Výbavička pre zimné bábätko

sandra811
18. jún 2024

Ahojte, čakám prvé bábätko a začínam mať chaos😁🤭 prosím poradíte, čo koľko a akých vecí bude treba🙏 nechcem zbytočne haldy vecí pokúpiť, ktoré v reále ani nevyužijem. Ďakujem

luckajozko21
18. jún 2024

Dobry perovy fusak - potom nemusis riesit az tak obliekanie do kocika. Deku do vajicka (napr ako robi Emitex)

Asi 10bodycok velkost ideal 56. Ak bude babo velmi male prikupis 50tky za behu lebo z toho ti vyrastie za tyzden dva.
3-4x teplaciky/leginky
Asi 5-10 latkovych plienok
2 svetriky, 2 mikinky
7x pyzamko
2-3 ciapky
1 'mackovy'/flisovy overal
1-2 pekne supravicky, ked pojdete na poradnu
3balenie ponoziek

Moje novembrove bolo vacsinu casu aj tak v pyzame na zips + pod to bodynko

andaluzia12
18. jún 2024

💎

sandra811
autor
18. jún 2024

@luckajozko21 ďakujem❤️

lucia23529
23. jún 2024

Ja moc neodporúčam kupovať menšie ako 56tky. My sme nakúpili od 50 a vôbec sme to nevyužili. A ak si prvorodička ako ja tak poviem ti že je lepšie mať väčšie oblečenie lebo to bábo sa ti bude zdať krehké a rýchlo z toho vyrastie. Kúp si hlavne body a nohavice a overal cez celé telo také čo majú celý spodok rozopinateľný. Látkovými plienok odporúčam aspoň 20 - budeš potrebovať keď budeš baliť na široko, do vaničky na kúpanie, na očistenie imtimných partii a ak budeš dávať do zavinovačky tak si kúp také malé bavlnené plienočky alebo plienky z bambusu/z mušelinu sú priedušnejšie.

banalu
23. jún 2024

Ja som nakupila najprv 56, mala asi 10 pyzamiek, tie nosila prve 3 mesiace dookola, je to najpohodlnejsie.
Mala 1 teplakovu supravu, tu nosila na vsetky poradne a k doktorom. A este jedno balenie body (zavinovacie aby ju vedel obliect aj muz (on sa bal davat cez hlavicku veci).
Jedno balenie ponoziek (asi 5 ks tam bolo).
A este medveda a 1 ciapku. Kupila som ich viac a sedela jej len jedna jedina, z porodnice isla v tej co jej dali tam, lebo jej nesedeli tie co som doniesla 😂
Ked budes potrebovat viac dokupis. Moja sa skoro nikdy neprekakala a malo kedy aj ogrckala + mam susicku, cize vyprate, suche som mala za pol dna.
50tky som dokupila neskor, asi 5 pyzamiek, 1 teplakovu supravu (sla v nej z porodnice), a balenie zavinovacich body. To nosila asi mesiac. Mala 49 cm a 3720g ked sa narodila a 50tka jej dobre sedela.
62 asi rovnako ako 56, ale tam uz boli aj pancusky, leginky, stale zavinovacie body, mikiny, svetriky, zateplene nohavice a namiesalo sa aj z darov kadeco. Aj saty a nejake zlate outfity, ale malo co sa realne vyuzilo, nieco ani neobliekla.
Bavlnene plienky sme mali asi 10-15 + zvlast na kupanie asi 3. Plus dve obrovske ako osusky.

tianna
23. jún 2024

@sandra811 a ja ti zas poradím jednoznačne mať aj niekoľko kusov veľkosť 50 🙂 pri prvom sme tiež nekúpili a potom utekal muž do Tesca dokúpiť keď sme prišli z pôrodnice 😆 a to mal syn 3410 g, no 56 na ňom viseli tak že mal polku hrudníka vonku 😁 meral 51 cm.

saxana000
23. jún 2024

Podla mna vybava pre jarne zimne alebo jesenne babo je uplne ta ista akurat zimnemu prikupis kvalitny fusak.inak je to uplne to iste bodycka leginky pyzamka capicky kolko kusov zalezi na tebe zaklad.je aspon 5-6 z kazdeho v case susiciek je aj to vela.bavlnene plienky u nas bolo 15 malo lebo mame grcacika ale vsetko kupis za pochodu. A ta 50ka sa mi tiez zisla v pprodnici ale to uz na poslednych poradniach zistis podla merani ake velle je babetko.ja som kupila tesne tyzden pred porodom na bazari tri sety.

pralinka86
23. jún 2024

Rastuci flisovy overal. Napr lindex alebo tchibo sme mali. Ja som ho mala velmi rada, lebo bol makky, tensi, na začiatku nozky aj rucky sa mohli zahnut dovnútra, neskor ked bolo dieta vacsie, tak im normalne trčali.. takze vydrzal velmi dlho a od jesen do jari sa dal vyuzit. Plus lahko sa oblieka a len vrstvit potom podla teploty. Hm aj lindex maju rastuce body, fakt vydržali niekolko velkosti. Lindex mava casto akcie 20-25% . Pri malych detoch, do cca 2r mali namiesto capice v zime merino kuklu, nepadala im capica, nemali holy krk ani v nosici, ani kociku

taktotedanie
28. jún 2024

@sandra811 fusak si kup napr 4 v 1 kde sa da fegulovat dlzka, vydrzi ti dlhooo