Výbavička pre bábo - bločky z roku 2020 /2021

mama4444
4. máj 2022

Najde sa tu nejaka maminka , co ma cca rocne dieta a pred narodenim kupovala kocik postielku stolicku oblecenie a podobne veci. Potrebujem to na sud vydokladovAt ( bohuzial ja som kupovala veci z druhej ruky :( ) a nemam nic. Meno ci kod banky kludne vyciarknut. Jedna sa mi hlavne o sumu a nazov produktu.
Je to iba dokaz aby pustil otec nejake to €.
Dakujem krasne. Kludne osobne do spravy.
Dakujem moc !!!!

anjelicek26
4. máj 2022

Ale ked si kupovala veci s druhej ruky, tak nemozes po muzovi ziadat preplatit cenu noveho, ved to je podvod. Co ludi dnes nenapadne.

alenah31
4. máj 2022

@mama4444 ak ti ide o preplatenie časti výbavičky na dieťa, na ktoré má osamelá matka od otca dieťaťa nárok ak o to súdne požiada - stačí ti výpis z účtu. Ja som o to žiadala a súd si vyžiadal pri kúpe vecí z druhej ruky výpisy kde bolo vidieť stiahnutie sumy za nákup.

zooeynka
4. máj 2022

@anjelicek26 na to sa nepytala;) Tak asi je otecko lakomy a sam od seba nezaplati co nemusi...

zooeynka
4. máj 2022

@alenah31 len pruser ak platila v hotovosti, nie?

anjelicek26
4. máj 2022

@zooeynka o to predsa nejde. Ma sa podielat na realnych nakladoch, nie na nejakych vymyslenych.

alenah31
4. máj 2022

@zooeynka vôbec, napr. na kočík som mala len čestné prehlásenie od kamošky za koľko mi ho posunula a úplne to stačilo. Na nete som našla koľko stál nový, predala mi ho za tretinu. Sudkyňa konštatovala, že je to ok, do 50% sumy by uznali. Ale ak autorka vedela, že o toto bude žiadať mala si všetko odkladať a nechať zdokladovať.

katka5161
4. máj 2022

@anjelicek26
@alenah31
@zooeynka pomohli ste jej ozaj :D :D :D

alenah31
4. máj 2022

@katka5161 myslím, že celkom dosť - píše, že kupovala z druhej ruky - nepotrebuje bločky, stačí jej výpis z účtu či ČP predajcu. Ty jej vieš pomôcť ako?

anjelicek26
4. máj 2022

@katka5161 bohuzial ak jej na sude prijdu, ze tie blocky nie su jej, vsetko sa to obrati proti nej... ked tam bude kocik XY a ona vozi male v kociku YZ a muz si na to spomenie... to iste plati pre vela bodov detskej vybavy. Oni tam tiez nejedia seno. Zamietnu jej to potom komplet cele a este zle bude mat.

katka5161
4. máj 2022

@alenah31 prepac teba som nechcela označiť

katka5161
4. máj 2022

@anjelicek26 pravda no.. blocky by som isto nezhanala

amenka77
4. máj 2022

@mama4444 mám napíš mi

deti95060810
4. máj 2022

na Mk chodia aj muži a keď si to prečítajú tak potom sa nečudujme že sú ozaj niekedy lakomí...podvod, stále podvod.

jaskolka
4. máj 2022

Tiež nemyslím, že je to šťastný nápad.. Am trebárs ona ma kočík z druhej ruky, ktorý stojí reálne 350 eur, trebárs v modrej farbe a bloček bude mať na nejaký za 800 a navyše zelený v úplne inej značke... To je dosť blbé, ak by trebárs dotyčný otecko na to poukázal.
A aj veci z druhej ruky sa dajú vydokladovat (mailová komunikácia o kúpe, o tom, že trebárs zasielala peniaze na účet predavajacej, komunikácia cez mesenger, aj v second hande dávajú bloky). Ja kupujem bežne z bazarov, a takých komunikácii mam full v mobile, kedykoľvek sa to dá pohľadať.
Ak miniem trebárs 1000 eur, ale chcem 3000, tak to je ozaj podvod, matka - nematka

zooeynka
4. máj 2022

@jaskolka len zle je, ak otecko na to ma, dajme tomu ze ma velmi slusny plat, ale matke peniaze(polovicu) na vybavu neda, ona dajme tomu fakt nema na nove veci a preto nakupi z druhej ruky "jazdene". V podstate pankovi usetrila kopu penazi na ukor svojho dietata. Ale teda aspon jemu zostane viac na jeho kratochvile, tesime sa s nim ;)

rikarika
4. máj 2022

@anjelicek26 ked nemozem pomoct, drzim zo.ak.

lienka.7
4. máj 2022

@mama4444 nestačí ti fa, musis mat potvrdenie o úhrade predsa... skôr sa dohodni s kamoškami, ze ti predali veci z druhej ruky a platila si im v hotovosti takú a takú sumu. Formou cestneho vyhlásenia to urob.

misinka0611
4. máj 2022

Výpis z úctu a do budúcna si to odkladať. Je pravda že keď sa bude dieťa voziť na Bebetto nemôžeš dokladovať kočík Joolz 🙂

jaskolka
4. máj 2022

@zooeynka ale keď ma slušný príjem, nič nebráni v tom, aby vysudila slušne výživné podľa jeho príjmu. Ale klamať hneď na úvod by nebolo dobre, ak na to na súde by prišli, veľmi dôveryhodne by ona nepôsobila.
Radšej povedať pravdu, o vybavicke z druhej ruky, že bola proste prinútena na to, lebo on jej nič neprispel, napriek "nadstandardu" a práve to môže súd ovplyvniť, že jej priklepne dobre výživné a ešte ocko aj preplatí náklady,ako by mala klamať, s rizikom, že prídu na to.

maj_mik
4. máj 2022

@mama4444 keď som toto riešila 7 rokov dozadu pri výživnom na seba, nikto odomňa bločky nepýtal, písala som sumy cca… Keď som to teraz v januári riěsila pre syna, takisto odomňa nepýtali pokladničné doklady… Do papierov som uvádzala približnú cenu - tiež som veľa vecí mala z druhej ruky. Navyše sociálne pracovníčky chodia do obchodov a robia si prieskum (sama som také na predajni zažila) koľko stojí kočík, autosedačka atď. priemernej (nie najvyššej) kvality a z toho to nejak popočítajú, spriemerujú, čiže oni cca vedia 🙂

anna_2
4. máj 2022

priloz na sud aj printscreen z tejto diskusie, ako zhanas blocky. Uspech zaruceny 🙂