo vykurenom aute viem he do vajíčka sa nemá moc obliekať tak zato sa pýtam:D

malaopicka
27. aug 2024

Dieťa narodené v decembri, nemala som žiaden fusak, len teplejšiu zavinovačku ako do vajíčka, tú som si dala do kočíka. Mala som jeden teplý overal a nosil body+ legíny/poldupačky alebo dupačky. Pančuchy máločo, skôr k nohaviciam vysoké ponožky. Zopár čiapok, nejaké svetríky/mikinky. Nič iné mi nebolo treba. Mala som 4-5 diek rôznej hrúbky, používame stále. Dala som normálne oblečenie čo som napísala vyššie, ak bolo pod nulou, tak ten teplý overal, položila do tej zavinovačky do vajíčka a na to deku/dve podľa počasia a kryt z kočíka. Nikdy nebol studený, sle táto zima zas bola extrémne teplá a náš nemá rád keď je naobliekaný celkovo 🤷🏻‍♀️ každopádne nekupuj veľa, keď bude čosi treba, do 24 hodín to máš doma. Neexistuje už nič, čo by sa nedalo zohnať zo dňa na deň.

malaopicka
27. aug 2024

A do vajíčka šiel oblečený normálne ako doma, zakryla som ho hrubou dekou. Tých pár sekúnd do auta to prežil a vajíčko je teplé, neumre tam ani sa nepodchladí za 3 minuty čo sa auto rozohreje. Nesmie mat overal ani bundu a pod., inak to je vajíčko na dve veci. A na kurze som nebola, mala som plánovanú SC.

minesasubu
27. aug 2024

Ja odpočúram mamaclass ako predporodné kurzy - hlavne čo sa týka manipulácie s babom a rôzne zaujimave videa , prednášky
ja som chodila aj na predporodný kurz aj cvičenie a tá istá poradkynňa bola u nás po pôrode - ako kúpať babo kvôli tatinkovi hlavne, kojenie , manipulácia a pod
skús pozrieť v tvojom meste čo máte dostupné

pralinka86
27. aug 2024

Do vajicka su tiez take zavinovacky, v aute, u dr ci obchode porozopinas a vonku zapnes na prechod
https://www.perinbaba.sk/multifunkcna-zavinovac...
Vajicko potom nacvaknes na kocik napr
A nekupuj toho veľa, casom prides na to co ti viac vyhovuje, kolko kusov coho potrebujes, vsetko objednas online a za par dni mas dnes doma

bavlnka92
27. aug 2024

ja len doplním pre každé bábo je super mať tenučké rukavičky prípadne ponožky na ruky lebo po pôrode je asi každá vyšťavená a strihať mini nechty ktoré ani nevidno je nemožné. ja som bola celá hodne doškriabaná kým mi priniesli do pôrodnice rukavičky.

lucia23529
30. aug 2024

@veraaq ja som nebola na predporodnom a lutovala som len že som nešla na nejaký o dojčenii 🙂 bolo toho veľa už s malinkou a do toho sa učiť o kojeni/polohách/odsavani a pod bolo troška náročnejšie tak odporučam to alebo na instagrame laktačne poradkyne alebo su aj porodne manu vela prispevkov 🙂 mozem poslat do sukromnehi ked tak