Výbavička pre júnové/júlové bábo

nikolabulkova
27. apr 2015

Dievcata co prosim kupujete pre maleho narodeneho na prelome juna a jula?
Body,dupacky,polodupacky,overal na spanie a nejaky svetrik alebo tricko na gombicky?Hovoria mi ze svetrik ale to bude asi teplo nato.Viete mi prosim poradit?

edulkobaby
27. apr 2015

@nikolabulkova Aj v juni/juli/auguste moze prsat a byt chladno. Treba aj nieco teplejsie, ale bude stacit jeden/dva kusy...

me_to_you
27. apr 2015

Bodynka s kratkymi rukavmi najma, par tenkychch teplacikov a svetrikov (mozno 2-3) a ciapku tenku, ponozky, (rukavice kvoli poskriabaniu sa - ale tie som ja nevyuzila); moja je presne koncom júna narodená a najma tie bodynka a teplaciky mala, ked bol hic tak len body; ja som nejake specialne pyzamka nekupovala...a ved ked ti bude nieco chybat lahko dokupis 🙂

nikolabulkova
autor
27. apr 2015

Taketo moze byt?

liz_lemon
27. apr 2015

podla mna je idealny pyzamovy overal

nikolabulkova
autor
27. apr 2015

@me_to_you myslis ze mozu byt taketo tricka?🙂

11nika11
27. apr 2015

Moja sa narodila na konci júna a veru ako naschvál pri prepustení domov strašne lialo a fučalo a bola ozaj kosa.Zaobstaraj si aj svetrik alebo mikinu.Určite sa ti zídu 🙂

cukricek12
28. apr 2015

@nikolabulkova ja by som dala na spanie skor overal alebo body.hentie tricka by som nedala

sue
28. apr 2015

Kratke tricka su podla mna uplne neprakticke,aj kosielky,babu sa vyhrnu a trci mu chrbatik aj brusko... Ked je teplo,tak len plienka + body, ked je chladnejsie, tak plienka + overal, ked je este chladnejsie,tak bud do zavinovacky alebo spacieho vaku alebo na overal svetrik.... Cim menej budes mat zapinania, gombiciek, patentiek a kusov odevu, tym spokojnejsie bude babo ;) menej ho budes nadrapovat a podobne...

A na dizajnove kusky sa uplne vykasli - kapucky, volaniky a podobne...nech je to pohodlne ;)

sardinka333
28. apr 2015

Ja mám nachystané bavlnene overaliky na tie cvočky, to bolo fajn praktické aj cez den nie len na spanie. Potom bodička, bavlnene nohavice aj so šlapou, ponožky, nejaké dupačky s otvorom medzi nohami na prebalovanie a tenké čiapočky, plus svetrík, tenká deka, bavlnené plienky pod hlavu a do porodnice aj tie rukavičky. Ale uvidíme aké bude počasie, takže tak ,,situačne,, sa zariadim.

michaela1711
28. apr 2015

Ja mám nachystané do pôrodnice jedny body z krátkym rukávom, jedny polodupačky, jednu čiapočku, tenký kabátik, rukavičky a asi zoberiem aj dečku keby sa náhodov ochladilo. a neviem či mám zobrať pre istotu aj nejaký hrubší svetrík to neviem. Ale veci mám už nachystané pre malého. A ešte aj také papučky mu beriem pre novorodenca také zlaté psíkové.

michaela1711
28. apr 2015

@nikolabulkova Ja mám takýto jeden kabátik na tie body s krátkym rukávom.

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@cukricek12 na spanie mam overaly.Tie tricka mam na bezne nosenie k polodupackam a body

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@sardinka333 a svetrik mas aky?lebo vobec neviem to neviem odhadnut.Posles mi prosim foto?Aj kolko kusov

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@michaela1711 ja este nemam nic nakupene som si povedala ze az teraz v 8 mesiaci si nakupim😊a aky mas kabatik a svetrik?posles foto?🙂

michaela1711
28. apr 2015

Svetrík ešte nemám ten práve musím ešte dokúpiť ale ten kabátik ti fotku posielam. @nikoabulkova

ivet1371
28. apr 2015

@nikolabulkova fuu to si nechavas tak na poslednu chvilu?ved treba všetko oprat,žehlit.zbalit tasku do porodnice.nikdy nevies kedy to moze prist.urćite body krátky,dlhý rukav,kabatiky,polodupacky,teplacky alebo leginky.na spanie overali,tenke ciapky,tenku deku

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@michaela1711 a zide sa nam takyto kabatik?

11nika11
28. apr 2015

@nikolabulkova my sme mali takýto svetrík 🙂

me_to_you
28. apr 2015

@nikolabulkova to co si dala na foto moze byt + jeden teplejsi kabatik by som kupila 🙂 ja ked somrodila tak sa za noc zmenilo pocasie, manzel isiel so mnou v slapkach do porodky a druhyden dosiel v kabate 🙂

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@me_to_you toto som nasla strasne sa mi to paci.

michaela1711
28. apr 2015

@nikolabulkova Ja si myslím že áno na tie letné dni. Keď mu dám trebars body s krátkym rukávom a na to ten kabátik tak to bude v pohode. No v zime a na jeseň pri prvom som také kabátiky ani nepoužívala lebo bola zima a dávala som mu veci teplejšie. Uvidíme zatiaľ mám len jeden to mám k takej súpravičke boli tam ešte polodupačky čiapočka, podbradník a rukavičky toto si budem brať do nemocnice keď pôjdeme domov nach má peknú súpravičku bábo.

me_to_you
28. apr 2015

@nikolabulkova je to pekné, ale pre novorodeniatko by som volila čapičku a svetrík bez kapucne, lebo keď leží a emá kapucu na hlave tak mať to pod chrbtom, nič moc 🙂

tortelinka
28. apr 2015

@nikolabulkova pre novorodenca je to nepraktické, kapucňa zavadzia a zips sa mu zarezáva do krku, súprava je pre väčšie dieťa

nikolabulkova
autor
28. apr 2015

@tortelinka
@me_to_you
A aky svetrik hrubsi by ste mi prosim odporucili?

tortelinka
28. apr 2015

@nikolabulkova to je jedno, len lepšie na šnúrky, gombíky..nie zips, pozri hocikde v tescu..nájdeš všeličo

ivet1371
28. apr 2015

@nikolabulkova pozri si HM shop tam sú naj body a supravy ciapka,body a leginy.teraz je pošta zadarmo.a sú tam bundičky na cvoćky aj pekne

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
me_to_you
28. apr 2015

@nikolabulkova neviem odkiaľ si, ale napríklad v c&a majú fajn detské veci, alebo aj tesco, ja by som ti radila ísť naživo do obchodov, ochytať si to, v tom tescu to máš pokope a pozrieš si čo je tenšie a čo hrubšie...júúúj hneď by som šla novorodenecké vecičky kupovať 🙂 proste základ krátke body, aby bol chrbátik vždy zakrytý a na to podľa počasia vrstviť

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
me_to_you
29. apr 2015

@ada12345 mno, keďže v mojom okolí sa teraz nevyskytuje takýto malý nový človek, nemá zmysel chodiť do oddelení 0-3 mes 🙂 jedine sa počudovať "aké to bolo drobnučké"
@nikolabulkova ešte mi napadlo, niekt,".bodynka maju nezmyselne zozadu pri krku gombik, to deti tlačí a veľmi zle sa s tym´ manipuluje - neviem kto si to vymyslel ako "módny" doplnok...pár takýh sme dostali a musela som strihať gombíky preč ak som chcela využiť